Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosak, ti mit gondoltok...

Vallásosak, ti mit gondoltok erről, melyik a helyes út?

Figyelt kérdés

25 éves férfi vagyok és meleg. Mit tegyek, erről nem tehetek, így születtem. Mostanában nagyon foglalkoztat, hogy mi lesz velem a későbbiekben.


A, Hetero kapcsolatban éljek és erőltessem magamra

B, Meleg kapcsolatban éljek

C, Zárkózzak el a szexualitástól



2016. máj. 16. 12:34
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem a vallás rovatba lett volna kiírva a kérdés akkor még meg is érteném hogy le lettünk pontozva!!!
2016. máj. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 A kérdező kommentje:

# 7

De ilyennek születtem. És nem fejben fől el, hisz én nem akartam ilyen lenni. Már óvodás koromban is a fiúk tetszettek. Bebizonyították tudományosan is, hogy az anyaméhben már eldől, hogy homo vagy heteroszexuális lesz az illető.


Csodálkozok egyébként, hogy a C választ ajánlanátok nekem. Tehát mondjak le a szexről és ne éljek nemi életet. De Isten nem tudna megváltoztatni, hogy a nőket szeressem? Mert szerintem nincs sok értelme, hogy nem élek nemi életet, de közben meleg maradok. Az is furcsa, hogy ha valaki meleg lett az nem bűn, de ha él nemi életet az igen. Ezt mondta az egyik válaszoló, ha jól értettem.

2016. máj. 16. 15:46
 13/57 anonim ***** válasza:
70%

#10. vagyok

Igen, jól értetted!

A házasságon kívüli nemi kapcsolatokról írtam hogy bűn!

Ez mindenkire vonatkozik, aki Istennel akar élni!

2016. máj. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
30%

De bizony a fejben dől el, és maga Isten a szavában is azt írja, hogy az elme a gondolkodás módon kell változtatni


(Róma 12:1, 2) 12 Kérlellek azért titeket, testvérek, az Isten könyörülete által, hogy mutassátok be testeteket élő, szent, az Isten előtt elfogadható áldozatul; ez értelmi képességetekkel végzett szent szolgálat. 2 És ne szabjátok magatokat többé ehhez a világrendszerhez, hanem változzatok át elmétek újjáalakítása által, hogy próbatétellel megállapíthassátok, mi az Isten jó, elfogadható és tökéletes akarata.


(1Korintusz 6:9–11) 9 Micsoda?! Nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak, 10 sem tolvajok, sem kapzsik, sem részegesek, sem szidalmazók, sem zsarolók nem fogják örökölni Isten királyságát. 11 Pedig ilyenek voltak némelyek közületek. De tisztára mostak, de megszenteltek, de igazságossá nyilvánítottak benneteket Jézus Krisztus, a mi Urunk nevében, és a mi Istenünk szellemével.


A felsorolt dolgokat cselekvőknek el kellett hagyni a korábbi életüket befolyásoló tényezőket. El kellett dönteniük, hogy Istennek szentelik az életüket, vagy sem.

Ha e mellett döntöttek akkor változtatniuk kellett,

ahogy olvasod is, ilyenek voltak némelyek, de változtattak ezen, mert szerették volna a tetteikkel bizonyítani, hogy Istennel szeretnének jó kapcsolatot ápolni, hálát adva, hogy Jézus értük is meghalt.


(2Korintusz 5:15) 15 és ő azért halt meg mindenkiért, hogy akik élnek, többé ne önmaguknak éljenek, hanem annak, aki meghalt értük, és feltámadt.


Jézus elmondta, hogy vannak akik Isten országáért, vagy királyságáért egyedül maradnak, és nem kötnek házasságot, és nem élnek szexuális életet, így döntöttek, bár nem kényszerítette őket erre senki.

A Fejükben, gondolkodás módjukban így döntöttek:


(Máté 19:12) 12 Mert vannak eunuchok, akik anyjuk méhétől fogva ilyennek születtek, és vannak eunuchok, akiket emberek tettek eunuchhá, és vannak eunuchok, akik önmagukat tették eunuchhá az egek királysága miatt. Aki helyt tud adni ennek, adjon helyt neki.”


Vagy is lemondtak a testi élvezet ezen módjáról, és nem nősülnek, vagy mennek férjhez, hogy több idejük legyen figyelem elterelés nélkül Isten szolgálatában


Isten a nemi életet házasoknak engedélyezi, Te viszont nem lehetsz házas, mert Isten egy férfire és egy nőre vonatkoztatja a házasságot.

ezért bátorkodtam a "C" választ mondani.

2016. máj. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 A kérdező kommentje:

"Isten a nemi életet házasoknak engedélyezi, Te viszont nem lehetsz házas, mert Isten egy férfire és egy nőre vonatkoztatja a házasságot.

ezért bátorkodtam a "C" választ mondani."


Lenne egy kérdésem. Te nem látod Istent elég hatalmasnak, hogy megváltoztasson 180 fokba? Vagy jössz azzal, hogy fejben dől el, tehát ha akarnék hetero is lehetnék. Én biztos vagyok benne, hogy nem fejben dől el. Max az dől el fejben, hogy létesítek e szexuális kapcsolatot vagy sem. Én egy vallásos családba születtem, ahol belé nevelték az emberbe, hogy ez a dolog bűn. Én kértem Istent, hogy változtasson meg, nem ment, hiába mondanád, hogy én nem akartam eléggé. Hittem, hogy megváltozok, de semmi. Fél évig szándékosan nem is gondoltam férfiakra, hogy ne fogjon el a kísértés. Semmi sem történt a férfiak testére ugyan úgy felizgultam, a nőkére nem.

2016. máj. 16. 19:29
 16/57 A kérdező kommentje:

Szerintem a C egyébként a lehető legrosszabb megoldás, mert inkább élnék egy nővel, minthogy egyedül haljak meg..

Csak nem akarom becsapni, mert nem igazán tudnám szeretni.

2016. máj. 16. 19:31
 17/57 anonim ***** válasza:

"Kértem Istent, hogy segítsen"


Isten ma nem tesz csodákat fizikális módon, viszont abban segít, hogy változtatni tudjál az életeden.

ahhoz hogy ez megtörténjen ismerned kellene hogy Ki csoda Ő, mi a szándéka, és hogyan valósítsa az ígéreteit, s neked milyen célokat kell elérned, hogy részese legyél az ígéreteinek.


Mert ezek fognak motiválni, hogy változtass.

Akkor lehet valakiben megbízni, ha tejesen ismerjük.

Hogyan bízol meg valakiben és bízod rá az életed ha nem ismered?


egyébként Jézus amikor felsorolta mi az igazi boldogság, sem a házasság, sem a szexualitás nem szerepel ezekben.


(Máté 5:3–12) 3 „Boldogok, akik tudatában vannak szellemi szükségletüknek, mivel övék az egek királysága. 4 Boldogok, akik keseregnek, mivel meg fognak vigasztaltatni. 5 Boldogok a szelídek, mivel örökölni fogják a földet. 6 Boldogok, akik éhezik és szomjazzák az igazságosságot, mivel megelégítik őket. 7 Boldogok az irgalmasok, mivel irgalmasságra fognak találni. 8 Boldogok a tiszta szívűek, mivel látni fogják az Istent. 9 Boldogok a békeszerzők, mivel »Isten fiainak« fogják őket hívni. 10 Boldogok, akiket üldöznek az igazságosságért, mivel övék az egek királysága. 11 Boldogok vagytok, amikor gyaláznak és üldöznek benneteket, és hazug módon mindenféle gonoszságot mondanak ellenetek énértem.


Ezzel nem akarom azt mondani, hogy csapjál be másokat.

A keresztény élet komoly dolog, nem egy felületes érzelmi vallásosság, vagy hit.

A ördög is hiszi a démonaival hogy van Isten, de mit ér vele? Nem is hiszi, hanem tudja, és még is halálra van ítélve és a Tetteiből tudjuk, hogy nem érdekli.

2016. máj. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 A kérdező kommentje:
Ez mellémagyarázás. nem tudok megváltozni és úgy gondolom, hogy Isten szeret, azért nem változtatott meg, mert nem is kell megváltoznom. Ilyennek teremtett.:)
2016. máj. 16. 20:34
 19/57 Girgoy ***** válasza:

Kérdező! Úgy látom, Neked elég határozott elképzelésed van arról miért lettél ilyen és miért nem tudsz megváltozni. Akkor minek kérdezel minket?


Egyébként volt egy szerzetes, akinek gyakran voltak dühkitörései. Nem jött azzal a szöveggel, hogy az anyaméhben lett ilyen meg úgysem tud megváltozni, valaki erősítse már meg, hoyg jó dolog ordítva káromkodni. Hanem egész életében küzdött elllene. Nem változott meg, de nem tekintette ezt akkor sem normális dolognak és nem is akarta kimagyarázni. Aztán meghalt. Szerinted ezután mi történt vele?


A) A pokolba került. Ennyi.

B) Egy köztes helyre került, ahol az örökkévalóságig a hozzá hasonló selejtek ordítva gyalázták egymást, de mindenki elfogadta, hogy ők ilyen dühösek.

C) Megszűnt a dühkitörése, Isten levette válláról a terhet és megjutalmazta, mert küzdött.

2016. máj. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
40%

Nem azt mondtam, hogy próbáld magadat átnevelni: egészen biztos, hogy nem fog sikerülni. Azt sem mondtam, hogy kérd Istentől, hogy változtasson meg. Azt mondtam, hogy térj meg Jézus Krisztushoz, és akkor Ő megszabadít. A megtérés metamorfózis. Te nem tudod magaddal megtenni, csak annyit tehetsz a dologért, hogy kiszolgáltatod magadat Istennek, méghozzá azon a helyen, ahol Jézus Krisztus evangéliumát hirdetik. Vannak élő gyülekezetek Magyarországon, egyet én is megneveztem. De Egyházon kívül esélytelen a dolog.


A kérdésed bonyolultabb annál, mint amit a konkrét tények ismerete nélkül meg lehetne válaszolni. De az lejön belőle, hogy te azt gondolod, hogy az ember azért olyan, amilyen, mert Isten tette olyanná. Ez komoly tárgyi tévedés. A legtöbb folyamat, ami a világon történik nem Isten akarata szerint van. Jézus azt mondta a tanítványainak, hogy így imádkozzanak: "Jöjjön el a Te országod, legyen meg a Te akaratod, miképpen a Mennyben, azonképpen itt a Földön is!" Ha ebben a világban Isten uralkodna, akkor nem lenne imatéma Isten országának az eljövetele. Ha az, amit látsz, Isten akarata lenne, akkor nem lenne imatéma az, hogy Isten akarata valósuljon meg, méghozzá abban a mértékben, amilyen mértékben a Mennyben megvalósul.


Amikor a tanítványok megláttak egy vakon született embert, megkérdezték Jézustól: "Mester, ki vétkezett, ez-é vagy ennek szülei, hogy vakon született? Felele Jézus: Sem ez nem vétkezett, sem ennek szülei; hanem, hogy nyilvánvalókká legyenek benne az Isten dolgai." (Jn 9,2-3) Megkérdezted, hogy mivel érdemelted ki, hogy így születtél. Ha Jézus ma köztünk járna testben, és ugyanezt kérdeznék Tőle, azt válaszolná, hogy a problémád arra alkalmas, hogy nyilvánvalóvá legyen benned Isten munkája. Isten munkája az volt ennek a vak embernek az életében, hogy noha vakon született, de meggyógyította. Tehát nem a vakság volt Isten dolga, hanem a vakság megszűnése. A te életedben is az Isten dolga, hogy megszabadít, de ehhez te is kellesz, mert nélküled bele sem fog. Minden ember különféle bűnökkel küszködik, amíg Jézus meg nem szabadítja. De én még nem láttam valódi szabadulást az Egyházon kívül. Miért ott? Isten így határozott. Ennél többet nem kell megérteni ahhoz, hogy neked is működjön. Nekem is működött és sok más embernek. Nekem más szexuális problémáim voltak, de megoldódtak. Nincsenek olyan emberek Magyarországon, akik felnőtt emberként tértek meg, és ne lett volna gondjuk a szexuális bűnökkel. De ezrével szabadulnak meg az emberek. Miért gondolod, hogy a te problémád túl nagy lenne Jézusnak? Biztosíthatlak, nem az. Jézus meg tud és akar szabadítani, a kérdés csak az, hogy te magad akarod-e annyira, hogy ezért hajlandó legyél magadat átverekedni az előítéletek erdején, és elmenni arra a helyre, ahol Jézus számára elérhető vagy? Ezt pedig nem velem kell tisztáznod, hanem önmagaddal. A Biblia azt mondja, hogy van a számodra megoldás. Ha igényt tartasz erre, akkor tegyél is érte.

2016. máj. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!