Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt olyan emberek akik...

Vannak itt olyan emberek akik keresztények voltak de hitüket most más vallásban élik meg?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok hogy mi okból történt meg a váltás. Mit éreztetek, és mit éreztek most?

Hogy érzitek megérte e váltani vagy sem?

Meg van a boldogság, megélitek bensőségesen a hiteteket ott a választott hitrendszerben vagy sem?

:)



2015. okt. 9. 17:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Az például egy óriási ellentmondás, hogy hiszel Istenben, de nem tartozol vallási közösséghez. Tudom, ez manapság divatos hozzáállás, hogy hiszek a magam elképzelései szerint (a kutatás is vastagon kihozta)."


Nem értem,hogy ez miért ellentmondásos,és mi vele a probléma.Istenben pedig nem divat szerint hiszek.Figyelj,ha nekem boldogságot és megnyugvást ad a belső kapcsolatom Istennel,jó tanácsokkal lát el,akkor ki és milyen jogon szólna meg,hogy valamit rosszul csinálok?

És nem csalás nem ámítás,Jézus nem titkolta el senki elől,hogy belül keresendő,nem kívül.Nem lakozik kézzel csinált templomokban sem.Biztos ő is a divatot követte...


"De ettől függetlenül a hit megélése nem csak egyéni, de közösségi szinten is történik. Akinél ez a közösségi szint nincs meg, annak a hite sem tekinthető igazi hitnek. Ennek könyvtárnyi irodalma van, és még a Biblia is írja :)"


De miért kellene feltétlen vallási közösségbe járnom???

Ezt indokold már meg nekem légy szíves,mert tényleg nem értem.

2015. okt. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Jézus szolgája ***** válasza:

Én keresztény voltam és ateista lettem.

Azért váltottam, mert rájöttem, hogy nem létezik hókuszpókusz.


ne haragugy a meg bejegyzéséért,de talán épen az volt a baj hogy valami féle hókuszpókuszt vártál tőle.

nem ismerted meg elégé,mert aki valóban meg ismeri,az sohasem hagyná el őt.

ő nem egy varázsló,hanem sokkal több annál,ő Isten.


Nagyon megdöbbentem, amikor tudtomra adták, hogy amíg nem értek mindenben egyet, addig nem vagyok "igazi.


hogy igazi vagy e vagy sem azt csak te érzed a saját szívedben,és csak Isten tudhatja.


az meg hogy az állatokat Isten nem lélekkel teremtette igaz,mert azokat szavakkal teremtette.

de ez még nem jelenti azt hogy nem tudja ujjra feltámasztani egy egy kedvencünket.

mért mi akadályozná meg Istent?

tehát amiért nincs lelkük az állatoknak attól még létezhetnek a menyben is,hisz itt a földön is léteznek nem?

nos ez is mint annyi minden szerintem Istenen múlik.

és mint azt tudjunk az ő jósága végtelen.tehát van remény és esély is.

2015. okt. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

# 11


"Nem értem,hogy ez miért ellentmondásos,és mi vele a probléma.Istenben pedig nem divat szerint hiszek."


Nos ez sajnos szomorú, hogy még csak nem is érted, hogy mi ezzel a baj. Ha már magát a problémát sem érted, akkor nehéz lenne erre röviden válaszolni.


A világ ÖSSZES vallása közösségi műfaj, nem egyéni. Vallástól függetlenül is igaz az, hogy "zoon politikon", az ember társas lény. De konkrétan a Bibliának is ellent mond, ha valaki kizárólag egyedül próbál hívő lenni.

2015. okt. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

# 8


"De egy idő után már nem éreztem jól magam köztük. Pl én hiszem, hogy az állatoknak lelke van, és van számukra túlvilág, de amikor megtudták, mondták, hogy akkor nem is vagyok igazi keresztény, mert Isten egyedül az embernek adott lelket blablabla..."


Sajnos ez sem egyedi példa. Egyértelműen kiderül belőle, hogy te sem mélyedtél el igazán a keresztény tanításban, de a környezeted sem, amolyan "vak vezet világtalant" helyzet áll elő.


Mégis, ebből a szituációból kiindulva a kereszténység egészéről alkotsz sommás véleményt. :(

Ez határozta meg végül életed további alakulását, és úgy utasítottad el a kereszténységet, hogy igazából nem is találkoztál vele. :(


A konkrét téma (hogy van-e lelkük az állatoknak) itt olvashatod a biblikus választ, a 30. számú az:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..

2015. okt. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"A világ ÖSSZES vallása közösségi műfaj, nem egyéni. Vallástól függetlenül is igaz az, hogy "zoon politikon", az ember társas lény. De konkrétan a Bibliának is ellent mond, ha valaki kizárólag egyedül próbál hívő lenni."


Azt a felfogást amit én követek,sokan követik még rajtam kívül.És van társaságom,vannak közöttük keresztények is.És most mi is a cél? mondjam el nekik,hogy félreértik Jézust,mert nem kér imádást,Isten nem kér rendszeres templomba járást stb...? Persze akkor megint csak én lennék szálka a szemükben.Amíg ők nem traktálnak engem a kérésem ellenére,addig én is vagyok olyan tisztelettudó,hogy nem teszem velük.Aki meg hasonlóan gondolkozik mint én,az úgyis megért,és közösségben vagyok vele.Vagy mit kéne még tennem szerinted?

Ezt a kérdést újra felteszem:

"Figyelj,ha nekem boldogságot és megnyugvást ad a belső kapcsolatom Istennel,jó tanácsokkal lát el,akkor ki és milyen jogon szólna meg,hogy valamit rosszul csinálok?"

2015. okt. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

# 15


Nézd, csináld úgy, ahogy akarod. De tényleg annyira nem érted a problémát, hogy fölösleges a részletekbe belemenni.


"Figyelj,ha nekem boldogságot és megnyugvást ad a belső kapcsolatom Istennel,jó tanácsokkal lát el,akkor ki és milyen jogon szólna meg,hogy valamit rosszul csinálok?"


Csakhogy a vallások, és különösen a kereszténység lényege nem ez. Olvasd el a Nyolc Boldogságot, és látni fogod, hogy mindegyik közösségi műfaj.

2015. okt. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!