Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te, mint keresztény, miért...

Te, mint keresztény, miért nem hiszel a pokol létezésében?

Figyelt kérdés

Azt már nem fogom megkérdezni, hogy miért hiszel mert magamból kiindulva természetesnek vélem, hogy egy csöppnyi Bibliai ismerettel tudnod kell, hogy a pokol egy létező valós hely. És mivel keresztény vagy és hiszel Jézus szavainak akkor láthatod, hogy Ő nem kamuzik amikor annyira komolyan figyelmezteti a farizeusokat.

A kérdésem tehát az, hogy mindezek mellett, te mint keresztény miért nem tudod elfogadni?

Köszönöm az értelmes válaszokat!



2015. nov. 11. 18:31
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, azt gondolom ahány ember, vagy éppen gyülekezet annyiféle értelmezése van a Bibliának, és ez esetben a pokolról való elképzelésnek is. Vannak emberek akik hajlamosak azt gondolni, biztosak lehetnek abban, hogy létezik e vagy sem. De mi emberek egyikben sem lehetünk biztosak, addig amíg meg nem halunk. Engem is foglalkoztatott sokat a kérdés vajon létezhet e a pokol? De vajon számít e ez? Most tegyük fel van egy rossz gyerek, és úgy akarjuk szófogadásra bírni, hogy azt mondjuk neki, hogy ha továbbra is rosszul viselkedik akkor meg lesz büntetve. Igen végül is egy felől ez is lehet célra vezető, de valószínűleg csupán azzal, hogy félelmet keltünk benne, még nem biztos, hogy jó útra fog térni. Aztán van aki gyengéd szeretettel akarja a gyermeket megnevelni, na ez is beválhat, de elég sok esetben nem válik be, mert a komisz gyerek hajlamos azt gondolni, hogy a szülő engedékeny, szóval majd jól megdolgoztatom, úgy sem fog bántani. Én azt gondolom valahol a kettő között kell meghúzni a határvonalat. Lehet a pokol, sehol, gyehenna, és az ellentétes oldal: menny, örök élet, paradicsom ígérete jó nevelési "eszköz" de ha pusztán egyikre vagy csak a másikra koncentrálunk akkor elfelejtjük a legfontosabbat, az igaz ember sohasem kürtöli szét világnak, hogy jót cselekedett, a feltétlenül szerető ember nem érzi szükségesnek, hogy viszonozzák az ő szeretetét. Tehát a hatalmas katyvaszból amit összehoztam, annyit szerettem volna mondani, hogy ne a félelem, de ne is a balga kihasználáson alapuló szeretet vezéreljen minket, ha nem a feltétlen az Úr Jézus Krisztus által "prezentált" önzetlen félelmet nem ismerő szeretet melyet, Kereszt halálával véglen beteljesített az a fajta szeretet legyen az életünk alapja, és ha az a szeretet az ami mozgatja az életünket, akkor nem hiszem, hogy bármitől is kellene félnünk, mert nincs ellenség mely képes volna a mi Urunk Jézus Krisztusnál hatalmasabb lenni.
2015. nov. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Clark Kent.. ***** válasza:

"Miért kell Istent felelősségre vonni valamiért amit Ő nem tesz!? :)"


-->Hát Kérdező, mit is mondjak, eléggé kifacsart egy érved.


A Biblia azt mondja, hogy Isten és a hívők között szülő-gyermek kapcsolat van. Ha ez így van, akkor a szülő nem tud kibújni az alól, amit a gyermek tesz. Ha valaki az iskolában terrorizálja az osztálytársait, akkor nem lehet arra hivatkozni, hogy a gyereknek szabad akarata van, azt csinál, amit akar. Az igazgató joggal hívatja be a szülőt, és vonja felelősségre, hogy nem nevelte meg normálisan a gyermekét. Sőt, súlyosabb esetekben, a magam részéről még azt sem tartom kizártnak, hogy a szülő kap büntetést, ha a gyermek még kiskorú. Isten maga vállalta az édesapa szerepét, tehát igenis felelősséggel tartozik a gyermekiért.


Másrészt pedig - ha valóban létezne a pokol - és ha valaki oda kerülne, abban Istennek óriási nagy felelősége lenne, hiszen ő volt az, aki létrehozta azt a helyet. Ha humánosabb megoldást választott volna a gonoszok megbüntetésére, akkor értelemszerűen senki nem kerülhetne a pokolra. Másrészt pedig gondolj már bele, hogy micsoda beteg elme lehet az olyan, aki ilyen büntetést talál ki. Hogy is lehet ez? Elképzelem:


Isten a világmindenség teremtése előtt elkezd gondolkodni: "Hmm... hogy büntessem meg majd azokat, az angyalokat/embereket, akik ellenszegülnek nekem? Tudom már! - kiált örömében - létrehozok egy kínzókamrát, ahol szörnyű élményeket élnek át, az biztos jó büntetés lesz. - Feláll a trónjából, és kitekint a semmibe - sőt, még arra is jó lesz, hogy ne merjenek nekem ellenszegülni"


LOL! Mégis miféle szadista Isten az ilyen? Te képes lennél kínozni azokat, akiket elvileg a legjobban szeretsz? Az egész pokol tanítása egy nonszesz, a pogányoknál természetes hogy megvolt, azoknak elég szadista istenképük volt, de zsidók eddig nem süllyedtek. A Biblia Istenénél elképzelhetetlen a fenti istenről írt kitalált story. A szomorú azonban az, hogy sokaknak éppen ő az istene.

2015. nov. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

A Teremtő, semmilyen embernek a kezdetben nem szánt mennyországi életet, és ma sem változott meg


A Földet a Fizikai teremtményeinek hozta létre, az égben pedig a szellemi teremtményei élnek a rendeltetésük szerint.


A bűnbe esés alkalmával jött be a halál az ember életébe, ez sem volt benne Isten tervébe.

Ezért az életre méltatlan emberek Isten vissza küldi oda ahonnan vette őket.

Nem az égből, s nem is kínozza őket, hanem egyszerűen a nem létezésbe kerülnek vissza, mint ha soha nem születtek volna meg.


Kinek az érdeme?

Azt Isten hivatott eldönteni, hogy ki érdemli meg Jézus váltság halálát, és ki nem.

ki az aki élhet illetve feltámadhat a halálból, és ki nem.

Mert Jézus váltságát, ha magától értetődőnek vennénk, akkor mindenkire érvényes lenne, és akkor mindenféle bűnökkel társíthatjuk az életünket fel rúgva az erkölcsi törvényeket mondván, " Jézus mindenkiért meghalt"


ám ez a Biblia vers kijózanító azoknak, akik Jézus halálára apellálva élnek helytelen életet.

s ennyire alacsonynak tekintik ezt a tettet, mint akinek kötelessége lett volna az emberekért meghalni.


(Héberek 10:26, 27) 26 Mert ha készakarva gyakorolunk bűnt, miután megkaptuk az igazság pontos ismeretét, akkor nincs többé áldozat a bűnökért, 27 hanem valami félelmetes ítéletvárás . . .


vagy is, ha tudjuk milyen erkölcsi érték rend szerint kell élnie Jézus szerint valakinek, és nem úgy él, akkor arra a vers azt mondja, hogy "Készakarva" gyakorolja a bünt....

ennél fogva nem érvényes arra az emberre Jézus megváltói halála


Senki nem az érdemeiért élhet majd, vagy támadhat fel a hallból, de az nem jelenti azt hogy akkor Jézus megváltói halála miatt bár hogy lehet élni....

2015. nov. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Jézus szolgája ***** válasza:
28%

vajon létezik a meny?

Jézus valós személy?

valóban ott ül Jézus az atya jobbján a menyben és uralkodik?

természetesen igen.

ha létezik a meny,akkor a pokol mért ne létezne?

hogy nincs pokol ezt nem a keresztények állítják,hanem a Jh tanuk.

igaz hogy ők is keresztényeknek tartják magukat,de nagyon sok baromságot tanítanak.

ilt félremagyarázzák Isten szavait.

a pokol nagyon is valóságos,legalább annyira mint a meny.

és sajnos sokan az arra vezető úton haladnak.

2015. nov. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Én humanisztikus zsidó vagyok és én abba hiszek ,hogy a pokol az nem egy hely ,hanem egy lelkiállapot ,ahogy azt a Bahá'í hit is tanítja.


Üdv!

2015. nov. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!