Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mondják a Jehova tanúi,...

Miért mondják a Jehova tanúi, hogy Ádám és Éva Isten fölé akartak emelkedni?

Figyelt kérdés
Jehova tanúihoz, -vagy akik kívülállóként ismerik a tanaikat- szól a kérdésem,mivel olvastam tőlük több helyen,hogy az első emberpárt gyakorlatilag trónfosztással vádolták,azzal,ami miatt a Sátán is ki lett vetve addigi helyéről. De ez logikátlan,hiszen Ádámék,amíg nem szakítottak a jó és gonosz tudásának fájáról,addig nem követtek el bűnt,az csak utána jött be az életükbe. Kérdezem én,hogy tud valaki bűntelenül bűnözni? Ezek szerint mégsem voltak tökéletesek,és már a gyümölcs leszakítása előtt bűnöztek? Mert ha igaz lenne az állításuk,hogy az indíték valami tudatosan Isten ellen irányuló dolog volt,akkor az már bűn. De a Biblia semmi ilyesmi motivációról nem ír,csupán annyit,hogy Évának megtetszett a gyümölcs,mert látta,hogy alkalmas a fogyasztásra. Ennyi. Lényegében csak összefutott a nyál a szájában a gyümölcs láttán,nem tudom,ebből hogy kerekedett ki Jehova tanúinak a maffiózó,trónfosztó Ádám és Éva,akik a tenyerüket dörzsölgetve kuncogtak magukban,hogy most mennyire kiszúrnak majd Istennel.

2016. aug. 17. 17:43
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
19%

Szervusz.


Ők nem örököltek bűnt, ezért nincs mentségük, velünk ellentétben, Ők tökéletesek voltak, semmi okuk nem volt arra hogy másként döntsenek. akkor Sátánra is érvényesnek kellene lennie, mert Ő is önként hozta a döntést Isten ellen, és akkor egy megváltást kellene ott is kreálni. Semmi különbség nincs a materialista teremtmény, és a szellemi teremtmény között ebben az esetben.

Annyi hogy az angyalok nem szaporodnak, így az Ő utódjaikat nem kell megváltani.

Az ítélet világos:

amely napon eszel, meghalsz.

Ha nem evett volna, akkor még ma is élne.

Az ítélet számukra végleges, nem is miattuk találta ki Isten a megváltást, hanem az utódai számára.


Ha az igazságot nézzük, nem lenne egyenértékű, hogy ugyan azt a megbocsátást kapják Jézus által amit mi.

Ők halálos ítéletet kaptak, nem megbocsátást:


"Visszatérsz a porba".Por vagy és újra por leszel."


A megváltás is azoknak szól akik hitet gyakorolnak Isten ezen elrendezésében.

(János 3:16) 16 Mert az Isten annyira szerette a világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy mindaz, aki hitet gyakorol benne, el ne pusztuljon, hanem örök élete legyen.


A versben jól látható, kik azok akikre alkalmazza, nem feltétel nélküli.


"mindaz, aki hitet gyakorol"

Vagy is a tetteivel, életével bizonyítja ezt, az ismeretnek megfelelően, nem passzív, hanem aktív.

2016. aug. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
19%

Talán még annyit, ahogy írtam is a Bűn azt jelenti, hogy nem érték el Isten nekik szánt célját.

A cél az volt, hogy egy igazságos emberi társadalom töltse be a földet Isten vezetése alatt.

És nem Istennel szemben.

2016. aug. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:

Értem, hogy mit kérdez a kérdező, egyszerű logika. De ilyennel sajnos a JT-k nem rendelkeznek.


A fáról enni bűn volt, mivel ezzel ellenszegültek Isten egyértelmű parancsának. Írtad is:

"Az ítélet világos:

amely napon eszel, meghalsz."

De ha a fáma szerint bűnt elkövetni csak a fáról való gyümölcsevés UTÁN tudtak, akkor hogyan követhették el az ellenszegülés bűnét a gyümölcs megevése ELŐTT?

Tök egyszerű a kérdés, nem értem, hogy mit nem lehet ezen érteni.


Egyébként meg Isten is hazudott nekik, hiszen ezt mondta:

"Amely napon eszel, meghalsz."

Ezzel szemben a gyümölcsevést követően nemhogy aznap meghaltak, hanem utána még sok-sok éven át éltek mindketten.

2016. aug. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 A kérdező kommentje:

Az nem számít,hogy mi örököltük,ne akarjuk már mentegetni magunkat,hogy "jajj én csak örököltem,nem tehetek semmiről,ezért nekem jár a kegyelem",nem,ilyen nincs. Nem is neveznénk akkor kegyelemnek,ha nekünk járna,és bűnnek sem neveznénk,ha mi nem tehetnénk róla. Senkinek sincs mentsége,mert akkor a kegyelem sem lenne kegyelem,látszik,hogy nem éltétek át sajnos,mert akkor tudnátok,hogy mi a kegyelem. Mert az nem kegyelem,ha van mentségünk,és kiérdemeljük. A kegyelem az,amikor semmi mentségünk,egyáltalán nem szolgálunk rá semmire,és ennek ellenére mégis kapjuk. Az nem kegyelem,ha azt mondjuk Istennek,hogy "bocsáss meg azért,mert Ádámék elcseszték,és én ilyen lettem",ez bocsánatkérésnek elég gyenge,és pofátlan. Emlékszel Ádámék bűnösségének első megnyilvánulására,a hárításra? Az egymásra mutogatásra? " Nem én voltam,hanem az asszony" , "Nem, nem én voltam,hanem a kígyó"...nálatok ugyanez: "Nem,nem én voltam,hanem Ádámék". Érdemes lenne ezen elgondolkodni,hogy ez tényleg jó-e így.

De a kérdésem még mindig áll. :)

2016. aug. 18. 09:57
 25/57 A kérdező kommentje:
A megváltás meg nem az utódnemzés miatt volt,ezt felejtsük már el,hogy így elbagatelizáljuk a kegyelmet. Igenis van különbség a fizikai és a szellemi teremtmény között,mégpedig az,hogy a szellemi lények döntései egy örökkévalóságig szólnak: a démonok már örökre démonok maradnak,az angyalok pedig örökre angyalok. A kegyelmet nem lehet így definiálni,hogy ezért és ezért kapod,stb,pont ez a lényege. Ennek egy olyan különleges oka van,amit csak Isten tudhat. Ez fogalomnak is elég gyengus,hogy "azért váltottak meg,mert nekünk vannak utódaink,akik csak áldozatai a helyzetnek". Ádáméknak is megkegyelmezett Isten,mert őket is nagyon szereti,nemcsak minket,ne akarjuk kisajátítani magunknak,mi bajotok van azzal,hogy Ádámék is feltámadnak? Nem fértek el mellettük? Irigyek vagytok valami miatt? Őket vádoljátok a ti saját bűneitekért,és ezért nem tudnátok egy levegőt szívni velük? Vagy lerombolná a tökéletes tanúkról alkotott képet,miszerint "ők megérdemlik"? Vagy mi a baj? Én még mindig várom a Bibliaverset,amely leírja,hogy mindenkinek jár kegyelem,KIVÉVE az első emberpárnak. :)
2016. aug. 18. 10:05
 26/57 anonim ***** válasza:

"Egyébként meg Isten is hazudott nekik, hiszen ezt mondta:

"Amely napon eszel, meghalsz."

Ezzel szemben a gyümölcsevést követően nemhogy aznap meghaltak, hanem utána még sok-sok éven át éltek mindketten."


Kedves Válaszoló, Isten képtelen a hazugságra, ahogy ezt a Biblia is tanítja 4Mózes 23:19-ben: "Isten nem ember, hogy hazudjék, nem embernek fia, hogy megváltozzék." :) Ádám és Éva valóban meghalt, de nem fizikailag, az Istennel való kapcsolatuk halt meg abban a pillanatban. Ugyanis, ha jobban elolvasod az 1Mózes 3:16-19 verseket, akkor látni fogod, hogy megátkozza Ádámot és Évát, Isten. Addig a pontig NEM volt átkozódás, se nem hiba, hisz ha visszább olvasól láthatod, hogy Isten szemében minden JÓ volt. :) Az emberpár elbukott és vele együtt a föld is. Az emberpárt Isten kiűzte az Édenből, és megszakította Ádámmal, azt a kapcsolatot, ami köztük volt, ugyanis Isten Ádámmal járt-kelt! Ő tanította 1Mózes 2-ben, Ádám megnevezte az összes állatot pár óra alatt (1Mózes 2:20). egyszóval, ez ma már nincs így, ez halt meg akkor, abban a pillanatban. :)

2016. aug. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
19%

Jézusom.


azzal követtek el bűnt, hogy hozzá nyúltak ahhoz amihez nem lehetett. Nem értem miért nem lehet ezt megérteni, de mindegy.

Szabadon döntöttek így, nem ezért mert már bűnösök voltak, ezért nincs mentségük.

egy tökéletes ember is dönthet rosszul. s nem azért mert így lett megteremtve. Ezért nincs mentségük.


S egyáltalán nem mondtam, hogy ez nekünk teljesen mentségünk, hogy vissza élhetünk Isten ezen ki nem érdemelt jóságával.

ezért lesz az ezer éves uralom végén Sátán újra elengedve, hogy az ott lévők, akik már tökéletesek lesznek mint Ádám volt, megkapják a választ hogyan lehetett tökéletességben rossz döntést hozni.


S Isten szava írja, hogy bizony akkor is sokan a tökéletességük ellenére Sátánhoz csatlakoznak.

S akkor ezek örökre megsemmisülnek Sátánnal együtt, és a megmaradtak bizonyították, hogy méltóak az örök életre


(Jelenések 20:7–10) 7 Mikor pedig véget ér az ezer év, eloldozzák majd Sátánt a börtönéből, 8 és kimegy, hogy félrevezesse a föld négy sarkán levő nemzeteket, Gógot és Magógot, hogy egybegyűjtse őket a háborúra. Ezek száma annyi, mint a tenger homokja. 9 És felvonultak a föld szélességére, és bekerítették a szentek táborát és a szeretett várost. De tűz jött le az égből, és felemésztette őket. 10 Az Ördögöt pedig, aki félrevezette őket, a tűz és kén tavába vetették, ahol ott volt már a vadállat is, és a hamis próféta is; és éjjel-nappal kínozni fogják őket örökkön-örökké.

2016. aug. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 A kérdező kommentje:
De nem a gyümölcs érintéséről beszélek,ezt értsd már meg,hanem amit mögé képzeltek! Ez persze,hogy nem volt bűn,de ti azt állítjátok,hogy mögötte alattomos,sunyi gondolatok voltak,ami vezérelte őket,erről írtam,hogy ez már bűn,ami nem létezhetett még akkor. Miért kell csavargatni a kérdésemet,amikor nyíltan leírtam,hogy mire gondolok?
2016. aug. 18. 10:56
 29/57 A kérdező kommentje:
És még mindig várom a KONKRÉT Bibliaverset arról,hogy "nekik nincs mentségük",vagy,hogy "rájuk nem érvényes a kegyelem".Türelmes vagyok nagyon,de a hallgatásotokkal azt írtátok csak alá,hogy nincs ilyen a Bibliában,tehát tök alaptalanul más pusztulását kívánjátok.
2016. aug. 18. 11:01
 30/57 anonim ***** válasza:
19%

(Róma 5:12) 12 Ezért van, hogy amiképpen e g y ember által jött be a világba a bűn, és a bűn által a halál, s így a halál minden emberre átterjedt, mivel mindnyájan vétkeztek . . .


Aki behozta az emberek életébe a halált, miért is érdemel szerinted megbocsátást? Ő érte miért kellene Jézusnak meghalnia?

(Róma 5:16) . . .Mert az ítélet e g y vétségből elítélést eredményezett, de az ajándék sok vétségből igazságossá nyilvánítást eredményezett.


Jézus igazságtalan halála váltja fel Ádám igazságos ítéletét, az utódokra nézve.

Ádám jogosan kapta az ítéletet Jézus nem, még is meghalt.

ezt az elrendezést találta ki Isten nem Ádám hanem az utódok számára.


Ha egy gyárigazgató, csődbe viszi a vállalatát, és jön egy ember aki megmenti a teljes csődtől, akkor a vétlenek maradnak a vétkes igazgató, kereshet másik állást, miatta ment csődbe a vállalat és még jutalmat is kap?

2016. aug. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!