Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Azért nincs bizonyíték Isten...

"Azért nincs bizonyíték Isten létezésére, mert akkor már nem lehetne hinni. " Kedves keresztények?

Figyelt kérdés

Nekem ezt keresztény hittérítők magyarázták, mikor megszólítottak én meg megmondtam, hogy ateista vagyok, mert nincs elég bizonyíték Isten létezésére.

Gyakorlatilag ezzel bevallották, hogy az egész vallásosságuk rekurzív, alaptalan? Ha ezt már ilyen nyíltan kijelentik a hívek is, akkor miért hisznek az emberek még mindig?



2016. jan. 17. 23:06
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:

9-es: az, hogy ennyit mondtam, nem azt jelenti, hogy nekem nincs több mondanivalóm, csupán csak nem neked szánom. :)

Az én hitem nem azon alapul, hogy elhiszek valamit, hanem bizonyságon. A hit arra kell nekem, hogy engem, a bűnös hülyegyereket szereti Isten annyira, hogy meghalt értem, meghalt helyettem, és még ha otrombán orra bukok néha, akkor sem hagy el, hanem velem van a testi halálig. De nem csodálkozom, hogy nem érted.

2016. jan. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 Jézus szolgája ***** válasza:
87%

#1 és #8: tévedtek.

Isten nem létezhet, mert lehetetlen a létezése. Már többször be lett itt bizonyítva.



akkor had gratuláljak neked,mert ezek szerint neked sikerült az ami senkinek sem.

bebizonyítottad hogy Isten nem létezik D D D.


had mondjak neked valamit,én is ateista voltam.

és csak a kézzel fogható bizonyítékokat tudtam elfogadni.

úgy hogy ismerem a te szemszögedet is.

elárulom hogy nem csak a hit miatt lettem hívő,Isten 100%-ra bizonyította nekem a létét.

tehát én már nem csak hiszem,hanem tudom,ezért nem is tudnád semmivel sem bizonyítani számomra hogy nincs.

de erről ennyi.


mint azt már mondtam én is ateista voltam így tudom hogy milyen lehetetlen volna a bizonyítás egy ateistának.

talán ha Jézus elé állna és mondaná neki látod?itt vagyok..

bár volna ateista aki még neki sem hinne...


de Jézus azt mondta a tanítványoknak mikor küldte hogy hirdessék az igét.


ne vigyetek magatokkal,de elég ha a lényeget írom belőle ami ide tartozik.


mennyetekbe bárhova ahol fogadnak titeket,de ahol nem,és elutasítják Isten igéjét,onnan gyertek el,és még a lábatokról is seperjétek le a port.

2016. jan. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 KZitus ***** válasza:
6%

Szia


Ha őszintén érdekel ez a téma, olvasd el, ha van kedved:

[link]

2016. jan. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:

"Isten 100%-ra bizonyította nekem a létét."

Akkor ezt a bizonyítékot meg is tudod osztani, nem?


"tudom hogy milyen lehetetlen volna a bizonyítás egy ateistának.

talán ha Jézus elé állna és mondaná neki"

Nem kellene semmit mondania. Csak annyit kérnék tőle, hogy bizonyítson.

Ha megtenné, akkor azt elfogadnám.

Neki ez nem lehet probléma.

2016. jan. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 Jézus szolgája ***** válasza:

"Isten 100%-ra bizonyította nekem a létét."

Akkor ezt a bizonyítékot meg is tudod osztani, nem?


természetesen igen,de a kérdés hogy elhinnéd e?

nem hiszem.

tehát akkor mit számítana? semmit.

és ráadásul még csak nem is várnám el hogy el híd.


Nem kellene semmit mondania. Csak annyit kérnék tőle, hogy bizonyítson.

Neki ez nem lehet probléma.


persze hogy nem,én nem is kértem tőle,magától bizonyított.


tudom ha elmondanám talán csak egy embert látnál akivel a kébzelete ilt az agya játszott.

mert eleinte én is csak ezzel tudtam magyarázni magamnak.

de hogy ez nem így van,erre is bizonyított.


ha Isten úgy akarja,ő is megkeres embereket,és nem csak az ember őt.

ez talán fura,de ilyen is van.

2016. jan. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:

"a kérdés hogy elhinnéd e?"

Egy bizonyíték attól az, hogy NEM kell hinni benne!

Ha neked ebben hinni kell, akkor ez nem bizonyíték.

2016. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 Jézus szolgája ***** válasza:

egyet értek.

ez a bizonyíték nekem bizonyíték,neked csak akkor volna az ha neked is bizonyítana.


és ezért nem is tudlak sem téged sem a többi ateistát meg ítélni.

mert tudom a ti szem szögeteket is. bizonyíték nélkül nem lehet dolgokat elfogadni.

ilt semmit sem.

de remélem hogy egyszer mindenkinek ki nyílik a szeme,és meglátja a bizonyságot Isten létére.

persze erre a régi énem azt válaszolná,hogy ugyan ez vissza.

de hogy igaz,azt én biztosra tudom.

2016. jan. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
41%

Nem azért nincs bizonyíték, mert akkor már nem lehetne hinni. Azért nincs, mert elmével (logikával) és beszéddel Isten valódi mibenlétét nem lehet feltárni. Isten elmén, értelmen, testen és érzékszerveken túli. Voltak, vannak, akik bizonyságot nyertek, de elmondani ők sem tudták, tudják. Amit írásba, szóba öntöttek az túlnyomórészt kitaláció, mese. Nyomokban persze megtalálható benne az igazság, de nem úgy, ahogy írva van.

Ha egy ilyen megbizonyosodott emberrel (a keresztények prófétának, szentnek, a keletiek megvilágosodottnak nevezik) volna szerencséd találkozni, akkor minden kétséget kizáróan tudnád - amennyiben érett vagy rá -, hogy igazat beszél, és kaphatnál némi ízelítőt az Igazságból. De a teljes Igazsághoz akkor jutsz el, ha te is megbizonyosodottá (megvilágosodottá) válsz.

2016. jan. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:

"Azért nincs, mert elmével (logikával) és beszéddel Isten valódi mibenlétét nem lehet feltárni."


Ez a legviccesebb érv, amit valaha hallottam. Önmagát cáfolja. Isten mibenléte az, hogy a mibenlétét nem lehet feltárni. Vagyis az érved feltárja azt, amiről állítja hogy nem lehet feltárni, tehát ellentmond önmagának.

2016. jan. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
12%

"akkor had gratuláljak neked,mert ezek szerint neked sikerült az ami senkinek sem.

bebizonyítottad hogy Isten nem létezik D D D."

senkinek, akkor ezek szerint Kolombusz, Galilei, Hawking meg a többiek senkik.

"ha Jézus létezett,akkor Isten is létezik"

Ja meg mivel létezett Mohamed Allah is létezik, meg létezett Budha is akkor biztos létezik a reinkarnáció, meg létezett Zarathustra is akkor létezik Ahura Mazdá meg az ő fia Mithrász is... komolyan ennyi istennek még talán Nagy Sándor sem hódolt pedig ő birodalmának összes istenét imádta.

2016. jan. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!