Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosak, ti mit gondoltok...

Vallásosak, ti mit gondoltok erről, melyik a helyes út?

Figyelt kérdés

25 éves férfi vagyok és meleg. Mit tegyek, erről nem tehetek, így születtem. Mostanában nagyon foglalkoztat, hogy mi lesz velem a későbbiekben.


A, Hetero kapcsolatban éljek és erőltessem magamra

B, Meleg kapcsolatban éljek

C, Zárkózzak el a szexualitástól



2016. máj. 16. 12:34
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
62%
Az amelyik neked a legjobb. Nehéz megérteni, hogy mit nem lehet szeretni egy nőben, de ha tényleg így érzed, akkor a B-t javaslom.
2016. máj. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:

Szépek a nők, de nem vonzanak szexuálisan. Úgy, ahogy vannak, a pasik tetszenek, a testük, az arcuk, a borostájuk. Ami nem tetszik egy nőben, az a nemi szerve.


Köszönöm a választ.

2016. máj. 16. 12:43
 3/57 homo ludensz ***** válasza:
63%

Ennek sok köze nincs a vallásossághoz mert nem te kérted a Teremtőt hogy melegnek teremtsen.

Aki púposnak születik az is úgy fogja leélni az életét púppal a hátán. Magam heteró vagyok de az hogy te milyen emberként szocializálódsz a környezetedbe és a környezeted úgy ismer mint aki a javára van az nem a nemi beállítottságodon múlik. Azonosulj önmagaddal,vállald fel magadat a szeretteidet és ne vegyél fel más szerepet mert az egy idő után teherré válik. Egy a lényeg: ne szégyelld de ne is erényként kezeld. Fölvonulnod nem kell az biztos.

2016. máj. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, én nem szégyellem, már rég elfogadtam.
2016. máj. 16. 12:57
 5/57 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem a D. pont a megfelelő, csak arra nincs látásod, azért maradt ki. Azaz térj meg Jézus Krisztushoz. Ő megszabadít, és a továbbiakban normális vágyaid lesznek. Jézus neve azt jelenti, hogy Szabadító. De nem a tilalmak alól szabadít fel, hanem a kényszerek alól.


Jézus Krisztus nem vallás, hanem egy élő személy, Akivel lehet találkozni, és Aki megváltoztatja azok életét, akik erre igényt tartanak. De nem te döntesz arról, hogy hol vagy hajlandó Jézussal találkozni, hanem Ő már eldöntötte, hogy hol teszi Magát a számodra elérhetővé: ott, ahol Jézus Krisztust, mint Megváltót és Szabadítót hirdetik. Ilyen hely többek között a Hit Gyülekezete. Ha hajlandó vagy odamenni, és ott engedsz Jézus hívásának, és behívod Őt a szívedbe, majd engedelmeskedsz a tulajdon megváltott szíved vezetésének, akkor Jézus Krisztus szabaddá tesz téged a homoszexualitástól.


Talán nem tehetsz arról, ha ilyen vágyakkal születtél. Arról azonban igen, ha direkt elkerülöd azt a helyet, amelyről azt mondják, hogy ott megszabadulhatnál. A puding próbája ugyanis nem a recept olvasgatása, sem mások beszámolóinak mérlegelése, hanem az evés. Ha eszel a pudingból, akkor lehet róla véleményed. Persze akkor lesz hiteles is, ha betartod a puding fogyasztásához ajánlott hőmérsékletet, és nem kevered össze a fogyasztása előtt más ételekkel, mondván, hogy úgyis egy helyre megy.

2016. máj. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Én próbáltam megváltozni, kértem Istent. Továbbra is hiszek istenben és elfogadtam magamat, mivel nem változtatott meg így szeretem magam. Gondoltam, ha nagy bűn lenne, megváltoztam volna.


Egyébként ha ez bűn és nem a helyes út, mivel érdemeltem ki szerinted, hogy így születtem?

2016. máj. 16. 13:05
 7/57 anonim ***** válasza:
28%

Szervusz.


Nem születtél annak, valamiért ez a gondolkodás mód, és ezek az érzések kerültek magasabb szintre az életedben.

Minden a fejben dől el. A tolvaj sem tolvajnak születik,


Mit tegyél?

Ez attól függ, hogy szeretnél-e Istennek tetsző életet élni, neked kell döntened, az elmédben tisztáznod, mi fontosabb neked.


Ha keresztény életet szeretnél élni, és átadni az életed Istennek, akkor nyilván fel kell hagynod azzal az élettel amit eddig éltél. Még akkor is ha ez lemondással jár. Jó lehet ez nem kis erőfeszítés, de a Teremtő kéri, és Ő nem kér olyat ami lehetetlen,


(1János 5:2–4) . . .. 3 Mert az Isten szeretete azt jelenti, hogy megtartjuk a parancsolatait; a parancsolatai pedig nem megterhelőek, 4 mert minden, ami az Istentől született, legyőzi a világot. És ez az a győzelem, amely legyőzte a világot: a hitünk.


Jézus a következőket mondta:

(Máté 5:29, 30) 29 Ha pedig a jobb szemed botlásba visz téged, vájd ki, és dobd el magadtól. Mert jobb neked, hogy egy vesszen el tagjaid közül, mint hogy egész testedet a gyehennába vessék. 30 Ugyanígy, ha a jobb kezed visz botlásba, vágd le, és dobd el magadtól. Mert jobb neked, hogy egy vesszen el tagjaid közül, mint hogy egész tested a gyehennába jusson.


Ez azt jelenti, hogy fel kell hagynunk mindennel ami akadályozza az Istennel ápolt kapcsolatunkat, még ha a "csonkítással" járó fájdalommal jár is

Persze ez nem azt jelenti, hogy szó szerint testrészeket kell levágni. Hanem hogy a megszokott istentelen dolgainkat kihagyjuk az életünkből.


az "A", és a "B" verzió helytelen, a Te esetedben a "C" megoldást kell választani, ha örökké szeretnél élni Isten megígért új rendszerében, ahol megszűnik ez a "betegség" is.

2016. máj. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
29%

"mivel érdemelted ki"?


Isten senkit nem büntet azzal, hogy így vagy úgy született, illetve senkinek nem határozza meg a sorsát előre.

Az életed valamiért így alakult, neked kell változtatnod rajta, ha felismerted, hogy ez nem tetszik a Teremtőnek.

2016. máj. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 Ozmium42 ***** válasza:
57%
Ne hagyd magad rábeszélni semmilyen önsanyargató vallásos marhaságra, a frusztrált keresztények örömüket lelik abban, ha ítélkezhetnek feletted, és megmondhatják, hogyan nyomorítsd meg magad testileg és lelkileg, ahogy valaha nekik is megmondták.
2016. máj. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
31%

Osztom az 5.-ös nézeteit!


Nem az a bűn hogy ilyen hajlamaid vannak, hanem hogy élsz velük, a házasság nélküli szexuális kapcsolatokban!

(A Te esetedben nyilván nem beszélhetünk házasságról sem. )

Egyébként ez vonatkozik a heteroszexuális kapcsolatokra is!

Ha komolyan Isten mellett döntöttél és Jézussal szeretnél élni, akkor a Te esetedben marad a C. pont!

2016. máj. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!