Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy mondjam el, hogy nem megyek?

Hogy mondjam el, hogy nem megyek?

Figyelt kérdés

Barátom keresztanyukája meghívott a barátom unokatesójának a konfirmálására. Kedvesek, jól el lehet velük beszélgetni. A gond csak az, hogy én erősen ateista vagyok, nem fogadok el semmi vallási, isteni, bibliai dolgot, mert szerintem hülyeség. Egy misét meg nem tudnék végigülni normálisan, mert magamban teljesen ellentmondanék a papnak...

Tudják hogy ateista vagyok és ezeket a dolgokat is mondtam nekik régebben.

Mégis hogy mondjam meg nekik, hogy nem megyek?


2016. ápr. 21. 23:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
51%
9/10...elhiszem, h az vagy kul. nem irtal volna ekkora hulyeseget..
2016. ápr. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 szp72 ***** válasza:

Barátod unokatestvére éppenséggel elég távoli ismerős, hogy simán nemet mondj.

Az érved miszerint magadban ellentmondanál a papnak pedig értelmetlen. Mert akkor mi van, vagy mi lesz, leszakad a templom mennyezete?

2016. ápr. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
64%
Konfirmálás protestáns egyházaknál van, pap pedig katolikusoknál. Tagadod, de azt sem tudod, hogy mit.
2016. ápr. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Ákos13 ***** válasza:
100%

Először is: konfirmálás és mise nem tartozhat össze. Konfirmálni evangélikusok, reformátusok, unitáriusok szoktak, de náluk istentisztelet van.


Másrészt, menj el nyugodtan, nem lesz baj belőle. Én se vagyok már egy nagy hívő, mégis megtiszteltem anyukámat azzal, hogy elmentem, mikor beiktatták lelkésznek. És igen, magamban folyton ellentmondtam a sok szent szövegnek, meg fájt is a fejem tőle, de kibírtam.


Persze kérdezd meg a barátodat, hogy ez fontos-e neki. Ha nem kifejezetten, akkor ne menj el, de ha az, akkor menj el, mert bajod nem lesz belőle, ennyit meg megtehetsz érte.

2016. ápr. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Sunshinedoll ***** válasza:
Szerintem nem olyan nagy cucc megtisztelni a rokonodat azzal, hogy elmész egy ilyen eseményre lol. Azért arrogánsnak nem kell lenni attól még, mert ateista vagy.
2016. ápr. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!