Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mi lenne a legjobb...

Ay carramba! kérdése:

Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás arra, hogy ne vitatkozzanak egymással az istenhivők az evolúcionisták?

Figyelt kérdés
Az emberek már régóta vitatkoznak Isten létezésén, és az evolúció igazán. Én evolucionista vagyok, nem hiszek Istenben. De nem szeretem látni, hogy egymást kritázállyák.

2016. aug. 6. 12:29
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Ha két ember beszélget, az egyik istenhivő a másik evolúcionista, és ebbe a témába kezdenek beszélgetni, vajon melyik mondatnál tűnik ki a nézetkülömbség? És ez után már csak vita következik, mert mindenki a maga nézetét védi...

Megoldás...kerülni a vitát okozó témát, és elfogadni az egyént a (tudva lévő) nézetével együtt. Hát ez lenne a tolarencia? Vagy ez már felebaráti szeretet? :-)

2016. aug. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 Ákos13 ***** válasza:
70%

"Abban viszont nem értek egyet, hogy csak a kreaciolonisták (ezt a kifejezést ki találta ki?!) "támadják" a szeritük nem megfelelő ideológiairányzatot, mert én pl. láttam és hallottam már az ellentétes irányból érkező kritikákat."


Kreacionisták. Nem kreaciolonisták! :D


Igen, tudom, hogy a tudósok is bírálják időnként a kreacionistákat, de csak azért, mert azok az idióták nyilvánosan állítanak baromságokat. A vitákat szinte minden esetben ők generálják.


Ha meglennének magukban, imádkoznának az imaházaikban, templomaikban, akkor senkinek nen jutna eszébe velük foglalkozni. De amíg Kent Hovindhoz hasonló elmebetegek prédikálnak, és provokálják a tudósokat, addig muszáj a másik oldalnak is reagálni, és akár bírálni is őket, hogy ne terjesszék a marhaságaikat.

2016. aug. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 A kérdező kommentje:

Hmmm... ezek nagyon érdekesek és igazak amiket irtatok.:D

És igen, már le tudom irni azt hogy kreacionista! :P :D

2016. aug. 6. 19:50
 14/66 anonim ***** válasza:

Önhatalmúlag megtiltani az ilyen vitákat, a fórumból az efféle kérdéseket törölni, a kérdezőt esetlegesen egy időtartamra blokkolni. Sajnos ezt nem lehet másként.

Egyik sem tudja meggyőzni a másikat, mert mindkét oldal bizonyítottnak látja a maga igazát.

2016. aug. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 Mojjo ***** válasza:
100%
@14: és ez miért is lenne jó? Az ilyen viták rengeteg oldallehívást generálnak, az ilyen oldalak meg abból élnek, szóval hülyék lennének betiltani...
2016. aug. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
56%

Semmi, szerintem csak nyugodtan lehessen vitatkozni személyeskedés (kritizálás) nélkül.


Én régebben az evoluciót vallottam, de jó ideje már a teremtő Istent tartom sokkal szerethetőbbnek és ráadásul még a tudományos szemléletem is teljesebbé lett.


És Isten a barátom is lehet, gondoskodik a jelenemről és a jövőmről is, ami az evolúcióról nem mondható :)

Engem mondjuk Isten személyes szeretete vonzott, és nem a teremtés kontra evolúció vita, de attól még lehet, hogy valakit ez gondolkodtat el...


Remélem soha nem lesz tiltva a vita semelyik oldalról. Nem kell újra se az invizició se a vallásüldözés. Addig van szabadság, amíg vita is van.

2016. aug. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 A kérdező kommentje:

Igen, tehát akkor ezt igy értelmezem ÉN ősszefoglalva, amiket irtatok: :)


Te magad azt vallod, amit te tartasz jónak. Ez eddig rendben is van. Viszont vannak rajtad kivül olyan emberek, akik nem hajlandóak megmaradni magukban a gondolataikkal, vagy azért, mert zavarja őket valamilyan formában a másik prédikálása, direktuális ingerlése, vagy azért, hogy ő "téritse" meg a tőbbi embert, és hogy a szerinte helyesnek tartott nézet az igazabb, és azt vallja a világon a tőbbi ember(már ha "a tőbbi embert" át tudja tériteni). Ősszefoglalólag: te dőntőd el, hogy mit vallasz, ÉS azt is, hogy ezt magadban tartod-e, vagy inkább a vitát választod. Vita is, és hallgatás is kell valamilyen formában. :)

2016. aug. 7. 08:22
 18/66 Cerevisiae ***** válasza:
89%

Kedves KZitus!


Írod:

"Ha két ember beszélget, az egyik istenhivő a másik evolúcionista, és ebbe a témába kezdenek beszélgetni, vajon melyik mondatnál tűnik ki a nézetkülömbség? És ez után már csak vita következik, mert mindenki a maga nézetét védi..."


Nem! Kedves hölgy! Nem!


Úgy tűnik, hogy itt sokan nem igazán értik a vita és az értelmetlen veszekedés, valamint a konok értetlenség közötti igencsak drámai különbséget.


A vita arról szól, hogy odafigyelünk a másik érveire, mindent elkövetünk, hogy megértsük és alaposan átrágjuk a másik véleményét, és ha úgy képzeljük, hogy felfogtuk a másik érveit, akkor ezeket összehasonlítjuk a bennünk létező ismeretszinttel, és ha úgy véljük, hogy a vitapartnerünk állításai sem logikailag, sem az ismeretszintünk szerint létező tényekkel (amelyeket a vita pillanatában növelhetett a vitapartnerünk által átadott ismeretek) egyáltalán nem-, vagy sok részben nem, vagy csak részleteiben nem összeegyeztethető, vagy ha összeegyeztethető, de azok logikai összekapcsolása helytelennek tűnik, akkor jogosan támadjuk meg a vitapartner állításait, amit azonban alátámaszthatóan tehetünk csak meg. Tudnunk kell azt is, hogy akár tévedhetünk is, és mindig fenn kell tartanunk magunkban annak a tézisnek az igazságát, hogy még mindig nem értettük meg esetleg a vitapartnerünket, vagy a háttérismeretünkben is hibák húzódhatnak meg.


Természetesen egy értelmes vitában mind a két félnek kompromisszum-késznek kell lennie. Ennek ellenére ilyen felek esetén is kialakulhat vérre menő vita, ami azonban csak úgy alakulhat ki, ha a vita mindkét fél által sem teljesen ismert-, vagy több különböző módon magyarázott, de nem bizonyított elemeket tartalmaz. Itt is azonban a vitapartnerünk logikai levezetésinek jobbságát el kell ismernünk, ha magunk is erre jutunk.


Vitát generálhatunk egy villanyszerelővel is a villanyszerelésről, mi, akik mondjuk könyvelők vagyunk, és aminek az lesz a következménye, hogy a villanyszerelőnek igen nagy eséllyel mindenben igaza lesz, és egy hozzá nem értő külső szemlélőnek úgy fog tűnni ez a vita, mintha a villanyszerelő agresszív módon semmiféle kompromisszumkötésre nem lenne hajlandó. Az elfogulatlan külső szemlélőnek ilyenkor az lenne a feladata, hogy tudomásul vegye, hogy a villanyszerelő a szakember, így itt nem agresszivitásról van szó, hanem arról, hogy ez az ember érti amit mond, míg a könyvelő meg hülye a témához, és csak okoskodik.


A külső szemlélő egy két dolognak utánanéz, és ha látja, hogy a villanyszerelő nem mondott hülyeségeket, akkor elkönyvelheti, hogy ez a könyvelő csak a száját jártatta, okoskodott, vagy valami ok miatt utálja a villanyszerelőket és ha kell, ha nem, ellentmond nekik.


Kedves Hölgyem! Nézz csak utána, hogy nem sokkal ezelőtt mit írt le itt mindenki számára Ákos13?:


"2. Az evolúciót elfogadókat NE HÍVD EVOLUCIONISTÁNAK. Ez kreacionista elnevezés: ledegradálják az elmélet támogatóit a saját szintjükre, mintha hozzájuk hasonlóan csak egy eszmében hinnének, mintha csak egy vallás lenne."


Azon túl, hogy az sem érdekelt, hogy hogyan kell helyesen leírni az evolucionista szót, téged - bár nyilván olvastad a vitapartnered intelmét - egy cseppet se foglalkoztatott, hogy mit mond a másik oldal.


Jól látom??? Hiszen gondolkodás és vita nélkül leírtad az evolucionista kifejezést - már csak azért is, ugye?


Azonnal elárultad magadról, hogy te a konok értetlenek köreibe tartozol. Egy cseppet se érdekel a másik álláspontja, addig, amíg te hiszel szilárdan a magadéban, de azért határozottan megvan a véleményed arról, hogy mi a helyes viselkedés az ilyen vita alkalmával.


Te mégis miképpen kerülöd el a vitát akkor, amikor a gyereked hazajön a suliból, és megkérdezi tőled, hogy - Anyu? Most mi van ezzel az evolúcióval?


Vagy miképpen kerülöd el a vitát akkor, ha a gyereked megtudja, hogy evolúciós ismeretek alapján kidolgozott kezeléssel gyógyították meg őt sikeresen??? Akkor is azt fogod neki mondani, hogy az evolúció butaság? Vagy ne is foglalkozz vele?


Vagy ha a TV-ben látja, hogy a mezőgazdaságban az evolúciós ismeretek miatt képesek egyáltalán fenntartani az egyre növekvő népesség élélelemigényének kiszolgálását? Vagy ha azt látja az Interneten, hogy az evolúciós ökológia alkalmazása miatt van esélyünk egyáltalán arra, hogy a Föld élővilágának jelenlegi egészét megmentsük? Vagy ha olvassa az újságban, hogy az evolúciós ismeretekre alapítva állítottak meg egy járványt... És még bőven sorolhatnám...


Akkor is azt fogod mondani a gyerekednek, hogy ne vitázz, ne kérdezz, fogd be a szád, mert az evolúciót csak azért találták ki, hogy az istenhívőkkel ellenkezzenek???

2016. aug. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 Mojjo ***** válasza:
91%
@Cerevisiae: KZitus Jehova Tanúja. Alalvetően - én úgy látom legalábbis - jószándékú, kedves, viszont mint a Tanúk általában, egyrészt végletekig csőlátású, meggyőzhetetlen, másrészt a gyerekének adott esetben sajnos jóval nagyobb gondjai lehetnek, mint az evó megértése.
2016. aug. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 Cerevisiae ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező!


Asszem te alapvetően nem érted ezt az egész dolgot, ami abból is látszik, hogy használtad az evolucionista szót.


Az evolúció ismerete az egész tudományt és az egész életünket már átszövi. Te magad is az evolúciós ismeretekből leszármaztatott gyakorlati hasznokból érezheted úgy, hogy a létbiztonságod növekedett - ha elismered, ha nem, ha tudsz róla, ha nem - gyógyszerek, mezőgazdaság, ökológia, olajtermelés, kórokozók terjedése, kiismerése.... stbstb.


Eszedbe se jut, hogy a vallás elvakult képviselői nem csak az evolúciót, hanem a csillagászat, a geológia, a fizika, a korolási módszerek és egy halom más tud. tézis mindegyikét támadják, nemcsak az evolúciót. Persze az evolúció a legnagyobb ellenség, ezért sikeresen el tudták veled is hitetni, hogy két ideológia csap itt össze. Te is úgy állítod be magad, mint valami evolúcióhívő. Te hiszel a másodfokú egyenlet megoldóképletének valóságában, vagy tudod, hogy működik???


Az evolúció ugyanolyan természeti jelenség, mint a gravitáció, csak a gravitáció nem ellenkezik a fanatikusok hitével, így nem találták ki azt a szót, hogy gravitácionisták. És hidd el, hogy ugyanolyan vérre menő veszekedések lennének itt a fórumon a "gravitácionisták" meg a kreacionisták között is, ha a kreacosokat a gravitáció ténye bántaná és akadályozná a hitük terjesztésében.


Ugye teljesen normálisnak tartanád, hogy a "gravitácionisták" bőszen védenék az állításukat, és természetesen jogosan állítanák, hogy igenis az iskolákban tanítani kell a gravitáció jelenségét, vagyis a vita így elkerülhetetlenné válik. Akár napi szinten! De ez nem vita lenne, hanem értelmetlen veszekedés, ahol a nem gravitácionistákat egy cseppet se érdekelné, hogy mi az igazság, hanem az, hogy ne legyen semmi módon igaz a gravitáció.


[link]


Olvasd csak el, kedves kérdező, hogy itt mennyire is nem számít, hogy igaz-e az evolúció, vagy sem. Sőt! Igazán az sem érdekes, hogy Isten létezik-e, vagy sem, hanem itt a lényeg a politikai, gazdasági, oktatási hatalom megszerzése.

2016. aug. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!