Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nincsenek ellentmondások a...

Nincsenek ellentmondások a Bibliában? Néhány példa:

Figyelt kérdés

Tilos ölni?

-„Ne ölj.” (2Móz. 20,13, 5Móz. 5.17, Máté 5.21, Mát. 19.18, Márk. 10.19, Luk. 18.20, Róm. 13.9, Jak. 2.11)

-„A ki úgy megver valakit, hogy meghal, halállal lakoljon.” (2Móz. 21.12)

Csinálhatunk faragott képet magunknak?

-„Átkozott az ember, a ki faragott és öntött képet csinál” (5Móz. 27.15)

-(Az Úr mondja) „Csinálj két Kérubot is aranyból, vert aranyból csináld azokat a fedélnek két végére.” (2Móz. 25.18)

Kell-e bűnhődnünk a szüleink bűneiért?

- 2Móz. 20,5 „... mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyedíziglen” (Megismételve: 5Móz 5,9)

- 5Móz. 24,16 „Meg ne ölettessenek az atyák a fiakért, se a fiak meg ne ölettessenek az atyákért; kiki az ő bűnéért haljon meg.”

Békeszerető volt-e Jézus?

- Ján. 14,27 „Békességet hagyok néktek; az én békességemet adom néktek”

-Mát. 10,34 „Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert. Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támaszszak az ember és az ő atyja, a leány és az ő anyja, a meny és az ő napa közt; És hogy az embernek ellensége legyen az ő házanépe.”

Több ellentmondás itt: [link]



2015. nov. 3. 18:18
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Azért már bocs, de én korrektül leírtam, hogy miért nem ellentmondásos a két rész egymással. Ezt ezzel elintézni, hogy elbagatellizálod a dolgot Robin Hood-dal - na ez egyáltalán nem korrekt! Sajnos nem értetted meg, hogy Péter nem Júdás halálának a módját akarja részletezni, hanem kiemel belőle egyetlen momentumot, amit azonosít egy ószövetségi próféciával. Az, hogy ezt a momentumot nem említi Máté egyáltalán nem ellentmondás...


A rabszolgaság egy szörnyű dolog. Sajnos mind a mai napig jelen van a világban...


Üdv. Péter

2015. nov. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 Roland G. ***** válasza:

Kedves Péter!


Kár a gőzért,mert akármilyen logikus és korrekt választ ír bárki,nem fogadják el.

Csatlakozom hozzád és csak annyit fűznék hozzá a kételkedők számára,hogy a Bibliában csak és kizárólag látszatellentmondások vannak,amelyek kisebb-nagyobb kutatói munkával feloldhatóak.Némelyik csak úgy,ha ismerjük a zsidó-rabbinikus értelmezéseket,vagy olyan információkat amik Biblián kívüliek.

Erre egy példa:Az egyik Evangéliumban Jézus a vak koldust Jerikóból kifelé menet,a másikban befelé menet közben gyógyította meg.A Bibliában nem találjuk a megoldást,de aki tudja,hogy Jerikó városa 2 részre volt osztva és a kettőt elválasztotta egy puszta terület,annak számára már nem feloldhatatlan,mert a gyógyulás a puszta területen történ,és az egyik szerző az egyik oldalról "kamerázva" beszéli el a történteket,a másik pedig a másik oldalról szemlélve mutatja be.


Egyszer valaki e témával kapcsolatosan ezt mondta:A Bibliában nincsenek ellentmondások,vagy ha másképp gondolod,annak 3 oka van:

1.Vagy rossz a fordítás

2.Vagy rossz a nyomtatás

3.Vagy rossz a hozzáállásod.

Az utóbbi a probléma a szkeptikusoknál!(Valamint az ismeret és tudás hiánya)


Üdv:-Roland

2015. nov. 5. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
Egyszer már itt beszélgettem erről a rabszolga témáról egy ateistával, és az lett a vége, hogy szerinte az egész társadalmunk hierarchikus felépítése igazságtalan, mert visszaélésekre, zsarnokoskodásra ad lehetőséget, a szerető Isten ezt nem támogathatja.
2015. nov. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
34%
Aki tiszta és alázatos szivvel olvassa a Bibliát, az nem talál ellentmondásokat benne.
2015. nov. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
47%

"Kár a gőzért,mert akármilyen logikus és korrekt választ ír bárki,nem fogadják el.

Csatlakozom hozzád és csak annyit fűznék hozzá a kételkedők számára,hogy a Bibliában csak és kizárólag látszatellentmondások vannak,amelyek kisebb-nagyobb kutatói munkával feloldhatóak."


Ez így csak részben igaz.Valóban sok esetben kérdeznek vagy állítanak olyat szkeptikusok,aminek nem jártak utána alaposan.És valóban vannak a Bibliában látszatellentmondások,de nem kizárólag csak azok.A "logika" és a "korrektség" pedig tetszés szerint csavarható...Maradnék a már írt példámnál:Mózes,mint Isten hiteles,szent embere,kezébe kapja a kőtáblákat,rajta "Ne ölj!" felirattal.Lejön a hegyről,és pusztán azért véres öldöklést szervez,mert a többiek bálványt imádtak.

Ti ezt logikusnak és korrektnek találjátok.Ha valaki ez alapján megkérdőjelezi Mózes hitelességét,szerintetek az illető felszínesen gondolkozik,majd megpróbáljátok valamilyen altató dumával lecsukni a szemét pl.,hogy "Az öldöklés jogos és igazságos volt,hiszen bűnt követtek el,és ezért Istennek meg kellett öletnie őket"

Mózes is így gondolkozott.Vagy inkább nem gondolkozott...Ti pedig helyeseltek rá,mert erre tanított titeket a vallásotok.De akkor azt is tudjátok,minek nevezte Jézus az ilyen hozzáállású embereket? Igen,farizeusnak.

2015. nov. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

Kedves Péter,


valóban nem kellett volna így válaszolnom. Próbálom értelmezni, ahogy mondtad de számomra ez nem logikus. Most még lehetne sok 100 példát hozni és valószínűnek tartom, hogy mindegyiket meg tudnátok magyarázni. Rengeteg biblián alapuló vallás van és mindenki azt mondja, hogy az ő értelmezése az igazi és a másik csak félreértelmezi. Ez is azt mutatja, hogy félreérthető a szent könyv. Most ha nem veled, hanem egy Jehova Tanújával beszélgetnék, ő azt igazolná kétséget kizárólag, hogy a biblia utasítja, hogy ne fogadjon el vért.


#Roland

"Egyszer valaki e témával kapcsolatosan ezt mondta:A Bibliában nincsenek ellentmondások,vagy ha másképp gondolod,annak 3 oka van:

1.Vagy rossz a fordítás

2.Vagy rossz a nyomtatás

3.Vagy rossz a hozzáállásod. "


Ezek számomra ellentmondások, nem hiszem, hogy a hozzáállásomon múlna:

- Hány bátor ember vonta ki a kardját Izraelért Joáb szerint?

800.000 2 Sám 24,9

1.100.000 1 Krón 21,5

- Dávid a szérűért 600 sékel 1 Krón 21,25 vagy 50 sékel 2 Sám 24,24


De ahogy Péternek is írtam, hogy rengeteg biblián alapuló vallás létezik, ami bizonyítja, hogy félreértelmezhető.

2015. nov. 5. 09:25
 27/37 anonim ***** válasza:

Az egész nép tanuja volt a csodáknak, ahogy Isten kihozta őket Egyiptomból. Ezek után mégsem bíztak Istenben, se Mózesben, és nekiálltak bálványt imádni. Mikor Mózes visszatért a hegyről, még egyszer felajánlotta a megtérés lehetőségét: "Megálla Mózes a tábor kapujában, és monda: Aki az Úré, ide hozzám!". A "Ne ölj!" parancsolat nem a halálbüntetés eltörléséért került a 10 parancsolatba.

A Biblia természetesen félreérthető azok számára, akik nem rendelkeznek megfelelő háttértudással, és hitben nem eléggé elmélyültek. Ez nem azt jelenti, hogy ellentmondásos.

2015. nov. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

Akkor miért nem így van benne?

Ne ölj, kivéve ha ...


"A "Ne ölj!" parancsolat nem a halálbüntetés eltörléséért került a 10 parancsolatba. "

Aki végrehajtja a halálbüntetést, az nem öl?

2015. nov. 5. 18:53
 29/37 anonim ***** válasza:
Kb. visszajutottunk oda, ahonnan elindultunk. A Tízparancsolat az egyénhez szól, nem a közösség érdekét képviselő emberek csoportjához. Nem véletlen, hogy egyes szám második személyben íródott. Manapság se vetjük pl. A börtönőrök szemére hogy törvényt sértenek, amikor szabadságukban korlátozzák a rabokat.
2015. nov. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
Akkor a társadalom intézményesen ölhet, ha sokan egyetértenek vele?
2015. nov. 5. 21:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!