Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, kell fizetnetek...

Jehova Tanúi, kell fizetnetek a kiadványokért?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ingyen adjátok, de nektek ez pénzbe kerül? Ha igen mennyibe? Gondolok itt az Ébredjetekre, Örtoronyra, bármelyik kiskönyvre vagy akár az Újvilág fordítású Bibliára.
2015. aug. 2. 16:20
1 2 3 4
 21/33 Mulder614 ***** válasza:
nem fizet érte senki...önkéntes adományokból állítják elő.
2015. aug. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

akkor nem ismered a szervezet működését. a kiadványok előállítási költségét LESZÁMLÁZZÁK, annak minden járulékos költségével, pl anyomtatásért felelős béthel szolga piros pöttyös alsógatyájával kezdve az általa használt szolgálati autó börülésének illatosításig bezárólag mindent, amit nem szégyelnek feltüntetni,


és ezután a wbts egy másik cége KIFIZETI ezt az adományokból.


szóval nem igaz az, hogy senki...

2015. aug. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mik azok a fehér cédulák pontosan?

Mindenki annyi újságot hoz el, amennyit szeretne?

Mi lesz a fel nem használt folyóiratokkal?

Ok, hogy önkéntes az adakozás, de van rá lehetoség, hogy bárki is lássa, ki mennyit adott?

Milyen formában történik az adakozás?(persely, csekk, boríték stb)

Milyen gyakorisággal adakozik az átlag?

2015. aug. 15. 16:32
 24/33 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


Köszönöm a válaszokat!

Mik azok a fehér cédulák pontosan?

Mindenki annyi újságot hoz el, amennyit szeretne?

Mi lesz a fel nem használt folyóiratokkal?

Ok, hogy önkéntes az adakozás, de van rá lehetoség, hogy bárki is lássa, ki mennyit adott?

Milyen formában történik az adakozás?(persely, csekk, boríték stb)

Milyen gyakorisággal adakozik az átlag?



a tanúknál nincs tized, megvetik, azokat, akiknél van, de van nálluk:


rendszeres havi hozzájárulás.


ezen felűl adnak körbe rendszeresen, egyre sűrübben fehér cédulákat a tagoknak, és felolvasnak nekik különböző dolgokat:


most a kongresszusi terem klímájára


annak beszerelésére


annak működésére


a misszionáriusok hazautazására


sts stb kérnek töllük RENDSZERES, VAGY EGYSZERI ADOMÁNYOKAT, név nélkül. pl a klíma működési költségének fedezésére felírt összeget MINDÍG be kell dobniuk innestől kezdve.


Mindenki annyi ujságot visz el, amennyit megrendelt. ha marad ki, mert valakinek mégsem kell annyi, amennyit megrendelt, azt szétosztják, elvihetik mások.


fel nem használt folyóiratok: itt jegyezném meg, hogy különbség van a világ legtöbb példányban nyomtatott és elterjesztett kiadványainál a valóság, és az állítás között. ezen rendkívüli mennyiség java része a tanúk házi könyvtárát gazdagítja: kimarad 3-4 folyóirat havonta, annyit nem terjeszt el, ez már 8 millió személlyel számolva is 30 millió megmaradt folyóirat!!!


csak a saját példányuk 8 000 000 a 32 000 000 példányból!!!


egy egy éve tanú személy otthon tárolt kiadványainak a súllya minimum 20-25 kg.


egy tíz éve tanú, a kiadványokat lelkiismeretesen megörző tanú otthontartott kiadványainak a súllya 100-120 kg!!! utánfutónyi tétel.


személyesen ismerek olyat, akinek a 12 polcos, 8 méter hosszú, 3 és fél méter magas könyvespolca tele van kiadványokkal az otthonában. más az erre rendszeresített barna műanyag tokokban tartja ezeket, amikbe kb 25-30 kiadvány fér, és ebből van neki 120-150...


természetesen van rá lehetőség: habár sarkokban vannak az adományládák, álltalába senki nem fordul el, ha valaki pénzt dob be: bárki láthatja, mert pl a hangosítópult mellett található, vagy az irodalompult mellett, ahol mindíg állnak. 2 személy ellenörzi az adományokat, tudni lehet, ki dobta be a tízezrest, és ki a százast..


a jómóduak minden alkalommal hetente kétszer háromszor bedobják a tiz húszezret, a kevésbé jómódúak csak hétvégente dobnak, hétköznap nem. a vállalt adományokat havi rendszerességgel kell bedobni, és azt is vállalták, hogy havonta minimum mennyit dobnak, és ezen felül vállaltak még egyéb adományokat is.

2015. aug. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 Shirayuuki ***** válasza:
Szia :) Semmilyen fehér cédula nem megy körbe, ez nem egy szekta vagy pénzgyűjtés, kérlek, el ne hidd, hogy ez megy, és én ezt úgy mondom, hogy nem vagyok Tanú, nem is leszek de 3 éve minden gyülekezeten ott vagyok. A pénzgyűjtő láda a terem egy eldugott sarkában van, amire nincs senki rálátással és oda mennek bedobni olyan összeget, amennyit csak akarnak, és senki nem nézi vagy ellenőrzi. Azt nem tudom, hogy mi lesz a fel nem használt kiadványokkal, de általában meg szokták tartani, mert lehet, hogy a házigazdát pont nem az e havi téma érdekli, hanem egy előző havi. Aki mást mond, az hazudik, mert én ott vagyok, látom.
2015. aug. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

kedves nem tanú. kérlek ne hazudtolj meg. ezt minden tanú tudja, hogy így van. valószínűleg te minden összejövetelen ott vagy, hétvégén.


nos, ezek a fehér lapok valóban nem mennek körbe, hanem az irodalompulton találhatóak, és elvéve rájuk kell írni az összeget, és bedobni, mindenkinek. ezek mindíg a hétköznapi összejöveteleken vannak. kérlek, ne hazudtolj meg , hanem járj utánna. köszönöm.

2015. aug. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

látod, hogy senki nem nézi azokat az összegeket, amiket bedobnak??? ez jó. aztán milyen az az eldugott sarok a királyságteremben??? netán függönnyel van leválasztva???

annyira azért nem bíznak a testvérekben!


nincs olyan, hogy eldugott sarok egy egylégterű teremben, de ha nállad mégis, hát legyen.

2015. aug. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 Shirayuuki ***** válasza:
Nem vagyok Tanú, és nem is leszek, ezt màr leîrtam. De igen, tényleg nincs fehér lap, a férjem csalàdja csupa vénekből àll, akik ennek szentelték az egész életüket, ebben hisznek, és nincs nàluk sem ilyen lap. És igen, néztem, ahogy màsok afakoznak, a terem sarkâban van a làda, egy félreeső helyen, és ha odaàllsz, nem csak takarod a testeddel, hanem elmennek még a környékről is az emberek és elfordulnak, mert nem akarjàk tudni, mennyit raksz bele. Én tényleg ott vagyok a hétköznapi összejövetelekn is, tudom, hogy mennek a dolgok. Viszont sosem lennék Tanú, mert vannak olyan batàlis hülyeségeik, hogy csak na. Viszont ettől mégnem kellene hazugsàgokat terjeszteni róluk. Ezzel én részemről lezàrtnak tekintem.
2015. aug. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

légyszi, mielőtt máskor megítélsz, kérdezd meg a véneket, jó?


nyugodtan kérdezz rá, hogy ők hozzájárultak-e a klímához, annak működéséhez, az éves tervezett adománybedobásukat leírták-e, vagy támogatták-e a misszionáriusok utazását. ha nállatok nem fehér lap volt, hanem sárga, akkor én tévedtem.

2015. aug. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Teljesen ingyenes nekünk is. Persze adhatunk adományokat, ha szeretnénk, de nem kötelező és senki sem tudja hogy adunk vagy sem, csak Jehova.
2015. aug. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!