Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként alkarra tetovál...

YellowJacket kérdése:

Keresztényként alkarra tetoválni, egy "I'm christian"-t, mennyira helyes? Többi lent

Figyelt kérdés
Amikor új emberekkel ismerkedek, akkor nem tudom, hogy hozzam fel Istent. Mert szerintem így kicsit erőltetett ha megkérdezem mondjuk, hogy boldog-e. Vagy ha csak simán sétálok az utcán már tudnák, hogy kié vagyok. Alkarra menne, mert ott nincs annyi izom :D (pl ha hátra csinálnám akkor közbe mutogatom a vállam, és itt lesz egy oldal ami ezt kitárgyalja: [link] ) és ez szerintem Istent szolgálná, mert mindig rákérdeznének a tetkóra, és akkor egyből témánál vagyunk:D

2016. júl. 24. 13:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

ha valamilyen jelképet tetoválsz magadra szerintem az korrektebb, az h "I'm christian" azért nettó prosztóság :D:D:D


meg gondolj bee, te sem tudsz mindig a legideálisab keresztényl enni nem igaz? Ha egy jelkép van rajtad esetleg beszólnak ,de még mindig azt sugallja h te ezt tartod helyesnek és követendőnek, erre teszed fel az életedet, még ha nem is mindig teljes sikerel ,de egy I'm Christian kicsit azt sugallaná hogy na "igazi mintapéldány vagyok"


egyébként meg így is úgyi s szóba kerül, ha pl olyan könyvet olvasol, ha megkérdik és te mit csinálsz holnap este és mondod h szertartáson leszel, ha másokon segítesz ha monogám vagy, ha türelmes vagy mikor mások gyűlölködnének, esetleg ha jótékonykodsz és hirdeted h lehet hozni ruhát, játékot gyerekeknek akkor is kitűnik h ezt keresztények szervezik


nekem többszöri tapasztalatom h egy zászló egy felirat se semmi nincs kint de rengeteg ara járó ember kérdezi h kik vagyunk mik vagyunk


vagy pl egy hajléktalannak ha adsz egy kicsit nagyobb összeget (amihez már 500ft elég) és keresztet vetsz akkor is tudni fogja miről van szó


vagy pl még régről megmaradt a szeretetszolgálatos egyenpolom amit néha viselek edzésen (leíráodból úgy sejtem te is hobby testépítő lehetsz), és hamar kiderült h nem én vagyok az egyetlen keresztény abban a teremben, sőt :D

2016. júl. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha valakivel először találkozom és csak úgy előrángatja a vallást, az rendszerint az utolsó alkalom is, hogy szóba álltam vele. Aki meg hülyeségekkel varratja tele magát, azt pláne nem fogom komolyan venni.
2016. júl. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Mondom, ott a hal, kocsikra is szokás rakni, tetováltatni is szokás. Sokkal diszkrétebb, elegánsabb.


Amit felhoztál, az szerintem egyértelműen rossz ötlet. Nem tudom mi a mögöttes szándék (más se fogja tudni), de ez szimpla kérkedésnek hat.

Bocs a példáért, de ezt fogják az emberek gondolni:

[link]

2016. júl. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

#7, pont benne van a kérdező által linkelt kérdésben, hogy mért nem állja meg a helyét ez az idézet.


Mért ne tetováltathatnál? Bár ez a szöveg így olyan fura szerintem. Akkor már inkább egy keresztet, vagy egy halat.

2016. júl. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos,hogy x év múlva is komolyan fogod venni a kereszténységet.Most persze azt mondod,nem,soha nem változol meg,de tényleg nem tudhatod.Én nem tenném.Meg amúgy tényleg,ha már tetoválás,akkor még primkó is.


"és ez szerintem Istent szolgálná, mert mindig rákérdeznének a tetkóra, és akkor egyből témánál vagyunk:D"


Ha hitelesen,példamutatóan élsz,akkor nincs szükséged tetkóra,mert mindent megtettél.

2016. júl. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Lényegesen lecsökkenne azoknak a száma akik veled hajlandóak szóba állni.
2016. júl. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
74%
A szeretlek bözsi tetoválást ajánlom neked :'D
2016. júl. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 KZitus ***** válasza:
0%

"egyszerűen van bennem egy ilyne érzés, belső vágy, hogy beszélgessünk Istenről, hátha neki is tud jó változásokat hozni az életében!"- ez azért van meg benned, mert szereted Istent, és az embereket. Akit szeretünk, arról szívesen beszélünk.

De hol olvastad azt a Bibliábak, hogy a jó hír írdetéséhez ki kell tetováltatni magadat? Mondott, vagy tett ilyet Krisztus? Hogy hogyan kell végezni ezt a munkát, arra megtanit tégedet is Krisztus, ha olvasod a 4 evangéliumot. Azt tedd, amire ott Krisztus megtanit. Ne kezdjél egyéni akcóba, mert erre nem kér Krisztus. Amire kér többek között az a Máté 28:19,20 versében van. És hogy miért parancsolhat ilyet, azt pár versel följebb elmondja szintén...


"nem tudom, hogy hozzam fel Istent" - na erre képezte Krisztus a tanítványait, nagyon nagy hatékonysággal. Mert mikor 12 volt, annyit küldött ki. Amikor 70-en lettek, őket is kiküldte, ahogyan tégedet is, ha tanulsz tőle..

2016. júl. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Puszta feltűnési viszketegség ez a felirat. Az első találkozás alkalmával a kiskutyát sem érdekli, hogy te buddhista, hinduista, zsidó, vagy keresztény. Elég sok embert elriaszthatsz így magadtól.

Régen, azt hiszem a Miami Ink-ben volt egy lány, aki egy hasonló tetoválást szeretett volna elfedni, mondván: "hívő keresztény voltam, de már ateista vagyok".

Szerintem ezt gondold meg...

2016. júl. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem ez csak a te döntésed. Véleményem szerint Istent nem a külső érdekli, ismerek rengeteg teoválásos keresztény embert. Sőt, én is szeretnék majd tetoválást, bár nem iyen témában. Ha a külső annyira számítana Istennek, akkor én egészen biztosan pokolra kerülnék ( kék haj, koponyás póló, szegecses karkötők),habár keresztény vagyok.


Ha te jobban érzed magad ettől a tetkótól, csak nyugodtan, szerintem nem ártassz vele senkinek. Az meg egy jó pont, ha nyíltan felvállalod hitedet, pedig nanapság ez számít "égő" dolognak. :)

2016. júl. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!