Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Háromság hivők sokszor igazolj...

Háromság hivők sokszor igazoljátok a háromságot a János.17:21. -el mi az igazság?

Figyelt kérdés

János.17:21."Hogy mindnyájan egyek legyenek,mint ahogy te,Atyám,egysègben vagy velem,ès èn egysègben vagyok veled,hogy ők is egysègben legyenek velünk,hogy elhiggye a világ,hogy te küldtèl el engem"


Jèzus itt azt mondja ,hogy egysègbe legyenek az övèi is az Atyával ès Jèzus is plusz ide jön a szentszellem is .Szerintetek akkor itt szent nègyes van,vagy ti nem használhassátok ezt a biblia verset a szent háromság alátámasztására!



#Isten #háromság #szent szellem.
2016. jún. 27. 22:20
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

"Itt a Maté.28:19-ben pedig a hirdetés,tanitványképzés és a megkeresztelkedére utal nem pdig egy háromságra."


"Kereszteljétek meg őket az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében." - Ez ugye három személy?


Tényleg, ti miért nem így keresztelkedtek? Mit is mondatnak veletek közvetlenül a bemerítés előtt? Miért nem ezt?

2016. jún. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
0%

20#.Nekem egy év alatt sikerül figyelmesen elolvassák egy bibliát.Neked ,hogyan sikerül annyi bibliát több nyelven és ez mellet több forditotol elolvasni es még a biblia verseket összehasonlítani és még el is döntsd melyik hiteles?

Lehetetlenre ne válalkoz.

Nekem mindegy melikből tanulok a tiédből-e vagy az UV.forditásból.

Töled ez nem védekezés csak nemtudod,hogy védekezz,és igy belezavarodtál.

Olyan vagy mint az oroszlán,védi a fiait pedig ragadozó,igy ösztönből teszi.Te is ösztönből véded az előbbit.Jt.a Károlibol és a katolikus fordításból tanultak 135 év alatt nem válogattak,és mégse mondnak olyat ami nincs benne.

2016. jún. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
0%

István35.#Mirt váltász at a témáról,arra,hogy mit mondunk a keresztelkedéskor.Mi nem nézzük te mit mondasz,mert minden szoba bele lehet kötni,mindhogy te is belekötsz.Mi azt nézzük mit tanultok/tanulunk és a viselkedés.

A katolikus vallásba mit mond a bébi vagy még sok vallásba kereszteléskor?

Itt arrol van szó,Jézus mire utalt,miért íratta le Mátéval.

2016. jún. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

"Nekem mindegy melikből tanulok a tiédből-e vagy az UV.forditásból."


Akkor idézd már légyszíves mondjuk a Filipi 2:6-ot a Károliból! Megteszed?


"A katolikus vallásba mit mond a bébi vagy még sok vallásba kereszteléskor?"


A csecsemőkeresztség nem bibliai tanítás, ezt elismerem. De te vajon el fogod e ismerni, ha bebizonyítjuk, hogy téved az Őrtorony?

2016. jún. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
* légy szíves
2016. jún. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
19%

István35.Én állok elébe Mindennek csak éppen férjek bele az időben,mert egyebütt is sok levél van és még a munka továbbá ez nem egynapos vita lessz.

Én azt mondom a bibliaverset jol ismerem és Isten formájában létezik,de itt háromságot még nem látok de itt nem kivánom a meggyőződésedet piszkálni,mert szabad vagy.És vanjunk be legalább három bibliát akár többet a vitába ha én is kapok valahol.

2016. jún. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 szp72 ***** válasza:

"Legyenek mindnyájan egyek. Amint te, Atyám bennem vagy s én benned, úgy legyenek ők is eggyé bennünk, hogy így elhiggye a világ, hogy te küldtél engem. Megosztottam velük a dicsőséget, amelyben részesítettél, hogy eggyé legyenek, amint mi egy vagyunk: én bennük, te bennem, hogy így ők is teljesen eggyé legyenek," (Jn 17,21-23)


Ezt a verset nem a Szentháromság mellett szokták idézni, hanem ellene, mondván, hogy akkor "szent millióságról" kéne beszélni.


Nos az Atya és a Fiú egysége, minden egység forrása és mintája, ami a Szentlélek által valósul meg. Az Atya és a Fiú a Szentlélekben és a Szentlélek által egy. Az Atya és a Fiú személye különböző, de a Lelkük egy.


Isten arra hívja meg a hívők millióit, a "szent millióságot", hogy részesedjenek a Szentháromság életében és egységében. Ahogy a Szentlélek eggyé teszi az Atyát és a Fiút, úgy teszi eggyé a hívőket egymással és Krisztussal. A "szent millióságot" a Biblia Egyháznak nevezi, s bizony az Egyház azzal a Krisztussal lesz egy, aki egy az Atyával. S noha az Egyház nem része a Szentháromságnak, mert a Szentháromság időtlen és teremtetlen valóság, de Krisztuson keresztül egyesül a Szentháromsággal. Olyan egységben leszünk az Istennel, amelyet igazából el sem tudunk képzelni.


"A Lélek maga tesz tanúságot lelkünkben, hogy Isten gyermekei vagyunk. Ha pedig gyermekei, akkor örökösei is: Istennek örökösei, Krisztusnak társörökösei." (Róm 8,16-17)


"Mindent lába alá vetett, őt magát meg mindenek fölött az egész Egyház fejévé tette: ez az ő teste és a teljessége annak, aki mindenben mindent teljessé tesz." (Ef 1,22-23)


"Szeretteim, most Isten gyermekei vagyunk, de még nem nyilvánvaló, hogy mik leszünk. Azt tudjuk, hogy ha megjelenik, hozzá leszünk hasonlók, mert látni fogjuk, amint van." (1Jn 3,2)


"A győztest magam mellé ültetem a trónra, ahogy én is győztem, és együtt ülök Atyámmal a trónon." (Jel 3,21)

2016. jún. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

# 23


A Filippi 2:6-ban nem a háromságot kell látni, hanem Jézus Istenségét, Istennel való egyenlőségét, hiszen erről mondott le, mikor eljött közénk emberként, ez van oda leírva. Az Újvilág fordítás persze máshogy adja vissza ezt a verset, betoldottak vagy 5-6 olyan szót, ami nem szerepel az eredetiben, ezzel csavarva ki a mondat jelentését, hogy passzoljon a teológiátokhoz, miszerint Jézus nem Isten, hanem angyal.

2016. jún. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Jav.: 26-os válaszolónak szántam ezt.
2016. jún. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
0%

Szia.

István a tanuk nem vonják kétségbe Jézus Isteni eredetét.Az egyenlőséget pedig nem ismerjük el.

Márk.13:32."Azt a napot viszont,vagy azt az órát senki sem tudja,sem az angyalok az égben,sem a Fiú,hanem csak az Atya".

János.14:28."Ha szeretnétek engem,örülnétek,hogy Elmegyek az Atyához,mert az Atya nagyobb nálam"

Én tisztelem a törekvésedet de nem tehetek mást csak azt mondjam amit olvasok a bibliába. Nem egyenlőek!


Egyenlőek akaratban ,gondolatba de meg van az alsó és a felsőbség köztük.

Egy hasonlat:Egy zenekarban sok zenész van de egy a prímás.


Üdv.

2016. jún. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!