Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos fiatalok! Van még...

Vallásos fiatalok! Van még olyan, aki azt gondolja, hogy a szexualitással várni kell/fog a házasságig?

Figyelt kérdés

Bocsánat, nem találtam jobb kategóriát:/

Trollok kíméljetek, és csak normális válaszokat:)

Ha úgy gondoljátok, meg is indokolhatjátok!

A fiatalokon olyan 14-26 év közöttieket gondoltam:)

Köszi!



2016. márc. 28. 13:58
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:
Nektek is köszi:)
2016. márc. 28. 21:10
 32/45 anonim ***** válasza:
100%

A fiúk között is vannak, akik így gondolják. Például mondjuk én. :) Katolikusként úgy hiszem, hogy a szexualitás Isten ajándéka, és ezt az ajándékot a házasságban lehet igazán megélni. Ami a "kipróbálást" illeti, ez kicsit olyan, mintha a karácsonyi ajándékodat már hetekkel az ünnep előtt megkeresnéd a szüleid szekrényében, mert mi van, ha olyannal akarnak meglepni, ami neked nem fog tetszeni. Aztán persze tetszik, csak oda a karácsony varázsa.

21/F

2016. márc. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:

"mi van, ha olyannal akarnak meglepni, ami neked nem fog tetszeni"

Na mi van?

Akkor nem használod azt az ajándékot. Még abban az évben kapsz majd másikat is.


Házasságban ez hogy is néz ki?

Na, EZÉRT hülye ez a példa.

Kicsit gondosabban kellene az életre szóló párodat választani, mint egy karácsonyi ajándékot.

2016. márc. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

#33

Lehet, hogy nem a legjobb a példa, de szó sincs arról, hogy a párválasztás meg a karácsonyi ajándék egy kategória lenne. Csupán azt próbáltam szemléltetni, hogy én a várakozást mindkét esetben helyénvalónak találom, tragédia nem történik akkor sem, ha esetleg nem sikerül kivárni, csak hát úgy nem az igazi. Azzal pedig mélyen egyetértek, hogy nagyon gondosan kell párt választani. (de tényleg nagyon nagyon gondosan!) Ebben a döntésben azonban szerintem nem az a döntő, hogy ki mennyire passzol össze szexuálisan (bár kétségtelenül fontos ez is), vannak ennél fontosabb dolgok is egy házasságban. Magyarán ha igazán, tényleg igazán szeretsz valakit, akkor nem fogod elhagyni őt amiatt, mert a szomszéd lánnyal esetleg jobb lenne az ágyban, mivel nem ez a döntő. Ha valaki nem akar várni a házasságig, hát ne várjon, viszont ne féltsétek azokat sem, akik várnak, megvan a várakozásnak is a maga szépsége! (Nem tudok statisztikát, de nem hiszem amúgy, hogy túl gyakori lenne a házastársaknál az olyan szexuális összeférhetetlenség, ami csak az esküvő után derül ki)

2016. márc. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
Egyébként miért van az, hogy MINDEN ilyen kérdésnél jönnek azok, akik elkezdik savazni a hozzánk hasonlóan gondolkodókat? Én sem megyek a szexualitás kategóriába rátok erőltetni a gondolkodásomat! Jól is néznénk ki, ha így lenne, rögtön mindenki ellenem fordulna, meg én lennék a gonosz vallási fanatikus. Akkor ti miért hiszitek azt,hogy nektek lehet? 23 éves felnőtt nő vagyok, tudok dönteni a saját szexualitásomról, nem kell idegenek véleménye! Szerintetek elrontom az életemet, mert nem szexelek házasság előtt? Oké, de ez akkor is az én dolgom! Nem valami kis amish közösségben nőttem fel, ahol semmit sem látni a nagyvilágból, van elég információm dönteni.
2016. márc. 30. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:

Köszi, érdekes vélemények születtek:)

De akkor már én is elmondom a véleményem...

Szerintem is kell házasságig várni, mert Isten adta nekünk ezt az ajándékot, és házasság előtt nem szabad "kibontani"...

Lehet, hogy valaki azt mondja, hogy soha sem fogok ezzel a nézettemmel párt találni, de én akkor is boldog leszel, mert tudni fogom, hogy Isten nem véletlenül nem szánt nekem párt! Szerencsére még van rá időm, szóval nem aggódók:)

Amúgy 16 éves vagyok, és lány:D

2016. márc. 30. 17:49
 37/45 Kiss Éva Judit ***** válasza:

A kérdezőnek: GRATULÁLOK! KITARTÁS! NEM VAGY EGYDÜL A TÜRELMEDDEL, és nagyon tetszett a példád az ajándék kibontására :-)

Amúgy Sátán és minden másnézetű nyomása nagy feladat elé állít. Ha javasolhatom menj rá erre az oldalra, és ezt a 3 perces rajzfilmet nézd meg: www.jw.org/hu/bibliai-tanitasok/csalad/tizenevesek/rajztabla/ne-engedj-a-tarsasag-nyomasanak/

Drukkolok neked, hogy sikerüljön

2016. ápr. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) És remélem tényleg sikerül...
2016. ápr. 4. 15:13
 39/45 anonim ***** válasza:

Igen, ez elégé alapvető erkölcsi követelmény.


De célszerű is, hiszen ha jó és erős kapcsolatot akarok a párommal, akkor nem tehetem ki őt és magamat (az esetleg számára hátrányos) összehasonlításnak.

2016. máj. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%

Én mint hívő katolikus, úgy gondolom hogy rettentően fontos hogy egyező gondolkodású párt kell keresni mert ha már az elején ilyen problémák felmerülnek akkor később brutális lesz az együttélés és ezzel nem sértek meg senkit. Én kivárok a házasságig és nem érdekel hogy mások mit gondolnak mert ez az én életem és szeretném hogy boldog házasságban éljek és hogy a gyermekeim is hasonló lelkületet kapjanak a nevelés által. Egyébként csodaszép dolog egymást ajándékozni oda a másiknak szerintem.

22/F

2016. aug. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!