Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mondják a Jehova tanúi,...

Miért mondják a Jehova tanúi, hogy Ádám és Éva Isten fölé akartak emelkedni?

Figyelt kérdés
Jehova tanúihoz, -vagy akik kívülállóként ismerik a tanaikat- szól a kérdésem,mivel olvastam tőlük több helyen,hogy az első emberpárt gyakorlatilag trónfosztással vádolták,azzal,ami miatt a Sátán is ki lett vetve addigi helyéről. De ez logikátlan,hiszen Ádámék,amíg nem szakítottak a jó és gonosz tudásának fájáról,addig nem követtek el bűnt,az csak utána jött be az életükbe. Kérdezem én,hogy tud valaki bűntelenül bűnözni? Ezek szerint mégsem voltak tökéletesek,és már a gyümölcs leszakítása előtt bűnöztek? Mert ha igaz lenne az állításuk,hogy az indíték valami tudatosan Isten ellen irányuló dolog volt,akkor az már bűn. De a Biblia semmi ilyesmi motivációról nem ír,csupán annyit,hogy Évának megtetszett a gyümölcs,mert látta,hogy alkalmas a fogyasztásra. Ennyi. Lényegében csak összefutott a nyál a szájában a gyümölcs láttán,nem tudom,ebből hogy kerekedett ki Jehova tanúinak a maffiózó,trónfosztó Ádám és Éva,akik a tenyerüket dörzsölgetve kuncogtak magukban,hogy most mennyire kiszúrnak majd Istennel.

2016. aug. 17. 17:43
1 2 3 4 5 6
 51/57 Tisztánlátó ***** válasza:

Kis kiigazítás.

Szabályzat 4. Pont : "Ne a válaszokra válaszolj!"

Bocs, de ez az oldal nem egy vitafórum. Célja a kérdezőnek adott PONTOS, értelmes válaszok, amivel valóban segíthetünk egy olyan személynek, aki ismeretet kíván szerezni.

Ilyen válaszok, mint " Ádam és Éva szerették Istent" és hogy tulajdonképpen nem is követtek el bűnt, na bocs de nem hozzád mennék, ha valami fontos kérdésem volna, amitől esetleg az életem függne, vagy a hitem mértékét befolyásolná.

A Biblia egyszerű, érthető, és egyértelművé teszi a különbséget a jó és rossz között.

Fekete és fehér. Vagy szereted embertársadat, vagy nem.

Nincs "vilagosfekete" vagy "sötétfehér".

Ezért kéretik a továbbiakban Ádám, Éva és Sátán pátyolgató, simogató megjegyzések mellőzése.

A Biblia nem szépít. " A gonosznak vége pusztulás".

Csak a szelídek öröklik a földet, (Zsoltárok 37:9,11)

Ez a fekete, és a fehér. Nincs "tulajdonképpen", meg "azt nem úgy kell érteni" stb.

Ennyi.

2017. febr. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:

"Kis kiigazítás.

Szabályzat 4. Pont : "Ne a válaszokra válaszolj!"

Bocs, de ez az oldal nem egy vitafórum. Célja a kérdezőnek adott PONTOS, értelmes válaszok, amivel valóban segíthetünk egy olyan személynek, aki ismeretet kíván szerezni.

Ilyen válaszok, mint " Ádam és Éva szerették Istent" és hogy tulajdonképpen nem is követtek el bűnt, na bocs de nem hozzád mennék, ha valami fontos kérdésem volna, amitől esetleg az életem függne, vagy a hitem mértékét befolyásolná.

A Biblia egyszerű, érthető, és egyértelművé teszi a különbséget a jó és rossz között.

Fekete és fehér. Vagy szereted embertársadat, vagy nem.

Nincs "vilagosfekete" vagy "sötétfehér".

Ezért kéretik a továbbiakban Ádám, Éva és Sátán pátyolgató, simogató megjegyzések mellőzése.

A Biblia nem szépít. " A gonosznak vége pusztulás".

Csak a szelídek öröklik a földet, (Zsoltárok 37:9,11)

Ez a fekete, és a fehér. Nincs "tulajdonképpen", meg "azt nem úgy kell érteni" stb.

Ennyi."


Kedves "tisztánlátó", túlsok mindent nem fogok leírni ebben a bejegyzésemben, mert azzal aki a számba adja a mondatokat, holott én nem is írtam erre utalót sem, teljesen feleslegesnek látom a további közös jövönket. Leírom mivel van bajom és a szabályzatban nincs ugyan, de mivel az előző üzeneted is a KÉRDEZŐRE nézve, felháborító és személyeskedő volt. Épp emiatt a bejegyzésed el is lett távolítva. Mivel ez is egy ilyen jellegű bejegyzés, teszek róla, hogy ez is el legyen távolítva, remélem eddig érthető. 2-es pont, Ádám és Éva viselkedése, élete, és Istennel való kapcsolata volt a téma, és az hogy a Sátán nem mindenhez kell. Ezek mind-mind benne vannak a kérdésben, ha jól megnézed. A Sátán is ott volt igen, DE Ádám és Éva DÖNTÉS hozatala is! Világosan TUDOM, hogy a Biblia fekete vagy fehér, illetve jó vagy gonosz. Nem is mondtam, azt hogy nem így van. :) Szeretnélek megkérni, hogy HA tudsz RENDESEN, HIGGATTAN és INTELIGENSEN hozzá szólni a dologhoz a következő bejegyzésedben és nem személyeskedsz, hogy MÁSOLD be, hogy melyik volt az a rész az előző bejegyzésemben, ami ezt a feltételezésedet támasztja alá. Ugyanis, nem mondtam ehhez hasonlókat sem! Igaz, nem kell magyarázkodnom, hisz nem követtem el ilyet. :) Lehetséges, hogy én kezdtem a vitát (bár szerintem nem így van, de ezt lehet megadom neked), ha így is van akkor engedd meg, hogy én is fejezzem ezt itt most be. Mivel a Bejegyzésed elfog tűnni a napokban vedd a lapot kérlek és ne írj IDE többet, mert ez a hangvétel valószínüleg a Kérdezőnek sem és az itt lévő embereknek sem tetszik :) Tehát, összegezem: Ez a bejegyzésed, amit most előttem leírtál, NAGY VALÓSZÍNŰSÉGGEL elfog tűnni. Kérlek, hogy eztán jobban oda figyelve, jobban körültekintve és Jobban a sorok mögé nézve írd válaszaidat. :) Ennyi... Be fejezhetem ezzel is, de mivel én veled ellentétben még mindig tisztelettel írok neked így ezzel köszönök el: Békesség neked! :)

2017. febr. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 Tisztánlátó ***** válasza:

Senkit nem akartam megbántani, Téged sem.

Ha így érzékelted, akkor bocsánatot kérek.


Nem volt bennem indulat, amikor ezeket leírtam, hidd el.


De mivel 25 éve olvasom a Szentírást, és sokmimdent megérthettem belőle Isten áldásával, ezért, ha valakitől olyat hallok/olvasok, ami egyértelműen ellentmond az egész Írás szellemének, és szövegkörnyezetének, akkor azt batran, lehet néha túl szókimondóan, de nem hallgathatom el.


Ezért ismételten bocsánatot kérek,ha valaki úgy érezte, meg akarom bántani.


Pál azt írta, "viaskodásunk nem test ellen van...hanem okoskodások...hamis tanítások ellen..."


Konkrét dolog, hogy példát is hozzak erre :


Főleg a Katolikus egyház, de más egyházak is tanítják, hogy Isten a pokol tüzében kínozza majd a gonoszokat.


Nos, ilyenkor egy magát Krisztus követőjének valló,hithű személy egyszerűen nem engedheti meg magának, hogy ne emeljen szót Istene mellett! (Szenteltessék meg a Te neved-ilyenkor történik ez meg)


Ezekiel könyve beszámol arról, hogy amikor a zsidók,átvéve a környezö népek szokásait, elkezdtek gyermekáldozatokat bemutatni hamis isteneknek, élve elégetve ezeket a kisgyermekeket, akkor Isten súlyos büntetést mért ki rájuk!

Olyat cselekedtek itt, ami "még a gondolatomban sem volt"

mondta a Teremtő.


Akkor hogyan is kínozna tűzben bárkit is?


A változásra nem hajlandó,súlyos bűnt elkövető ,nem bűnbánó emberek ítelete egyszerűen csak halál volt.

De még nekik is fenntartja a feltámadás reményét!

(Lesz feltámadásuk mind igazaknak, mind gonoszoknak)

Tiszta lappal indulhatnak majd. Bűneikért kifizették a büntetést,írja a Biblia.


Tehát az "örök gyötrelem" hamis tanítása egy olyan métely, ami szégyent hoz a Teremtőre, és hamis színben tünteti fel a szeretet Istenét.


Ezért kell kiigazítani a hibás érveket, és helyesbíteni a teves tanítasokat.

2017. febr. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:

Kedves "tisztánlátó", mivel nem igazán tudunk egymással düllőre jutni, és igazából meddő maga vita is. Így ez lesz az utolsó bejegyzésem hozzád itt. Most a Biblia igazít ki picit téged, ahogyan ki igazítottál te engem: Istennek a végső büntetése valóban az örök kárhozat? Valóban így van a Biblia szerint: Jelenések könyve 20:10 szerint maga a Sátán is ott fog szenvedni, ahova le vetették a hamis prófétát és a fenevadat is.

Mért nem számít az, hogy mennyi ideje olvasod a Bibliát? Isten Szelleme tanít a Biblia megértésére, így arra is, hogy Isten tulajdonképp mit is akarna tőled. Erről a dologról ír Pál is a 1Korintusi levél 2:9-15 versekben. Én kb. 3 éve olvasom a Biblia sorait, és megértettem azt amit leír. :) Megértettem, hogy Krisztus Isten, mert angyal ezekre nem képes amit Krisztus MAGA megtett. :) Megértettem, hogy Szeretete végtelen Krisztusnak és ebben a végtelen szeretetében meghalt ÉRTEM. Megértettem, hogy Krisztus az Úr Isten maga, aki van, aki volt és aki eljövendő, Jelenések 1:8 és 1:17-18 versek szerint. Isten SOHA nem kínoz! Hisz, Isten mindenkit szeret, János evangéliuma 3:16; 1János 2:2; Római levél 5:8; 1János 4:8-9 versek szerint. Arról ír a Biblia 2Péter 3:9-ben, hogy Isten nem akarja, hogy elvessz! És erre mérget vehetsz, mert Isten nem ember, hogy hazudjon és nem embernek fia, hogy megváltozzon (a természetében sem). :)

Tehetünk-e bármit is a SAJÁT üdvünkért? Semmit az ég világon. 1Péter 18:19 vers ugyanis azt írja le, hogy nem tudod megvenni az üdvösséget, csak is Krisztus vére az ami üdvösséget adhat. :)

Elég-e csak hinni? Semmiképpen sem! Jakab 2:19-ben arról ír az Írás, hogy az ördögök (démonok) is hisznek és FÉLNEK! Nem elég csak hinni, ha nem teszel semmit azért, hogy más üdvözűlhessen és megismerhesse Krisztust, mint Istent. :)

Ha tagadom, hogy Jézus a Krisztus, akkor tagadom Istent? Igen, teljes mértékig tagadod. Ugyanis Isten az mondja, hogy aki tagadja azt, hogy Jézus a Krisztus, ő az antikrisztus és hazudik, mert övé nem lehet se az Atya, sem a Fiú, ha akár csak az egyiket is tagadod és így el is kárhozhatsz! (1János 2:22-25 versek szerint)

Járjunk-e házról-házra? Ne! Lukács evangéliuma azt írja, hogy NE járjunk házról házra. Igen, Krisztus azt mondja, hogy tegyetek minden népet tanítvánnyá. Pontosan ezt írja, de arra figyelmeztet, hogy NE menjetek vissza, sőt a port is verjétek le a lábatokról, ha onnan eljöttök.

Igazságos-e az az elmélet, hogy csak a Sátán és a démonai fognak örök kárhozatra jutni? Hibás! Mivel, a biblia azt írja, hogy a Hamis Próféta és a Fenevad és az egész világ, aki hitetlenűl halt meg kárhozatra jut. (Jelenések 20:10 és Máté evangéliuma 44-46 versek szerint)

Nyugodtan kijavíthatsz, és nem sértődtem meg félre értettél, hanem maga az írásod személyeskedő. Ez baj, de ha te ezt jónak látod a te dolgod. :) Ha ki is javítasz engem, akkor is azt mondom, ami a Bibliában áll, akinek van értelme az elfogja olvasni ezt a sok bejegyzést, amit egymásközt váltottunk és látni fogja, hogy hiába javítgatot azt, ami az Igaz. :) Békesség neked.

2017. febr. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 Tisztánlátó ***** válasza:

Már csak annyit, hogy a Jelenések könyvében leírt "fenevad" és "hamis próféta" nem személyeket jelöl.

Ezek szervezeteket jelentenek.

Az örök füst például azt jelenti, hogy örök megsemmisülésük mindig bizonyíték lesz a jövő nemzedékek számára.


Még a Sátán sem lesz kínozva, az ő büntetése megsemmisülés lesz. Egyszerűen összeegyeztethetetlen a Teremtő személyisége azzal, hogy bárkit is kínozzon. Ő nem alacsonyodik le arra a szintre, amit emberek találtak ki, hogy örömüket lelik mások szenvedésében.


Pontosan az az igazság, amit le is írtál, hogy "ő nem akarja hogy némelyek elvesszenek, hanem hogy mindenki megbánásra jusson"(2Péter 3:9)


Ez az Ő gondolkodásmódja! "Miért halnátok meg ó Izrael háza!" Ezt pedig a vétkező népének mondta az ókorban.


Minden olyan tanítás, ami Istent kegyetlennek, irgalmatlannak mutatja be, az biztosan az ellenségétől, az Ördögtől származik.


Amikor Jézus, aki tökéletesen visszatükrözte Atyját, találkozott egy leprással, megható választ adott neki.

"Ha akarod, megtisztíthatsz engem!

-Akarom. Tisztulj meg!"


Ez a mi Istenünk, és a Fia is ugyanígy érez.


Szóval oltsuk már el végre a pokol tüzét!

2017. febr. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
Bocsánat kedves "tisztánlátó", megint hibát ejtettél! Azt mondtad, hogy Krisztus TÖKÉLETESEN tükrözte az Atyát. Egy angyal képes az Úristent TÖKÉLETESEN tükrözni? És most már tényleg nem fogok írni többet neked. :) Békesség neked.
2017. febr. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
Jézus nem egy angyal, hanem Isten Fia, aki Isten jobbján ül. Ha olvasod a Bibliát, egyértelműen kiderül, hogy ő a második leghatalmasabb lény a világegyetemben.
2017. febr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!