Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy mondjam el, hogy nem megyek?

Hogy mondjam el, hogy nem megyek?

Figyelt kérdés

Barátom keresztanyukája meghívott a barátom unokatesójának a konfirmálására. Kedvesek, jól el lehet velük beszélgetni. A gond csak az, hogy én erősen ateista vagyok, nem fogadok el semmi vallási, isteni, bibliai dolgot, mert szerintem hülyeség. Egy misét meg nem tudnék végigülni normálisan, mert magamban teljesen ellentmondanék a papnak...

Tudják hogy ateista vagyok és ezeket a dolgokat is mondtam nekik régebben.

Mégis hogy mondjam meg nekik, hogy nem megyek?


2016. ápr. 21. 23:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Attól, hogy ateista vagy a tiszteletet megadhatod, hogy elmész. Nem azt kérik, hogy keresztelkedj meg, vagy kezdj el hinni istenben, csak szeretnék ha te is részese lennél egy olyan eseményben ami nekik fontos.

A te okod egyszerű kifogás...

2016. ápr. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%
"Köszönöm a meghívást, nagyon kedvesek vagytok, de nekem más a vallásom és ezt most kihagynám."
2016. ápr. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
54%
Így: "Nem megyek."
2016. ápr. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
87%
Nem a vallásukkal kell azonosulni hanem mint családi eseményre hívtak. Elmehetsz nyugodtan, nem a papra vagy kíváncsi, hanem a gyerekre.
2016. ápr. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Én is ateista vagyok, mégis elmentem keresztelőre, templomi esküvőre, nem is egyszer. Túléltem, és nem tértem meg :)

Ez csak egy helyszín és egy családi esemény. Tiszteld annyira a másikat, hogy elfogadod, ha valamiben más. Nem azt kérték, hogy légy vallásos.

2016. ápr. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

nyilván akkor karácsonykor sem mész a barátodhoz, senkinek nem adsz ajándékot, és nem is fogadsz el.


különben nem ateista vagy hanem képmutató

2016. ápr. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
69%
mondd nekik, hogy nem léphetsz be a templomba, mert ahogy átlépsz a küszöbön, előjön a szarvad
2016. ápr. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
89%
ugyan már,egyszer nem halsz bele....ha meg annyira nem akarsz menni,akkor simán megmondod,hogy nem mész. bárhogy is mondod,a lényegen nem változtat. ha a szart becsomagolod díszdobozba,akkor is csak szar marad :D érted a párhuzamot.szépen nem lehet nemet mondani
2016. ápr. 22. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
13%

Én is erősen ateista vagyok mégis részt szoktam venni időnként vallási szertartásokban, ha meghívnak. Te is túléled, legfeljebb majd te is forgatod közben a szemedet, mint én szoktam.


# 6/8 Időpont ma 00:45


A karácsonyban az egyetlen keresztényi dolog az éjféli mise, a többihez nem sok köze van.

2016. ápr. 22. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 elwera ***** válasza:
6%
Mondd, hogy közbejött valami családi dolog, emiatt nem fogsz tudni elmenni, és kérj elnézést.
2016. ápr. 22. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!