Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Volt olyan időszak, mikor azt...

Volt olyan időszak, mikor azt hittétek, hogy Jehova tanúi az igaz vallás? Hogy kezdődött és hogyan ért véget ez az időszak?

Figyelt kérdés

2015. aug. 18. 22:24
1 2 3 4 5
 31/50 lilla64 ***** válasza:
88%
Azért mert a ballagás is szerintük egy világi hagyomány,akárcsak a Karácsony.5 és 7 évesek voltunk amikor édesanyám Tanu lett,és azután nem ünnepeltünk.Soha nem felejtem el,hogy mennyire hiányzott az nekünk.Aztán 12 éves koromba,a gyülekezeti vének nyomására alámeritkeztem,de a szivem mélyén soha nem tudtam elfogadni az elveiket bárhogyan is erőltettem.Aztán a hab a tortán az volt amikor megismerkedtem egy "világi"lánnyal és járni kezdtünk.Akkor lett elegem az egész szervezetből és kiléptem.A tesóm ugyanezt tette.ő azóta boldog házasságban él,én is együtt vagyok a lánnyal.Szegény édesanyámat sajnáljuk mindketten,mert csak titokban találkozhatunk véle,mindig vigyázva,hogy valamelyik "jóakaró" vén nehogy meglásson.Arról nem is beszélve,hogy azért költöztem el otthonról,hogy hagyják már békén az anyukámat és ne zaklassák.Hát...erről ennyit.
2015. aug. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
85%

uram Isten hát kik vagytok ti Jht?

már meg bocsássatok de mit képzeltek magatokról?

most már értem hogy mért mondják rátok hogy szigorúak és a sátán hírnökei.

hogy képzeltek azt hogy csak úgy családokat szettek szét?

had mondjak azért erre is valamit, ti is csak másokat tudtok vádolni és zaklatni?.

hol ott tisem vagytok szentek és hibátlanok.

nem akartam ezt itt mert szándékosan senkit sem sértek meg.

de mikor ide is jöttek a Jht és az egyikük prédikálta hogy pld az alkohol mi nagy bűn,viszont alig várta már hogy félre fordulva lopás a pálinkát jól meg húzhassa.

2015. aug. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:

anyukádat nem tudjátok meg győzni arról hogy ez így nem állapot?

és ha másképp nem megy akkor hagyd ott őket?

2015. aug. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
0%

"hogy pld az alkohol mi nagy bűn,"

Nem bűn az alkoholfogyasztás, amennyiben mértékkel történik. Értsd: nem isszuk le magunkat totálra, hogy saját hányásunkban fetrenghessünk.

"hogy képzeltek azt hogy csak úgy családokat szettek szét?"

Azt hiszem félreértetted, olvasd el még egyszer. A kommentelő maga döntött úgy, hogy elköltözik és elhagyja a vallását.

2015. aug. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
0%
hagya ott őket?
2015. aug. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:

inkább szerintem olvasd el te

édesanyámat sajnáljuk mindketten,mert csak titokban találkozhatunk véle,mindig vigyázva,hogy valamelyik "jóakaró" vén nehogy meglásson.Arról nem is beszélve,hogy azért költöztem el otthonról,hogy hagyják már békén az anyukámat és ne zaklassák.Hát...erről ennyit.

2015. aug. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
0%

Nem bűn az alkoholfogyasztás, amennyiben mértékkel történik


ja persze két deci egy szuszra mérték mi?

2015. aug. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:

elnézést kérek a kitörésemért bocs.

de tudod szerintem egy édes anya pótolhatatlan.

és senkinek sincs ahhoz joga hogy szétszedjen ilt elválasszon egy anyát a gyerekétől.

2015. aug. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 A kérdező kommentje:

Kedves tanú a szent írás nem tiltja az ünnepeket? Róm 14:5-6,olvasd csak el...Miért itélkezel?

A bibliában nem volt megemlítve a Hannukah mint Zsidó ünnep,és lásd János evangéliumában írva van,hogy Jézus mégis felment az ünnepre :)!

2015. aug. 21. 23:21
 40/50 lilla64 ***** válasza:
47%

Nem,sajnos nem tudjuk meggyőzni anyukámat,azt mondja,hogy ő nem a vének kmiatt jár a gyülekezetbe hanem Jehováért..

Igen,én döntöttem ugy,hogy elköltözök,mert mindig nyomás alatt tartották az anyukámat,győzzön meg,hogy tartsak bünbánatot és menjek vissza.Én ezt nem tettem meg

2015. aug. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!