Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, kell fizetnetek...

Jehova Tanúi, kell fizetnetek a kiadványokért?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ingyen adjátok, de nektek ez pénzbe kerül? Ha igen mennyibe? Gondolok itt az Ébredjetekre, Örtoronyra, bármelyik kiskönyvre vagy akár az Újvilág fordítású Bibliára.
2015. aug. 2. 16:20
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
szeretem a naív embereket... szeretném én is így látni a világot... annyival egyszerűbb lenne, mint a valóság...
2015. aug. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:

Megint nagyon köszönöm a válaszokat!


Jól értettem, hogy az adakozási forma az csak a "persely"?

Itt most a sarokban levő dobozra gondolok. Vagy más módon is szoktak adakozni?


Arra még nem írtatok választ, hogy átlagosan milyen gyakorisággal adakozik egy átlagos tanú?

2015. aug. 20. 00:47
 33/33 anonim ***** válasza:

nem, nem csak a persely. a tanúk véneit kiképezték arra, hogy a gyülekezet idősebb tagjaira a szokásosnál nagyobb figyelmet fordítsanak, és meggyőzzék őket arról, hogy az ingatlanjaikat, megtakarításaikat írassák rá a társulatra, mert ez a világ nem érdemli meg az, hogy megkapja, amit életükben összekapartak. ugyanígy a világi gyermekeik, rokonaik sem érdemlik meg azt, hogy megörököljék azt, amit Jehova áldásából szereztek az életükben. felolvassák neki, hogy mindenkit támogassanak, de különösen azokat, akik hozzánk tartoznak a hitben.cserében tanú temetést kap, és bejelentika temetésének időpontját a jw.org teremben.


az adakozás egy másikmódja az önkéntes munka. hogy mennyire öbkéntes, arról egy példa: egy vén magából kikelve harsogta az emelvényről, hogy mekkora szégyen az az egész gyülekezetnek, hogy ő beigért 5 embert egy munkára, és nem jelentkezett csak egy,és hogy Jehova nem áldja meg így a gyülekezetet. persze a vén nem ment el dolgozni a családjával, pedig4-en voltak, kizsarolta a testvérektől az ingyenmunkát, azóta is látszik Jehova áldása a gyülekezeten: aki tudja, elmegy máshová,beleértve a véneket is, a vén szeme fénye kiközösítve,barátai egyre több képet posztolnak az alkoholizmusáról, a gyülekezet száma zuhan, a tagok mindegyike meg van botránkozva a vénen.


mint írtam, felszólítják a tagokat az adományok bedobására, és utólag szavaztatják meg azokat a dolgokat, amiket már rég megvettek.

2015. aug. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!