Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mondják a Jehova tanúi,...

Miért mondják a Jehova tanúi, hogy Ádám és Éva Isten fölé akartak emelkedni?

Figyelt kérdés
Jehova tanúihoz, -vagy akik kívülállóként ismerik a tanaikat- szól a kérdésem,mivel olvastam tőlük több helyen,hogy az első emberpárt gyakorlatilag trónfosztással vádolták,azzal,ami miatt a Sátán is ki lett vetve addigi helyéről. De ez logikátlan,hiszen Ádámék,amíg nem szakítottak a jó és gonosz tudásának fájáról,addig nem követtek el bűnt,az csak utána jött be az életükbe. Kérdezem én,hogy tud valaki bűntelenül bűnözni? Ezek szerint mégsem voltak tökéletesek,és már a gyümölcs leszakítása előtt bűnöztek? Mert ha igaz lenne az állításuk,hogy az indíték valami tudatosan Isten ellen irányuló dolog volt,akkor az már bűn. De a Biblia semmi ilyesmi motivációról nem ír,csupán annyit,hogy Évának megtetszett a gyümölcs,mert látta,hogy alkalmas a fogyasztásra. Ennyi. Lényegében csak összefutott a nyál a szájában a gyümölcs láttán,nem tudom,ebből hogy kerekedett ki Jehova tanúinak a maffiózó,trónfosztó Ádám és Éva,akik a tenyerüket dörzsölgetve kuncogtak magukban,hogy most mennyire kiszúrnak majd Istennel.

2016. aug. 17. 17:43
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
0%

"jó és rossz tudásának fája."


Vajon mit értett Isten ez alatt? Te mit gondolsz?

2016. aug. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 A kérdező kommentje:
Az is teljesen mindegy,hogy mit jelent a szó. A Biblia azt írja,hogy a bűn a gyümölcs fogyasztása után került be,nem előtte,bármit is jelent.
2016. aug. 17. 21:08
 13/57 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,nem az a lényeg,hogy ÉN mit gondolok erről,ez a nagy baj,hogy mindenki gondol,amit akar,és ilyen magyarázatok jönnek ki belőle,hogy Éváék a nagy tökéletességükben a bűn előtt már sunyiskodtak meg szervezkedtek Isten ellen lázadni. De a Biblia még mindig csak annyit ír erről,hogy a gyümölcs tetszett meg Évának,nem a függetlenség szaga.
2016. aug. 17. 21:10
 14/57 anonim ***** válasza:
19%

Kedves Kérdező.


Olvasd el még egyszer a verset.


„Valóban azt mondta Isten, hogy nem ehettek a kert minden fájáról?”


Nem egyből az egy fára kérdezett rá, hanem az összes fára. így felkeltette a kíváncsiságát Évának

Érezd ki belőle a rafinált érvelést.


asszony erre így felelt a kígyónak: „A kert fáinak gyümölcséből ehetünk. 3 De a kert közepén lévő fának a gyümölcséről Isten ezt mondta: »Abból ne egyetek, ne is érintsétek, hogy meg ne haljatok.«”


Éva tudta, hogy mi a helyes és mi nem. A Férje is tudta, hiszen elsőként neki mondta el Isten, amit Később a Feleségével megosztott.


(1Mózes 3:4, 5) 4 A kígyó erre ezt mondta az asszonynak: „Bizony nem haltok meg. 5 Mert Isten tudja, hogy amely napon esztek arról, megnyílik szemetek, és olyanok lesztek, mint Isten: tudni fogjátok, mi a jó és mi a rossz.”


Ki hazudik?

Nem haltok meg? Olyanok lesztek mint Isten?

Kinek hittek? Istennek, vagy Sátánnak?

2016. aug. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
19%

"Teljesen mindegy..."


Nem, nem mindegy.

Istennek van joga meghatározni mi a rossz és mi a jó.

A Fa ezt szemléltette, hogy ezt a jogot megtartotta magának. Benne van a nevében.

"jó és rossz tudásának fája."

Ha hozzá nyúlnak, akkor nem akarnak tovább Isten vezetése alatt élni, és azt se határozza meg nekik mi az erkölcsös és mi nem.

2016. aug. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 A kérdező kommentje:
Nem is erre mondtam,hogy mindegy,hanem a szó jelentésére,figyelj kicsit jobban oda,és ne úgy akarj érvelni,hogy a saját szavaimat akarod kiforgatni ellenem. A kérdésem még áll,amire nem kaptam választ azóta sem: hogy lehetett Ádámékban rosszindulat,gonoszság -mert ez az- a bűn bejövetele előtt?
2016. aug. 17. 21:37
 17/57 anonim ***** válasza:
19%

Nem rosszindulat, gonoszság.


Szabad akarat. Szabad döntési jog.

Ők döntöttek így, s tökéletesen vétettek a szabad akaratukkal. Nekik nincs mentségük, ahogy Sátánnak sem.

2016. aug. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 A kérdező kommentje:
Pedig az. Hiába, ez,amit ti leírtatok,ez már bűn,emiatt nincs mentség NEKÜNK SEM,nemcsak nekik,erről szól a kegyelem,senkinek sincs mentsége. De ugyanúgy a kegyelem alatt vannak ők is,ezt szerintem mérhetetlen nagy szemétség hirdetni,hogy az első emberpár esélyt sem kaptak,ugyanis ilyet sem ír a Biblia. Tudnád nekem idézni belőle SZÓ SZERINT,hol van leírva,hogy számkra nincs megváltás? Konkrét Bibliai idézetet kérek,nem következtetéseket és Őrtorony magyarázatokat!
2016. aug. 17. 23:58
 19/57 anonim ***** válasza:
Az a szánalmas kérdező, hogy te most nem a 26%os tanúval beszélgetsz, hanem az őrtoronnyal. Minden szava a jw.org-ról van, mert google a barátom.
2016. aug. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 A kérdező kommentje:
Sajnos ezt tudom,máshonnan nem is eredhetnének ezek a "rejtett magyarázatok a Bibliában" amiket senki se lát benne,csak ők..
2016. aug. 18. 08:14
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!