Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosak, ti mit gondoltok...

Vallásosak, ti mit gondoltok erről, melyik a helyes út?

Figyelt kérdés

25 éves férfi vagyok és meleg. Mit tegyek, erről nem tehetek, így születtem. Mostanában nagyon foglalkoztat, hogy mi lesz velem a későbbiekben.


A, Hetero kapcsolatban éljek és erőltessem magamra

B, Meleg kapcsolatban éljek

C, Zárkózzak el a szexualitástól



2016. máj. 16. 12:34
1 2 3 4 5 6
 51/57 A kérdező kommentje:
Mint mondtam nem is egyszer, meg akartam változni, de nem sikerült. Te miről beszélsz, hogy a kényszertől szabadít meg, nem attól, amitől akarom? Ez esetben ez a kettő egy és ugyan az. Isten erejével megpróbáltam megváltozni, semmi sem változott. Ez rohadtul nem azt jelenti, hogy én nem akartam megváltozni, mert meg akartam. Sajnos csak önmagam ismétlem. Nem értem miért nem lehet megérteni, hogy meg akartam változni? Jössz azzal, hogy nem is akartam..
2016. máj. 18. 20:56
 52/57 A kérdező kommentje:

"A labda a te térfeleden van. Ha te nem teszel semmit, akkor a nullához konvergál annak az esélye, hogy Isten természetfeletti módon beavatkozna az életedbe. Jézus Krisztus a kényszertől szabadít meg, nem pedig attól, amiben kedvedet leled. "


A fentebbit erre írtam.

2016. máj. 18. 20:57
 53/57 Girgoy ***** válasza:
25%
Jó ég! Képesek voltatok több mint két napig folyamatosan ezzel az elakadt lemez provokátorral beszélgetni?!
2016. máj. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 Girgoy ***** válasza:
40%
Ez egy álkérdés. Leszarja, hogy mit gondolnak a vallásosak arról, mi a helyes út. Jó reggelt!
2016. máj. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 A kérdező kommentje:
Ez nem álkérdés, nem annak indul. Az sem igaz, hogy leszarom, hiszen azért kérdeztem, mert kíváncsi voltam a véleményekre. Az más dolog, hogy nem fogom elfogadni, amiket itt írtak. Ergo azután tudtam véleményt mondani róla, miután kifejtették e véleményüket és ez a vélemény, az ők véleményük nagyon nem tetszik. Nincs erőm tovább önsanyargatni. Szükségem van a szeretetre és az ölelésre.
2016. máj. 18. 23:13
 56/57 anonim ***** válasza:

"Isten erejével megpróbáltam megváltozni, semmi sem változott. "


Pontosan mit értesz ezalatt? Minden ember alapproblémája az eredendő bűn. Mindegy mit tesz, milyen bűn van az életében, inkompatibilis a mennyei világgal. Lehet, hogy valaki társadalmi-vallási szempontból kifogástalan életet él, mégsem változik meg a belső lényege, és ugyanakkora szüksége van Jézusra, mint egy sorozat-gyilkosnak. Éppen ezért nem az embernek kell megjavulnia ahhoz, hogy Jézus elfogadja, hanem ellenkezőleg, neki kell befogadnia Jézust ahhoz, hogy Jézus őt "megjavítsa", de ebben is aktívan részt kell vennie. A Biblia azt mondja, hogy akik befogadják Őt, azok hatalmat kapnak arra, hogy Isten fiaivá váljanak. Aki megkapta ezt a hatalmat, az képes hinni.


Te azt mondod, hogy megpróbáltad, és nem ment. Vagyis nem tudsz Benne hinni. Talán úgy, mint egy történelmi személy, vagy nagy tanító, vagy próféta, úgy igen, de nem hiszel Jézusban, mint Isten Fiában, Aki életét adta a bűneidért, hogy megszabadulhass. Ez azt jelenti, hogy soha nem fogadtad be Őt, ezért nem kaptad meg a hatalmat arra, hogy Isten fiává válj. Ez pedig azért van, mert soha nem is találkoztál Vele, és nem hoztál mellette egy döntést.


Két dolgot tehetsz most. Legyintesz egyet, hogy neked ez nem megy, és mész tovább azon az úton, mint eddig. A másik lehetőség az, hogy mindent megteszel, ami hatalmadban áll ahhoz, hogy találkozz Vele, és valódi választ kaphass Tőle. Hogy ne misztifikáljam a dolgot, elmész oda, ahol hirdetik az Evangélium által Jézust Krisztust, mint szabadítót. Nem most, hanem akkor tudsz érdemi döntést hozni mellette, és ha ezt megteszed, akkor fogod megkapni azt a hatalmat, amivel továbblépve bejuthatsz a szabadságba.


Ezért, nem pedig provokatív célzattal mondom, hogy a labda a te térfeleden van. Ami eddig volt, az közel sem minden, ami a hatalmadban állt, legalábbis, ha jól értem, amit leírtál. Talán nem volt tudomásod arról, hogy van több is, mint amit eddig tapasztaltál. Most azonban újra mondom neked, hogy megszabadulhatsz, de csak ott, ahol Jézus hatalommal van jelen, és ott is csak úgy, ahogy Ő mondja. Csak azt döntheted el, hogy engedsz-e Jézusnak, vagy nem, a feltételeket azonban Ő már meghatározta, ezért azok nem képezik alku tárgyát.

2016. máj. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:

35-ös vagyok.


28%-osnak:


Az LMBTQ nem ebbe a kategóriába van benne.


Kérdezőnek:


Egyetértek és örülök neki ,hogy más véleményt is ismeretettem ebben a kérdésben.


Még valami:


Az tanakh (keresztényeknél ószöv.) és az újszöv. I-tene ,meg úgy az összes ábrahámita vallás I-tene pont ugyan az.

Szóval...


Üdv! ;)

2016. máj. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!