Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te, mint keresztény, miért...

Te, mint keresztény, miért nem hiszel a pokol létezésében?

Figyelt kérdés

Azt már nem fogom megkérdezni, hogy miért hiszel mert magamból kiindulva természetesnek vélem, hogy egy csöppnyi Bibliai ismerettel tudnod kell, hogy a pokol egy létező valós hely. És mivel keresztény vagy és hiszel Jézus szavainak akkor láthatod, hogy Ő nem kamuzik amikor annyira komolyan figyelmezteti a farizeusokat.

A kérdésem tehát az, hogy mindezek mellett, te mint keresztény miért nem tudod elfogadni?

Köszönöm az értelmes válaszokat!



2015. nov. 11. 18:31
1 2 3
 11/25 Clark Kent.. ***** válasza:

Bocs 19:57-es, kicsit összekevertem a dolgokat, tehát akkor elölről:


A hittudománynak (bibliatudományt értem ez alatt), a következő eszközeit használják az exegéták:


- szövegkritika - ezzel rekonstruáljuk az eredeti szöveget.

- irodalomkritika - na ez volt az, amit elkevertem. Itt a szerző kilétét és a szöveg egységét vizsgáljuk.

- formakritika, műfajkritika - na ez az, amiről beszéltem. A szöveg értelmezésénél ugyanis sokan figyelmen kívül hagyják annak műfaját. Ezen kívül annak más eszközök is, de az most nem érdekes.


Az apostoli hagyomány meg természetesen fontos a szöveg értelmezésénél, de az sem mindig egyértelmű. Ráadásul az új kutatásoknak köszönhetően némely hagyományos szöveg értelmezése is felülíródott.


Én eddig még egy olyan bibliai szöveget sem láttam, ami egyértelműen bizonyítaná, hogy Isten szadizza az embereket. Egyedül az apokrif irodalomban találtam olyan kijelentéseket, amik nyilvánvalóvá teszik, hogy van valamiféle súlyosabb büntetés.

2015. nov. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Két okból. Ezért, meg azért. :)


Komolyra fordítva a szót az egyik nagy ok a pokol szó jelentése. A héberben a seol, a görögben a hádész szavakat fordították magyarra úgy, hogy pokol. Mind a kettő jelentése az, hogy sír.


A másik nagy ok a jelenések könyvében lévő prófécia. Jézus eljövetele után Isten újjá teremt mindent.


"Ezután láték új eget és új földet; mert az első ég és az első föld elmúlt vala

...

És az Isten eltöröl minden könyet az ő szemeikről; és a halál nem lesz többé; sem gyász, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé"


Ebbe a fájdalom, és sírás nélküli újjáteremtett világba nem nagyon fér bele a kénköves pokol tana.


Jézus beszédét arra vonatkozóan, hogy a farizeusoknak miképpen mutatta be az úgynevezett poklot, erről ez a véleményem:

Máté 13

13. Azért szólok velök példázatokban, mert látván nem látnak, és hallván nem hallanak, sem nem értenek.

14. És beteljesedék rajtok Ésaiás jövendölése, a mely ezt mondja: Hallván halljatok, és ne értsetek; és látván lássatok, és ne ismerjetek


Amikor Jézus szólt, példázatokban szólt. Így ezeket kiragadni, mutogatni ezekre, szó szerint értelmezni igen oktalan szerintem.


De van ilyen rész is a Bibliában, ami miatt nem hiszek a Dante féle pokol létezésében:

Préd 9,7

Mert az élők tudják, hogy meghalnak; de a halottak semmit nem tudnak, és azoknak semmi jutalmok nincs többé; mivelhogy emlékezetök elfelejtetett.

2015. nov. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz.


Isten az életet ajándékba adta, és nem büntetésként.

másrészt az ember egy büntetést kapott, a halált, vagy is visszatérést oda ahonnan vétetett.

(1Mózes 3:19) . . .míg vissza nem térsz a földbe, mert abból vétettél. Mert por vagy, és a porba térsz vissza.”


a halál az élet ellentéte, s azért jött be az ember életébe, mert kizárta az életéből az élet forrását, Istent. ezért az életre méltatlanná vált.


Jézus pedig azzal, hogy említést tett a gyehenna tüzéről, a Zsidók nagyon jól tudták miről beszél.

De az nem a pokol tüze.


A Hinnom-völgy (gyehenna) Jeruzsálem falain kívül húzódott. Egy időben bálványimádati hely volt, ahol még gyermekáldozatokat is bemutattak. Az első században a Hinnom-völgy Jeruzsálem szemétmegsemmisítő helye lett. Elpusztult állatok tetemeit vetették oda, hogy megeméssze őket a tűz, melyet kénnel vagy terméskénnel tápláltak, hogy segítsék az égést. A kivégzett bűnözők holttesteit is ide vetették — őket nem tartották méltónak arra, hogy tisztességesen el legyenek temetve egy emléksírba. Ezért mondta Jézus a Máté 5:29, 30-ban, hogy az ’egész testet’ a gyehennába vetik. Ha a holttest az állandóan égő tűzbe esett, az megemésztette, ám ha a tetem a mély szakadék szélére esett, oszló húsát ellepték a férgek, illetve kukacok (Márk 9:47, 48). Élő embert nem vetettek a gyehennába, az tehát nem volt az öntudati állapotban való gyötrelem helye.


Sajnos akik ezt az információt nem tudják, elhiszik ezt a butaságot, és Istent ezzel az aljassággal azonosítják, aki ilyet soha nem gondolt ki,


sőt élőket az emberek áldoztak tűzben de azok nem Isten népe voltak, aki alapból elítélte ezt a rituálét, és megbüntette azt a népet aki ilyeneket csináltak

2015. nov. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 pelgrim ***** válasza:
Azért mert egy kicsit több bibliai ismerettel tudhatnád, hogy a pokol nem egy létező valós földrajzi hely, hanem a tudat állapota. Jézus tudta ezt, de nem rúgta fel a korabeli emberek hitvilágát, hanem azt is felhasználta küldetése sikerének érdekében.
2015. nov. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
68%

"a halál az élet ellentéte"


Nem! A halál az élet hiánya! Ahogy a hideg az amiben híján van a meleg, vagy nincs hő, tehát abszolút nulla fokos, a vákuumban a nyomás, de egyik sem a másik ellentéte, ezt fizikából tudhatjuk. A sötétség sem a világosság ellentéte, hanem a fény hiánya. A halál az élet hiánya.

2015. nov. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
34%
Hiszem, hogy Jézus bűntelen volt és nem egy hazug ember, aki egy nem létező helytől igyekezett távoltartani az embert. A gyehenna egy példa az akkori zsidóknak, hogy érzékeltesse miről beszél. Csak az tagadja, aki nem ismeri az Urat.
2015. nov. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
50%

kedves 15-ös


Így is mondhatjuk. aki meghal az nem él semmi része nincs abban ami az élőknek.

ezt maga a Teremtő a Bibliába le is íratta.

ennél fogva sehova nem kerül, ahol életképesen bántalmaznák, vagy Ő bántalmazhatna, vagy segíthetne

2015. nov. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
34%
A Biblia nem ezt írja. Bár aki nem hisz benne, annak mondhatja az ember.
2015. nov. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Kedves Clark Kent! :)

Hidd el, hogy nem nézek én le senkit.

Lehet, hogy egy kicsit túl "durván" fogalmaztam a kérdés kiírásakor, de nem azzal a céllal, hogy bárkit is magam alá gyúrjak.

Az igékre picit később visszatérek, engedelmeddel. :)

2015. nov. 12. 17:05
 20/25 A kérdező kommentje:

Úgy látom, hogy a többség elveti a pokol létezését, és ki így, ki úgy próbálja kimagyarázni, hogy hogyan is lehet elképzelni a poklot.

Egy pillanatra itt megállnék és szeretnék kérdezni tőletek valamit, de őszintén válaszoljatok a kérdésemre.

Kinek az érdeme ha TE a Mennyországba kerülsz, Istené, vagy pedig a Tiéd?

Itt egy két ember úgy nyilatkozik Istenről mintha Isten érdeme lenne, hogy ő majd egyszer oda kerül egy szép paradicsomi világba.Vagyis egyszerűbb szavakba foglalva, ő próbálja Istennek megmondani, hogy őt majd oda vegye maga mellé.

Tehát akkor mégegyszer;

Kinek az érdeme ha TE a pokolba kerülsz, Istené, vagy a Tied?

Miért kell Istent felelősségre vonni valamiért amit Ő nem tesz!? :)

Ezen elgondolkodtatok már?

2015. nov. 12. 17:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!