Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mi lenne a legjobb...

Ay carramba! kérdése:

Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás arra, hogy ne vitatkozzanak egymással az istenhivők az evolúcionisták?

Figyelt kérdés
Az emberek már régóta vitatkoznak Isten létezésén, és az evolúció igazán. Én evolucionista vagyok, nem hiszek Istenben. De nem szeretem látni, hogy egymást kritázállyák.

2016. aug. 6. 12:29
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 Mojjo ***** válasza:
És szerinted az evolúció egy gondolat, ötlet, vagy eszme? :)
2016. aug. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 Cerevisiae ***** válasza:

@Mojjo(#32): "Ha időm engedi, egyszer megpróbálom kifejteni, ha van rá igény."


Van. :)

2016. aug. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 A kérdező kommentje:
Hát, az eszme nekem ideális kifejezés.
2016. aug. 7. 17:19
 44/66 Mojjo ***** válasza:
84%
@43: akkor nem érted, miről szól az evolúció. A természeti jelenségeknek semmi közük semmiféle eszmékhez. A hidrogénfúzió, a kéreglemezek tektonikus mozgása, az árapály, vagy szimplán a havazás, vagy a Föld tengely körüli forgása szerinted eszme? Elég furán hangzana, ha ezeket a jelenségeket eszméknek hívnánk. Az evolúció is egy természeti jelenség, mint a fentiek, és pont annyira téves eszmének nevezni, mint azokat.
2016. aug. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 Cerevisiae ***** válasza:
87%

#16: "Én régebben az evoluciót vallottam, de jó ideje már a teremtő Istent tartom sokkal szerethetőbbnek és ráadásul még a tudományos szemléletem is teljesebbé lett."


Ha javasolhatom, majd utáld meg a gravitációt is, mivel engedte az atombombát ráhullani az emberekre. Majd amikor látok a levegőben egy sétáló embert, már fogom tudni, hogy te vagy az, aki egy szerethetőbb természeti törvényt talált magának a gravitáció helyett.


Összefoglalnám, hogy mi történt veled. Hallottál valamit a magától létrejövő állatvilágról, meg emberről, meg hogy mindezt evolúciónak hívják, és ennyi volt az egész, amit te erről tudtál, és elfogadtad, hogy van ilyen, ha már ezt állítják. Azután valakik elkezdték duruzsolni a füledbe, hogy mindez hülyeség... Azután a kreacionista oldalak áltudományos meséjét, ezernyi sötét butaságát és hazugságát szó nélkül elhitted, majd ettől úgy gondoltad, hogy te régen evolucionista voltál, most meg tudományosan képzett istenhívő.


Na, most te egyik sem voltál soha. Már, bocsika.


#16: "És Isten a barátom is lehet, gondoskodik a jelenemről és a jövőmről is, ami az evolúcióról nem mondható :)"


Tudod, az evolúció baromi kézzelfoghatóan a barátod tudna lenni, és remekül láthatnád benne az emberiség jövőjét is, ha lenne halvány dunsztod arról, hogy mi is az az evolúció. Én pl. látom, hogy jobb gyógyszereket köszönhetek neki, jobb élelemellátást, gyógyítást, a világ jobb megismeréséhez vezetett, természetszeretet és természet iránti tisztelet plántált belém. Én úgy látom, hogy talán az egész emberiség fennmaradásának a kulcsát jelentheti az alapos ismerete. Pl. azt is látom, hogy annak segítségével a kórokozók és a mezőgazdasági kártevők terjedésének mechanizmusát is ki lehet deríteni, és tenni lehet ellenük, mint ahogy a járványok terjedését, és a járványokozók változásait is így lehet kiismerni. Látom az evolúciós ökológián, és a fosszilis nyomokon, hogy milyen ökológiai összeférhetetlenség okoztak kipusztulásokat, így tudok tenni az ehhez hasonló esetek kialakulása előtt ellene a jelenünkben mind a saját érdekemben, mind mindannyiunk érdekében... és még millió és millió dolgot köszönhetek az evolúció nevű barátomnak.


És eközben te otthon mosolyogva merengsz az ég felé beszélgetve a te barátoddal... esetleg közben sört kortyolgatsz.


#16: "Engem mondjuk Isten személyes szeretete vonzott, és nem a teremtés kontra evolúció vita, de attól még lehet, hogy valakit ez gondolkodtat el..."


Engem meg az Isten által teremtett világ megismerése (már ha Isten létezik). Mert ha hiszed, ha nem, evolúció minden további nélkül lehet Isten mellett is.


Így megtudtam azt is, hogy ha Isten teremtette az evolúciót, és az evolúció meg formálta mondjuk az Isten által teremtett kezdeti életet, akkor is nyugodtan mondhatjuk, hogy Isten teremtette az élőlényeket. Tudod, ugyanúgy senki se vitatja, hogy keletkezhetnek maguktól hegyek, meg a hegyek időnként változnak, mégsem idegesít senkit se, ha valaki azt állítja, hogy ez meg az a röghegység így meg úgy magától keletkezett.


Tudod, a valóságban az evolúció tana egy dekát se foglalkozik azzal, hogy Isten teremetette-e a világot, vagy sem. Pont ugyanannyira nem foglalkozik vele, mint mondjuk a geológia tana se. De valójában ti a geológusokat is gőzerővel támadjátok, pl. akkor, ha ők azt állítják, hogy a Föld idősebb 6-7000 évnél. Na, akkor gyorsan kiderül, hogy a geológusok is istentagadó, ateista, materialista... szóval minden rosszak.


Ilyenkor a te fanatikus istenhívő barátaid nekiesnek a geológusoknak, te meg csöndesen megállapítod, hogy ez a geológia kontra teremtés vita. Nem érzed nevetségesnek ezt a megjelölést?

2016. aug. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 Cerevisiae ***** válasza:
88%

#43: "Hát, az eszme nekem ideális kifejezés."


Nekem meg rém borzalmas.


Eszmének nevezed a gravitációt? A másodfokú egyenlet megoldóképletét? A fénytörés fizikáját?


Értsd már meg! Az evolúciót mechanizmusok működtetik, amiket kézzelfoghatóan kipróbálhatsz mind laboratóriumban, mind számítógépes szimulációkban, de akár a robotikában is.


Mióta lehet felépíteni robotokat egy eszmével???


https://www.youtube.com/watch?v=ifTFCH80xF0


Itt maguktól alakultak ki mászórobotok evolválással, amiket a valóságban is kivitelezni lehetett. Mit értesz te egyáltalán eszme alatt???


Eszméletlen, amiket állítasz... :)

2016. aug. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 A kérdező kommentje:
Rendben! Nem eszme, nem idea, nem ideológia! Ha FOLYAMATnak hivom, az már bizonyára helyes. Nem igaz? Egyébként úgy látom, nagyon letértünk a kérdésről, de nem is baj. :)
2016. aug. 7. 20:09
 48/66 A kérdező kommentje:
Most visszanézve tényleg orbitális idiótaságot mondtam, hogy az evolúciót eszmének hivtam. :P
2016. aug. 7. 20:11
 49/66 Mojjo ***** válasza:
94%
A folyamat korrekt kifejezés :)
2016. aug. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 Cerevisiae ***** válasza:
95%

"Ha FOLYAMATnak hivom, az már bizonyára helyes"


Tökéletes. Olyannyira tökéletes, hogy bár én is tudtam, hogy folyamat, de pl. eszembe se jutott egy jó kis folyamattal példálózni... Nem csak tanítunk, de tanulunk is. :) Köszönöm! :)

2016. aug. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!