Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos fiatalok! Van még...

Vallásos fiatalok! Van még olyan, aki azt gondolja, hogy a szexualitással várni kell/fog a házasságig?

Figyelt kérdés

Bocsánat, nem találtam jobb kategóriát:/

Trollok kíméljetek, és csak normális válaszokat:)

Ha úgy gondoljátok, meg is indokolhatjátok!

A fiatalokon olyan 14-26 év közöttieket gondoltam:)

Köszi!



2016. márc. 28. 13:58
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
83%

Üdvözletem Kérdező,


Én egy 27 éves fickó vagyok, tehát egy évvel idősebb, mint az a válaszadási korhatár, amit meghatároztál, de remélem, így is hasznosnak találod majd a válaszom.


A kérdésedre a konkrét válaszom: Nem tartom bűnnek a házasság előtti szexet.


Indok:


Azt gondolom, hogy ez egy óriási téma, tehát kisregényt kellene írnom arról, ha egészen pontosan ki szeretném vesézni, hogy hogyan jutottam erre az elhatározásra. A protestáns fundamentalista tanítók ugyanis nekem is azt tanították régen, hogy a házasság előtti szexualitás Isten előtt bűn.


Mindenesetre azt biztosra veszem, hogy ez a tanítás azonban véleményem szerint ismerethiányból fakad, mert a Bibliát - amit a perzsa, a görög és a római korban élő embereknek írtak elsődlegesen - erkölcsi törvénykönyvként használják a 21. században. Ez pedig egy hibás megközelítés, mert nem veszik figyelembe, hogy akkor teljesen mások voltak a viszonyok, ugyanez igaz a középkorra is. Így olyan igát raknak a fiatalokra, amit a régieknek nem sem igazán kellett cipelniük minden esetben.


Egy olyan régi fiatalnak ugyanis, aki évszázadokkal ezelőtt élt vallásos életet, nem okozott problémát a "házasság előtti szex" betartása. A lányokat már kamasz korban férjhez adták, 20 éves korukra több gyermekes anyák voltak, tehát viszonylag hamar kezdték a szexuális életet. A mai fiatalok 20 évesen azonban még dolgoznak, tanulnak, a házasságot csak későbbre tervezik. Így azt várni tőlük, hogy évtizedeket szüzességben éljenek le, és megfosszák magukat egy természetes biológiai szükséglettől, csak azért, mert nem házasok: esztelenség. Természetesen vannak olyan vallásos emberek, akik alapból fogékonyak a cölibátusra, az ő mentalitásukat azonban fölösleges másra kivetíteni, mert nem vagyunk egyformák.

2016. márc. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
46%

A fiúknál régen sem vették szigorúan.

De már ők is házasok voltak 16-20 évesen.

2016. márc. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
100%

Nyolcas vagyok. Érdekes, nálunk, zsidóknál a férfiakra ugyanúgy vonatkoznak ezek a szabályok, mint a nőkre. Pont annyira veszik komolyan, sőt.

Egyébként nem érzem azt, hogy most milyen szörnyű a dolgom, mert még x évig nem fogok szexelni. Eleinte nehéz volt, de most már megtanultam elfoglalni magamat, hogy ne csak ezen járjon az agyam.

2016. márc. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
51%

"Ha két ember szereti egymást és figyelnek a másikra és hajlandóak dolgozni az ügyön, előbb-utóbb jó lesz a szex."

Ez nem igaz, csak esélyes.

Mondjuk 90%-nál elég jó lesz a szex, és 60%-nál örömteli.

De van olyan eset, ahol nem illenek össze - esetleg annyira, hogy nem jó a szex, vagy esetleg még gyerek sem lehet belőle (de mással igen, tehát nem terméketlenek).

2016. márc. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim válasza:
53%

akkor a fiú ne is maszturbáljon? szerintetek Isten miért így teremtett minket?


Semmi eszetek komolyan mondom. Házasságig várni... aha. Utána meg kiderül 1-2 dolog ami lehet nem tetszik a másikban.. aztán válhattok is el.


Kiderül hogy Ő annyira visszafojtotta a dolgot hogy havi 1x akarja csak vagy egyszerse. a fiú meg megőrül. vagy fordítva


értem én hogy tilos házasság előtt, el is ítélem azokat akik hétről hétre váltanak partnert főleg lányok, na de könyörgöm, ha már együtt vagytok 1-2 éve nehogymár ne lehessen...


mindenki azt csinál amit akar felőlem ne is szeretkezzetek soha :D

2016. márc. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:
Köszi, ez is egy vélemény! Szerencsére még vannak akik nem így gondolják...
2016. márc. 28. 17:21
 17/45 anonim ***** válasza:

4-es vagyok ,13-asnak:


"Érdekes, nálunk, zsidóknál a férfiakra ugyanúgy vonatkoznak ezek a szabályok, mint a nőkre. Pont annyira veszik komolyan, sőt. "


Nem szeretnék hücpéskedni ,de meglátásom szerint a házasság előtti szex tulajdonképen rabbinikus íratok tiltják ,a tórában se ,meg úgy magába a tanakhba nincs tiltás.


A rabbik pedig pont olyan emberek ,mint a laikusok.


Meg aztán a konzervatívoknál (mászórtím),progresszívaknál,rekonstrukciónistáknál,humanisztikusoknál(ehhez az irányzathoz tartozom) és a "jewish renewal" ,azaz az ún. zsidó megújulási irányzat álláspontja szerint elfogadott a házasság előtti szex.

2016. márc. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
58%

"Semmi eszetek komolyan mondom. Házasságig várni... aha. Utána meg kiderül 1-2 dolog ami lehet nem tetszik a másikban.. aztán válhattok is el."


Mert a nem vallásos embereknél alig van válás, ezzel ellentétben a vallásos közösségek (mármint azok, ahol van válás ) tele vannak csonka családokkal. Ja, nem, pont ellenkezőleg.

2016. márc. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
48%
18-as: Ez lehet, de általában ilyenkor valaki szem előtt tartja azt, hogy inkább ne szakadjon meg a házassága és boldogtalanul/nem boldogan él a szex (vagy bármi más) hiányában.
2016. márc. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
Ennyire látod, hogy élnek olyan emberek, akiket nem ismersz? Itt mindenki olyan könnyen mond véleményt erről az életstílusról, pedig a legtöbben max hallomásból ismernek olyanokat, akik vártak a házasságig. Ha meg jön valaki, aki rengeteg időt töltött ilyen emberek társaságában, annak meg nem hisznek. Nyilván senki ágyába nem látok be, de tény, hogy sokkal több jónak tűnő házasságot látok itt, mint a szekuláris világban. És én megtapasztaltam mindkét életmódot, tehát nem csak ezt ismerem. Bocsi, de kritizáljátok ezt az életformát akkor, ha ti jobban csináljátok, mert most legalább annyit elmondhatok, hogy rosszabbul biztos nem csináljuk.
2016. márc. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!