Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nincsenek ellentmondások a...

Nincsenek ellentmondások a Bibliában? Néhány példa:

Figyelt kérdés

Tilos ölni?

-„Ne ölj.” (2Móz. 20,13, 5Móz. 5.17, Máté 5.21, Mát. 19.18, Márk. 10.19, Luk. 18.20, Róm. 13.9, Jak. 2.11)

-„A ki úgy megver valakit, hogy meghal, halállal lakoljon.” (2Móz. 21.12)

Csinálhatunk faragott képet magunknak?

-„Átkozott az ember, a ki faragott és öntött képet csinál” (5Móz. 27.15)

-(Az Úr mondja) „Csinálj két Kérubot is aranyból, vert aranyból csináld azokat a fedélnek két végére.” (2Móz. 25.18)

Kell-e bűnhődnünk a szüleink bűneiért?

- 2Móz. 20,5 „... mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyedíziglen” (Megismételve: 5Móz 5,9)

- 5Móz. 24,16 „Meg ne ölettessenek az atyák a fiakért, se a fiak meg ne ölettessenek az atyákért; kiki az ő bűnéért haljon meg.”

Békeszerető volt-e Jézus?

- Ján. 14,27 „Békességet hagyok néktek; az én békességemet adom néktek”

-Mát. 10,34 „Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert. Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támaszszak az ember és az ő atyja, a leány és az ő anyja, a meny és az ő napa közt; És hogy az embernek ellensége legyen az ő házanépe.”

Több ellentmondás itt: [link]



2015. nov. 3. 18:18
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Megint látszólagos ellentmondásokat hozol fel a számokkal. A Biblia szerint ugyanis nyilvánvaló, ha teljes szövegösszefüggést nézed, hogy Dávid bűne volt a népszámlálás! Olvasd el az egész 24. fejezetet, és rájössz, hogy nincs ellentmondás a két tudósítás között! Nem általános népszámlálásról volt szó, hanem a hadsereg számbavételéről, a fegyverforgató nép megszámlálásáról. Izráel népének eddig minden harca világosan és kimutathatóan „Isten háborúja” volt Dávid uralkodása alatt. A harcok kimenetele sohasem az izráeli sereg létszámától, erejétől, felszerelésétől vagy bátorságától függött, hanem attól: vele volt-e az Úr, vagy ellene harcolt. Dávid nagy birodalma sem haderejének a nagyságától függött, hanem annak volt fényes bizonysága, mire képes Isten ereje. A hadsereg megszámlálása beavatkozás volt Isten hatáskörébe. Kísérlet arra, hogy az Isten kegyelmébe vetett hit helyett más biztonságot keressen magának Dávid. Isten azonban nem enged kétfelé sántikálni. Az ő népének ebben a világban éppen az a feladata, hogy megmutassa: egyedül Isten kegyelmében van a megmaradás és a növekedés. A számlálás Dávid utasítása szerint egész Izráelre kiterjedt. Kelet-Jordániában kezdték. A megadott területek leírásánál az a szempont érvényesül, hogy a Szerző csak a határterületeket közli, Tirussal és Sidonnal pedig az irányt. A „Kánaániak városai” kifejezés bizonyára nem idegen területeket jelöl, hanem olyan településeket, ahol még mindig megvoltak az őslakók. A számlálás elég hosszú ideig tartott: kilenc hónapig és két napig. A népszámlálás eredményéről nincs pontos, megbízható adatunk. Ezért közöl más adatokat a Krónikás! Ennek a bizonytalanságnak az oka abban lehet, hogy a népszámlálás adatai Isten közbejött ítélete miatt nem lettek hivatalosan feldolgozva, sőt tulajdonképpen ez a munka be sem fejeződött. Erre utal az I.Krón. 27:24 is!


Dávid végül megbánta bűnét, de választani kellet a büntetést. Végül a büntetés: Hetvenezer halott. Ez egyezik a Krónikás adatával! Tragikus, hány embernek kellett elvesznie Dávid bűne miatt. A szérű árát a Krónikás hatszáz sekel aranyban állapítja meg. Ez lényegesen több, mint amennyit a sámueli szövegben olvasunk, de simán lehet bármelyik elírás, én úgy gondolom, hogy ez a történet szempontjából teljesen mindegy...


Minden írás félreértelmezhető, ettől még nem ellentmondásos... :-)


Üdv. Péter

2015. nov. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

"Akkor a társadalom intézményesen ölhet, ha sokan egyetértenek vele?"


Igen, a nép által elfogadott bíróság az ide vonatkozó törvény betartása mellett dönthetett a megkövezés mellett. Nyilván egy önjelölt csoport nem ítélkezhetett, mert az ugyanúgy önbíráskodás lenne, mintha valaki egyedül bosszút állna valamiért.

Isten amikor törvényt adott a zsidóknak, már akkor tudta, hogy ez nem fogja megoldani a bűn kérdését, de a zsidók törvényt akartak, hát megkapták és elfogadták.

A mi korunkra vetítve megoszlanak ugyebár a vélemények a halálbüntetésről, mert mi Jézus óta a kegyelem korszakában élünk.

2015. nov. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

Kedves Péter,


köszönöm a részletes választ :).

"A harcok kimenetele sohasem az izráeli sereg létszámától, erejétől, felszerelésétől vagy bátorságától függött, hanem attól: vele volt-e az Úr, vagy ellene harcolt."

Amit, itt írsz pontosan ilyen istenre nincs szükségem. Emberek egymást ölték, és ehhez járult hozzá isten, sőt segédkezett is.


#32

"Igen, a nép által elfogadott bíróság az ide vonatkozó törvény betartása mellett dönthetett a megkövezés mellett" Nem szeretnék ilyen világban élni... Afganisztánban most köveztek meg egy 19 éves lányt mert házasság előtt lefeküdt a vőlegényével. Szerencsére Európa szekulárisnak mondható és a hozzád hasonló gondolkozású embereknek nincs nagy befolyása az államra.

2015. nov. 6. 09:07
 34/37 anonim ***** válasza:

"Akkor a társadalom intézményesen ölhet, ha sokan egyetértenek vele?"


Igen, a nép által elfogadott bíróság az ide vonatkozó törvény betartása mellett dönthetett a megkövezés mellett."


Mese habbal.Nagyon szép.

A nép ölni akart.Mózes ölni akart.De felvállalni senki sem merte,hiszen nem akartak megbélyegzettek lenni,a saját lelkiismeretükkel szembenézni.A "megoldást" a törvények csűrése-csavarása jelentette.Így már nem ők voltak a felelősek a saját tettükért,hiszen "Isten mondta,Isten megengedte,de mégsem úgy értette,hanem csak ebben a szituációban,és azért,mert...."

2015. nov. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

A mi nyugati társadalmunkból nézve igazságtalan,kegyetlen az afganisztáni rendszer. Szerintem is. Ott annak hagyománya van, beleszülettek, elfogadták azt a szigorú törvényt. Nem lázadoznak ellene. Lassan biztos oda is be fog szivárogni a globalizáció miatt a nyugati szemlélet.

Jól érzed, hogy keresztényként halálbüntetéspárti vagyok. Szerintem életfogytig bezárni valakit, az se humánusabb. Amúgy a halálbüntetést Amerikában sose hajtják végre rögtön, sok évet szoktak a halálsoron eltölteni az elítéltek. Ez idő alatt kiderülhet ha mégis ártatlan az illető.

2015. nov. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam, hogy a halálbüntetés ellen vagyok, ez egy nagyon komplex kérdés. Viszont azt mondom, hogy a halálbüntetést ne igazoljuk vallási alapon.
2015. nov. 6. 10:00
 37/37 anonim ***** válasza:
Szerintem se farizeusi módon, vallásoskodva, hanem józanul kell ezt megítélni, de azt nem vehetjük figyelmen kívül, hogy alapvetően keresztény értékrendű kontinensen élünk, és meg kell vizsgálni, mi a keresztényi válasz a halálbüntetés kérdésére.
2015. nov. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!