Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Volt olyan időszak, mikor azt...

Volt olyan időszak, mikor azt hittétek, hogy Jehova tanúi az igaz vallás? Hogy kezdődött és hogyan ért véget ez az időszak?

Figyelt kérdés

2015. aug. 18. 22:24
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
23%

"mert mi nem szoktunk olyan gyakran "megvilágosodni" mint ti,hanem megtartjuk a hagyományainkat."

Márk 7:8 "Az Isten parancsolatát elhagyva, az emberek hagyományához ragaszkodtok erősen.”

2015. aug. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
0%
Ti vagytok az akiknek fáj az igazság és csak fújjátok a szöveget,amit olyan jól betanitottak nektek.A Márk 7:8,pedig a pogány szokásokra vonatkozik.
2015. aug. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
28%

Csakhogy az őszinte kutatók nem a szentháromság istent keresik, hanem az ,,egyedüli/egyetlen" igaz Istent, akiről a Biblia ír, erről ennyit.


ja persze,de melyik a Zrt? ami fűre fára kivan forgatva átírva. vagy az igazi biblia?


Én hiszek a háromságban,itt nem ez volt a kérdés,hanem az ami fent le van írva.Köszönöm.


ez igaz.


amúgy sincs a Jht és a keresztények közt a vitának sokk értelme.

de szerintem ahhoz mindenkinek joga van hogy ismerje meg azt a vallást amit akar gyakorolni.


Tudtok egyebet is,mint kimásolt szövegekkel és bibliaversekkel dobálózni?"

Igen, csak akkor - ahogy a fentebb levő válaszomra tett nem reagálás is mutatja - csak megy a lepontozás, mert fáj az igazság, érvekkel megcáfolni nem tudjátok.


idézetek nyugodtan csak ne a Zrt legyen.

ami a lepontozást illeti igen már látom az 1 oldalon van.

bár igaz én ha nem értek valamivel egyet nem szoktam azonnal lepontozni.

de nem is ez a fontos hisz az alacsony pontban hasznos válaszolók is ép úgy tudnak segíteni és igazságot mondani.

de engesztelésül én most a válaszaidat értékelem.

hüvelykujj föl..


de ez nem jelenti azt hogy egyet értek veled.


a szent háromságról meg ennyi.



Amikor eljön a Pártfogó, akit én küldök nektek az Atyától, az igazság Lelke, aki az Atyától származik, az tesz majd bizonyságot énrólam […] (János 15:26)


Jézus az Atyától küldte a Pártfogót – itt mindhárom isteni személy meg van említve. A János 14:26-ban az Atyáról mondta azt, hogy elküldi a Szellemet. Ezáltal láthatjuk, hogy Jézusnak ugyanolyan hatalma van, mint az Atyának. Ez erős bizonyíték a Fiú isteni természete mellett, és a három isteni személy mély egysége mellett.


[…] de amikor eljön ő, az igazság Lelke, elvezet titeket a teljes igazságra, mert nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall, és az eljövendő dolgokat is kijelenti nektek. Ő engem fog dicsőíteni, mert az enyémből merít, és azt jelenti ki nektek. Amije van az Atyának, az mind az enyém; ezért mondtam, hogy az enyémből merít, és azt jelenti ki nektek. (János 16:13–15)



Jézus isteni természetéről.



Az Újszövetség azt tanítja, hogy Jézus isteni természetű, teljesen egy az Atyával, és mégis megkülönböztethető tőle.


[…] akik közül (Izrael népéből) származik a Krisztus test szerint, aki Isten mindenek felett: áldott legyen mindörökké. Ámen. (Róma levél 9:5)


Kezdetben volt az Ige, és az Ige az Istennél volt, és Isten volt az Ige. Ő kezdetben az Istennél volt. Minden általa lett, és nélküle semmi sem lett, ami létrejött. (János 1:1–3)


Istent soha senki sem látta: az egyszülött Isten, aki az Atya kebelén van, az jelentette ki őt. (János 1:18)


Ezekben a versekben lényeges kijelentéseket találunk témánkhoz. Itt a második isteni személy, a Fiú örök létezéséről és istenségéről van szó. Az Ige (görög: logos) kifejezést János a Fiúra használja. Az Igéről azt mondta, hogy Isten volt, és Istennél volt, amely kifejezi egyrészt a személyek azonos természetét, másrészt a közöttük levő különbséget.


Jézusban az Ige emberré lett. Nem az Atya, nem is a Szellem lett emberré, hanem a Fiú, az Atya egyszülöttje, akinek az Atyában örök származása van, és mivel az Atyától származik, ugyanolyan természete van, mint az Atyának. A különböző kéziratokban a 18. versnek különféle változatai léteznek. A legtöbb kézirat „egyszülött Fiú”-t fordít, de a New American Standard-Version fordítása megfelel e vers legrégibb és legmegbízhatóbb kéziratainak, és Jézus istenségének további egyértelmű bizonysága: ott „egynemzett Isten” áll.

2015. aug. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
47%

Én sosem hittem azt. Sosem találkoztam velük, és nem ismertem, hogy mit tanítanak, itt olvastam róluk és a félrefordításaikról először.

Meg hallottam róluk olyanokat, hogy pl.

- semmit nem ünnepelhetnek meg. Sem egyházi, sem családi ünnepet (pl. szülinap, ballagás)

- nem fogadhatnak el vért, szerveket

- nem igazán lehet számítógépük, internetük

- nem mondhatnak senkit barátjuknak, nem ismerkedhetnek

stb.

Így, hogy ennyit tudok róluk, nem hiszem, hogy az övék az igaz vallás.

2015. aug. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
0%

"A Márk 7:8,pedig a pogány szokásokra vonatkozik."

Jó, akkor kérlek idézd azt az írás szöveget, hogy meg kell ünnepelni a karácsonyt. Ha nincs ilyen, akkor emberek hagyománya, ahogy Márk is írja. Azt csak halkan tegyük hozzá, hogy pogány ünnep is, hiszen a napisten születésnapja volt, amíg egybe nem olvasztották.

De linkelhetsz a húsvéti nyusziról is, meg a tojásról, tudod mit jelképeznek?

2015. aug. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Anna Orsolya. Amiket írtál, annak fele sem igaz, szóval ferdítéseket hallottál, amin nem csodálkozom, vannak ettől cifrábbak is.


- semmit nem ünnepelhetnek meg. Sem egyházi, sem családi ünnepet (pl. szülinap, ballagás)

Pogány eredetű ünnepeket nem ünneplünk meg. Ballagás nem ilyen, házassági évforduló nem ilyen, esküvő nem ilyen. Krisztus halálának évfordulóját ("úrvacsora") is megünnepeljük.


- nem fogadhatnak el vért, szerveket

Bonyolult téma, teljes vért nem fogadunk el, mert egyértelműen tiltja a Szentírás (nem csak az "ó", az újszövetségben is).


- nem igazán lehet számítógépük, internetük

Tévedés, máskülönben hogy írok most ide?


- nem mondhatnak senkit barátjuknak, nem ismerkedhetnek

stb.

Nem igaz.

2015. aug. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
0%

sem családi ünnepet (pl. szülinap, ballagás)

nem igazán lehet számítógépük, internetük

- nem mondhatnak senkit barátjuknak, nem ismerkedhetnek


na ez nekem is ujj.

és azért szerintem ez már csak nem igaz.

bár az ember azt hinné hogy már nem lepődhet meg rajtuk,de ekkor mindég hal valamit amire azt mondja hogy úr Isten hát ilyen nincs.


az igaz hogy nem tartanak hagyományokat mint pld a karácsony.

és ha jól tudom templom zéró s a temetést sem csinálhassa pap csak Jh előjáró vagy valami ilyesmi.

s tán templomi esküvő is kizárt.


megjegyzem ezeket a haveroktól hallottam.

akik rá kérdeztek ezekre a Jht tól.

2015. aug. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
84%

Ki a fenét érdekel,hogy kinek a születésnapja volt azelőtt?Ünnepeltétek ti is amig Rutherford meg nem világosodott(gondolom épp az alkoholmámorból felébredve)és ugy látta jónak,hogy a Karácsonyt nem kell megünnepelni.Ami pedig a Husvétot illeti,inkább ünnepeljük Jézus feltámadását ellentétbe veletek akik a halálát ünnepelitek.

Az internetet pedig igenis tiltották.Abban az időben még jártam a Királyságteremben,és minden nyilvános előadáson fel volt dolgozva,hogy főleg a fiatalok kerüljék az internet használatát,mert ott csak erkölcstelenséget tanulnak.

A ballagás után a fiatalok nem mehettek el a végzősök bulijára,kivéve azok akik betöltötték a 18 évet és még nem sikerült rávenni őket,hogy megkeresztelkedjenek,mert azért voltak ilyenek is.

Tehát nekem ne akarjatok bemagyarázni semmit,mert ott voltam köztetek és ismerem a szitut.

2015. aug. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 lilla64 ***** válasza:
84%
Egyetértek az előttem válaszolóval.Én is Tanu voltam,de meg volt tiltva az internet használata.Abban az időben még csak internetklubok voltak,véletlenül megláttam,hogy egy vén,épp a számitógép előtt ül egy ilyen klubban.Most is szigoruan tilos jó néhány blog olvasása,de aki közél fér hozza mindenki elolvassa.Szerintem már ők is tisztán látnak,csak valamiért nem tudnak szakitani a szervezettel.
2015. aug. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
47%

na tessék ezért mondom hogy.

bár az ember azt hinné hogy már nem lepődhet meg rajtuk,de ekkor mindég hal valamit amire azt mondja hogy úr Isten hát ilyen nincs.


jó azt még elfogadom hogy ovni kell a gyerekeket az internet veszélyeitől.

de nem értem hogy pld egy ballagás megtartása miben sérti Istent?.

2015. aug. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!