Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Háromság hivők sokszor igazolj...

Háromság hivők sokszor igazoljátok a háromságot a János.17:21. -el mi az igazság?

Figyelt kérdés

János.17:21."Hogy mindnyájan egyek legyenek,mint ahogy te,Atyám,egysègben vagy velem,ès èn egysègben vagyok veled,hogy ők is egysègben legyenek velünk,hogy elhiggye a világ,hogy te küldtèl el engem"


Jèzus itt azt mondja ,hogy egysègbe legyenek az övèi is az Atyával ès Jèzus is plusz ide jön a szentszellem is .Szerintetek akkor itt szent nègyes van,vagy ti nem használhassátok ezt a biblia verset a szent háromság alátámasztására!



#Isten #háromság #szent szellem.
2016. jún. 27. 22:20
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
A Bibliában benne van, többször, dehogy többször... Milliószor meg lett mutatva, és a nevét adták neki abban az időpontban, amit te jelöltél meg tanú. És azt is tudom, hogy ezt érzed, csak épp az ördögtorony imádatod az ami meggátolja, hogy elfogadd az igazat, mert az ördögnek jobban hisztek, mint Istennek, aki meghalt értetek is, csak épp ti nem kértek ebből. Sok sikert a pokolban.
2016. jún. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
0%

Szia.

3#."az embernek az a célja,hogy bekapcsolodjon az Atya-Fiu-Szentlélek között öröktől......".stb.

A fenti biblia versben csak Jézus beszélget.Ember emberi célrol nem beszélget.Ugy,hogy Theóziszról lehet szó de nem a háromság és a fenti biblia vers kapcsán.Mert ha nincs a bibliába háromság akkor nincs mit igazolni.

Tisztelettel.

2016. jún. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
79%
Itt egyértelműen szándék/akarat egységről van szó, ezzel a versel aligha lehet igazolni a Szentháromságot, vannak ennél jobb versek is, amik igazolják, mint pl. a Mt 28,19
2016. jún. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
12%

Szia.

11.#.Nemtudom miért aggódsz anyira értem amikor a pokolba kívánsz.

Hisz a pokol sirgödör sajnos te is odakerülsz,de te értelemszerűen még ennél rosszabbat kívánsz mert a pokol szo alatt kinzásra gondolsz.

Én ha Baptista vagy Katolikus volnék az Őrtornyot nemgyaláznám csak ugy hallásra ,mert nemtudod mit tartalmaz.Hogy benne ördögi vagy Isteni dolog van te nemtudod eldönteni,mert aki az embertársát a pokolba kivánja,egy beteges hitehagyott.Az ilyen nem tudja ezaz átok amit mondasz az Ördöktől van.

2016. jún. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
10%

Szia

Istvá35:Jézus mindent észerüen és százszázalékban fejezett ki valamire vonatkozóan.

Itt a Maté.28:19-ben pedig a hirdetés,tanitványképzés és a megkeresztelkedére utal nem pdig egy háromságra.Ha azt mondta volna a szentháromság nevében akkor azt tanitanám.

2016. jún. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
62%

"Hisz a pokol sirgödör sajnos te is odakerülsz,de te értelemszerűen még ennél rosszabbat kívánsz mert a pokol szo alatt kinzásra gondolsz. "


Látod még ebben is az ördögtoronynak hisztek a Biblia helyett. És nemoda kívánlak, különben nem írnék ide nap mint nap, hogy hátha egyszer képesek vagytok nyitott elmével is olvasni. A rosszindulatúságoddal olvasol mindent (nem tudom, hogy az ördögtorony teremtette benned azzal, hogy kiváltságosnak állít be, vagy eleve benned volt) és ezért értelmezel úgy, ahogy én NEM írtam. Mi van ott? Sok sikert a pokolban, hisz oda készülsz SZÁNDÉKOSAN, mert NEM AKARSZ mást látni, eladtad a lelked. Mi a titulusod? Vén vagy? Vagy többre vágysz? Elismerésre? Tán már megkaptad? Mind a hatalomról szól...

2016. jún. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
0%

16#Szia.A bejegyzésedhez anyit füznék hozzá,hogy egy inteligens keresztény inteligensen beszél más életéről és ételéről mert ő azt szereti de töled nem az jön le.

Én a Bibliából érvelek de amibe hiszel nem gyalázom,ezt másra bízom.

2016. jún. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

elnézést, de a 46%-os akkorát hazudott, hogy leszakadt az arcom


reggel 7-kor olvastam, de idáig tartott amég visszatettem az arcomat


najó voltam előtte futni, meg főztem is, de az idő nagyrészét az arcom visszaszerelése vette el!


még, hogy az új világot nem a dogmákhoz igazítják? Akkor miért van ,hogy MINDEN nyelven csinálnak újvilágot, mindenhol pontosan ugyan ott tér el és abban tér el


és miért van, hogy legyen az katolikus, legyen az református, legyen az neoprotestáns, bár másképp gondolkodik de simán ugyan azt a bibliafordítást használja, na ebből látszik, ők a gondolkodásukat igyekeznek a bibliához igazítani


és ha esetleg csinálnak is saját fordítást, mert mondjuk a Károli már régi, hát valahogy a másik felekezet tagjai is ismán hazsnálhatnák, az nem sérti a saját nézeteiket


és mindet görögből meg héberből fordítják, csak az új világ fordítás készül ANGOLBÓL


ráadásul az újra és újra revidált újvilág nem a könnyebb megértést szolgálja, hanem mindig valahogy pont az ilyen hitnézeti kérdésekben fontos helyek kerülnek átírásra


persze mindig az angol mintájára


ha ez egy valódi fordítás lenne akkor úgy történne, hogy eleve nem minden nyelven kéne újat fordítani, mikor kijön az angol revideáció akkor nem jönne ki hamarosan utána minden más nyelven is, és amin kijönne nem ugyan zaok ah elyen és ugyan abban változnának


46%-os vagy hazudik ,vagy olyan ostoba, mint az aszfalt sem

2016. jún. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
0%

18#.Szia.

Alacsony a nivó,ez aszt jelenti ha nem vigyázol lesül a motor.

Veled és a difuzorral hiába vitatkoznék.Nem is szeretnék mert egy keresztény nem ereszkedik le idáig.De kell hagyni mert lehet,hogy kinövi vagy a vallása megneveli.

Ajánlom minden férfinak aki a családfői tisztséget nem szereti ilyen feleségét vállasszon.Mond mint egy robot,utánna gondolkodik.

Azért van 69%-a mert az írását nem értik,igy nem is cáfolják.

Jó tanulást!


Tiszteletem.

2016. jún. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

"Azért van 69%-a mert az írását nem értik,igy nem is cáfolják."

Valójában nem nehéz megérteni, nekem is sikerült, és egy nagyon is figyelemre méltó dologra világított rá.

Nevezetesen hogy rengeteg nyelvre fordították a Bibliát értelemszerűen, nyilván mindannyian a hiteles fordításra törekedtek, ehhez képest Jehova tanúi az összes fordítást, amit rengeteg ember rengeteg nyelvre ugyanúgy fordított, mind sutba dobták... és ugyanazokon a helyeken megy szembe a ti saját fordításátok mindenki máséval.

Ez azért gyanús, ha az ember csak egy kicsit is gondolkodik!

2016. jún. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!