Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az USA-ban jobban szeretik a...

Az USA-ban jobban szeretik a sátánistákat és a szcientológusokat mint a muszlimokat?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy durván fogalmazok, de gyakorlatilag ez jön le.


Ha megnézzük a szubkultúrát, akkor az „menő” ha valaki sátánista kis lázadozó.

Elképesztő mennyiségű zenészeket (vagy annak gúnyolt valakiket :D) meg együtteseket lehetne felsorolni akik hivatalosan is sátánisták. Nem beszélve még az egyéb Hollywood termékeket is.

Kevesebb mint egy hónapja meg hivatalos nemzeti sátánista egyház is megnyílt:

[link]


A szcientológiát meg nem tudom mennyire ismeritek, de az USA-ban szintén egyházként működik és sokan támogatják és egyértelmű szimpátiát fejeznek ki irántuk. A legtöbbe egy „jószívű drogok ellen küzdő” szervezetnek ismerik. Többször amikor megnyitották új egyházaikat akkor polgármesterek és lelkészek is beszédeket mondtak és dicsérték őket.


A muszlimok?

Nem rég a (talán) legígéretesebb elnökjelölt kijelentette, hogy az ÖSSZES muszlimot ki fogja tiltani az országból.

Az USA-ban a muszlim egyet jelent a dzsiháddal és a terrorizmussal.


Ha azt mondom sátánista vagyok, azt válaszolják: „Menő vagy

haver!” (rosszabb esetben valami olyat, hogy lázadozó hülyegyerek)


Ha azt mondom szcientológus vagyok, azt válaszolják: „A drogok rosszak, küzdjél csak tovább ellenül!” (rosszabb esetben azt, hogy nézd már ezt a szektás vulkánba dobott ufó-hívőt)


Ha azt mondom muszlim vagyok, azt válaszolják: „Húha... Én félek tőled nehogy ledzsihádozzad a nyakamat....” (rosszabb esetben elkezdik szidni Mohanemed prófétát, vagy rohadt nőerőszakoló 9/11 terrorista szövegeket mondanak)


Nyilván nem pont így van ahogy leírtam :)

De a közvélemény nem sokban tér el az általam leírtaktól.


És még annyit hozzáfűzök, hogy a sátánistákat és szcientológusokat nem fogják „csak úgy” bevinni megkínozni és párnaszobákba gumibotokkal verni, mert „gyanúsak”.

(Aki nem értené mire gondoltam: http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__7..



2016. jan. 7. 02:16
1 2
 11/19 anonim válasza:
#4-es vagyok. Ha tényleg ilyen jól ismered őket, akkor tudnád, hogy a Sátánistáknak nem a Biblia az alapkönyve, úgy tartják, hogy az egy hazugság, semmi sem igaz belőle, arra találták ki, hogy az embereket irányítsák és bemocskolják az eredeti isteneket. A Sátánisták nem gonoszak és nem az Univerzum leggonoszabb lényét imádják, hanem a saját hitük szerinti legjobb és leghatalmasabb istent. De egyébként valóban, még ha úgy is lenne, ahogy gondolod, hogy a bibliai Sátánt imádják, az is indokolható lenne, a szadista, önző Jehovával szemben nekem is szimpatikusabb az a valaki, aki elhozta a tudást az emberiségnek.
2016. jan. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
#4-es vagyok még mindig. Kedves kérdező! Elgondolkodtam, hogy igazából régen én sem tudtam milyen a Sátánizmus valójában, amíg nem néztem nagyon utána, nem véletlen, hogy a legtöbb embernek ilyen téves kép él a fejében. Inkább belinkelek egy oldalt, kérlek olvasd el ezt a cikket! :) Nem térítésként, csak ismeretterjesztésként küldöm. Nem kell elfogadni, ami le van írva, csak hogy tudd, hogy a Sátánisták ebben hisznek. [link]
2016. jan. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Azok a dolgok abban a linkben nem Istentől erednek.

„Eljuttattuk Mózesnek a Könyvet, és sorban küldötteket küldtünk utána. Jézusnak, Mária fiának eljuttattuk a megvilágosító jeleket, és megerősítettük őt a Szent Lélekkel. Miért van az, hogy akárhányszor egy küldött hoz nektek valamit, amit nem szerettek, fennhéjazóan viselkedtek, sőt néhányat közülük még meg is öltök?” (2:87)


„Amikor azt mondták nekik: "Higgyetek abban, amit az Isten kinyilatkoztatásként leküldött nektek!", akkor ezt mondják: "Hiszünk abban, amit leküldtek nekünk." De megtagadják azt, ami később jött, holott ez az Igazság csak megerősíti azt, ami már náluk van. Mondd: "Miért öltétek meg Isten prófétáit, ha valóban hívők vagytok?" Hisz Mózes a világos jelekkel érkezett hozzátok. De ahogy elment tőletek, azonnal a borjút kezdtétek el imádni, és vétkesek lettetek.” (2:91-92)


„Emlékezzetek csak arra, amikor - ti, zsidók - megöltetek valakit közületek, és összeszólalkoztatok erről, de az Isten fényt derített arra, amit eltitkoltatok.” (2:72)


És ha ismernéd a Bibliát akkor tudnád, hogy Jézus (béke legyen vele) törvényei és tanításai messzemenőleg felülírják az Ószövetség kegyetlen Jahvéjét.


És több fajta sátánizmus van, ez amire ön gondol, ez a spirituális sátánizmus (is).


Ebben a sztoriban van egy bökkenő.

Ha Isten rossz és Sátán jó, akkor honnan tudják, hogy nem-e valójában amit Sátánnak nevezünk az az Isten és amit Istennek az a Sátán?


Ez olyan mintha azt mondanám, hogy a kút feneke világít, de a Nap viszont fekete.

Honnan tudjuk, hogy amit kút fenekének mondok az valójában nem-e pont a Nap és amit Napnak mondok az nem-e pont a kút feneke?

2016. jan. 8. 15:11
 14/19 anonim válasza:
Hát az ábrahamita vallások szerint van Jehova, aki egy omnipotens isten és van Sátán, aki az ő teremtménye. A Spirituális Sátánisták szerint NEM létezik Jehova, mivel a Bibliával együtt csak egy kitaláció, Sátán viszont létezik, de nem egy teremtmény, hanem ő az omnipotens isten.
2016. jan. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

A Sátánról csak annyit tudunk amennyit az Ó-, Újszövetség és a Korán ír.

A többi másodlagos forrás.


Ha szerintük a Biblia csak kitaláció akkor azzal együtt a benne szereplő Sátánnak is annak kellene lennie.


Ha szerintük a „Sátán” egy omnipotens isten, de nincs köze a Bibliai Sátánhoz és nincs egy gonosz (szemmel nem látható) ellensége, akkor az sok minden csak éppen nem a Sátán.


Az a helyzet, hogy a Sátán ott van ahol nem látjuk!


A mai világban akik magukat NYÍLVÁNOSAN sátánistáknak vallják azoknak nincs túl sok közük az egyetemes Luciferi doktrínákhoz.

2016. jan. 8. 18:27
 16/19 anonim válasza:
Jól van, feladom, nyertél. Látom képtelen vagy kiszakadni a bigott, kirekesztő, beképzelt, mocskolódó keresztény nézeteidből. Nem baj, kritizálj úgy dolgokat, hogy semmit sem tudsz róla, utána sem olvasol (rendesen, nem pár gyakori kérdésekes hozzászólásból, meg indexes cikkből), aztán kerülj hatalomra és zárass be minden Sátánistát, sőt, mindenkit, aki nem borul le a názáreti nagysága előtt.
2016. jan. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy keresztény lennék.


És az elysium666, joyofsatan stb. oldalakról elég sok mindent áttanulmányoztam.


És mint mondtam ezek nem igazi sátánisták, mert a Sátán nem ott van ahol a többség hiszi.


Ezeknek a magukat NYILVÁNOSAN sátánistáknak vallóknak nincsen sok köze az egyetemes Luciferi doktrínákhoz.


És nem értem miért lenne ez bigott gondolkodás... Amikor csak feltárom a „bibiket”.

2016. jan. 8. 20:10
 18/19 anonim válasza:

Jó, lehet, hogy félreértettelek, de akkor tisztázzunk pár dolgot.


"nincsen sok köze az egyetemes Luciferi doktrínákhoz" - ezalatt mit értesz? Ki vagy te, hogy megmondd mik az egyetemes luciferi doktrínák?


Én már bevallom, Sátánista vagyok (Spirituális Sátánista), és mióta az vagyok, sokkal jobb az életem, megtapasztaltam több ízben Sátán jelenlétét, segített rajtam minden nehéz helyzetben, amikor megkértem, szóval én azt mondanám, hogy ha én elköteleztem magam Sátán mellett és hozzá szólok imáimban, neki tartok szertartásokat, azaz invokálom magamba, akkor ő igenis Sátán és én igenis Igazi Sátánista vagyok.

2016. jan. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Hülyeség.


A 3 közül meglátásom szerint a muszlimokat bírják a legjobban.


Üdv!

2016. jan. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!