Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tesz egy igazi sátánista?

Mit tesz egy igazi sátánista?

Figyelt kérdés
Lassan egy éve sátánista vagyok, vagyis követem a sátánisták törvényeit, és teljes mértékben egyet értek a sátánizmus tanításaival. Viszont úgy érzem, hogy még tennem kéne valamit a vallásomért. Csak mivel egyetlen sátánista ismerősöm sincs, sajnos nem tudom, hogy milyen is egy igazi sátánista.
2008. szept. 22. 21:17
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
83%

Pontosan kellene látnod ebben a kérdésben!

Nagyon sok zavaros, és egymásnak ellentmondó pontja van a világ vallásainak.


A legtöbben pl. azt gondolják, hogy a nagy, történelmi, "bevett" egyházak, méltó ellentétei a sátánista mozgalmaknak. Ezért terjedt el pl. a kereszt, és a fordított kereszt, vagy ezért gyújtják meg a keresztet, mintha ez valóban valami "szentség," vagy az igazság, tisztaság, ártatlanság legszentebb jelképe lenne.


A valóság ellenben, ha csak egy picit ismered a bibliát, messze van ettől.

Van egyrészről ugyebár több 10.000 különböző magát "kereszténynek" képzelő felekezet, amiknek a nagy részét az emberek elfogadható, választható egyháznak gondolnak, és van másrészről a magukat nyíltan sátánistáknak tartó csoportok népe. Az ámítás ebben az, amikor ezek között éles határt akarnak húzni, mert NINCS éles határ sok "keresztény" egyház, és a sátánisták hite, viselkedése között!!!


A sikerfilmek, mint pl. az ördög ügyvédje is azt a mítoszt erősíti bennünk, mintha a nagy templomok "szenteltvize", komoly ellensége lenne Sátánnak, vagy netán katolikus keresztel sikeresen el lehetne űzni az ördögöt.

A VALÓSÁG EZZEL SZEMBEN AZ, bármilyen kiábrándító, hogy Sátán pont azokat a helyeket szereti, ahol sok hazugság van a tanításokban, és ki tagadhatná, hogy a történelmi egyházak nem mentesek a vallási tévtanoktól, ha a bibliát veszem alapul, vagy Jézust, akit állítólag követnek!


Ezzel én nem "személyeskedni" kívánok, mint ezt nyílván mindjárt a fejemhez vágják néhányan, hanem a tényekről írtam, amelyek még akkor is tények maradnak, ha le leszek pontozva!


Tehát, ha te kedves kérdező, teszem azt katolikusnak vagy keresztelve, nem kell olyan nagyon kétségbe esned, ha Sátánt akarod szolgálni, mert nem is vagy olyan messze tőle most sem.

Most őszintén, mennyire hasonlítanak a Jézus által sátáninak jellemzett jellemvonások, a mai történelmi egyházak múltjához, és jelenéhez?


Mit is mondott Jézus Sátánról? "Ő hazug, és a hazugság atyja", "embergyilkos volt kezdettől fogva".


A mai "sátánizmus",- még a legbrutálisabb formája is - ezekhez képest kismiska öregem, nyugodtan elhiheted!

2008. szept. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
32%
Ez egy kitűnő példája a sátán munkájának. Ellentéteket és gyűlöletet szít. Ha sátánista akarsz lenni, vegyél példát erről a hozzászólóról.
2008. szept. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
93%

"....Az Úr napja már küszöbön áll,de semmiképpen meg ne tévesszen valaki titeket,hiszen elöbb be kell következnie az elpártolásnak és meg kell mutatkoznia a bűn emberének,a kárhozat fiának,az ellenségnek,aki mindenek fölé emelkedik,amit Istennek és szentnek neveznek.Sőt, Isten templomában foglal majd helyet és Istennek akar majd látszani.

Az igaz lelkek tudják, mi késlelteti fellépésének idejét.A gonoszság titka már munkálkodik,csak annak kell még az útból eltűnnie,ami késlelteti.Akkor majd megjelenik a gonosz,de Urunk, Jézus elsöpri szája leheletével és megsemmisíti eljövetelének tündöklésével.Megjelenését a sátán erejéből mindenféle feltünő tett,jel és hamis csoda kíséri,meg mindenféle gonosz csábítás is,azok vesztére,akik nem voltak fogékonyak az igazság szeretetére,ami üdvösségükre szolgált volna.AZÉRT SZOLGÁLTATJA KI ŐKET AZ ISTEN A KÍSÉRTÉS HATALMÁNAK,HOGY - HA AKRNAK- HIGGYENEK A HAZUGSÁGNAK!!!!!! Így akik nem hittek az igazságban,hanem a gonoszságban telt kedvük,mind ítélete vonnak magukra....."


/ Pál apostol levelei /


Aki akar,nevessen csak ki bátran,én akkor is boldog vagyok!....Egy 33 éves TÚL SOKAT TÉVELYGŐ muzsikus........

2008. szept. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Ismét nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!


Hát sajnos nem tudok se angolul, se franciául :'( Viszont köszönöm a segítő szándékot!


Az előző hozzászólónak: nem szándékozunk nevetni....

2008. szept. 25. 17:28
 15/35 kzs ***** válasza:
33%

Azonnal hagyd ott, mert később nagyon meg fogod bánni!

Érted? Tagadj meg minden ilyen elvet, mert a Sátán a Te ellenséged is, aki csak a bajba és a szenvedésbe taszít!

2008. szept. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
27%
Hát igen, nem tudod, hogy kivel parolázól!
2008. szept. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell a srácot félteni, értelmes és tudja a határait. Nem sátánista, csak érdekli ez a téma.
2008. szept. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
77%

De most őszintén, én nem vonom kétségbe a kérdező értelmességét, viszont mindig így kezdődik.


Azon kellene nagyon elgondolkozni, vajon Jézus miért mondta ezt: Ha megismeritek az igazságot, az igazság szabadokká tesz titeket?


Van egy ilyen kérdés, érdemes elolvasni.

2008. szept. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

Hát először is köszönöm az aggódást, a bajba és a szenvedésbe taszításhoz kapcsolódóan, szerintem ez nézőpont kérdése. Szeretném elmondani, hogy még mindig nem ördögimádó vagyok, ez nagy különbség, szóval az egyetlen, ami összeköt a Sátánnal,az az, hogy nem hiszek benne.

"Ha megismeritek az igazságot, az igazság szabadokká tesz titeket? " sajnos nem írtad,hogy mivel összefüggésben mondta (tekintsünk el attól, hogy Istenhez hasonlóan Jézusban sem hiszek). igen,szabadabbá tesz.

2008. szept. 30. 22:32
 20/35 anonim ***** válasza:
93%

Akik aggodalmaskodnak a srác lelki üdvéért, nézzenek utána, mi a LaVey-féle sátánizmus. Annyit elárulok, nem ördögimádat. A sátánbizmus a kereszténység barátja - vallja LaVey.

Külföldön vannak ennek az egyháznak nemzeti kirendeltségei, én egy 60 év körüli belga taggal tartom levélben a kapcsolatot, aki feleségével együtt sok éve ezen egyház tagja. Azt mondja - és teljesen hihető- hogy ennek az egyháznak intelligens, de a társsadalmi normákon valamilyen szinten kívülálló, individualista emberek lesznek a tagjai. Az outsider intellektuális elit, például.

2008. okt. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!