Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isz.400-ig miért nem létezett...

Isz.400-ig miért nem létezett a Szentháromság?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/1387 anonim ***** válasza:
76%

"Ezt én is tudtam,de,hogy a három egy azt már nem hiszem."


János 10:30-33Hungarian Károli (KAR)


30 Én és az Atya egy vagyunk.


31 Ismét köveket ragadának azért a zsidók, hogy megkövezzék õt.


32 Felele nékik Jézus: Sok jó dolgot mutattam néktek az én Atyámtól; azok közül melyik dologért köveztek meg engem?


33 Felelének néki a zsidók, mondván: Jó dologért nem kövezünk meg téged, hanem káromlásért, tudniillik, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat.


Tagadod-e még, hogy az Atya és Krisztus Urunk egyek?


ApCsel. 2: 18 Szolgáimra és szolgálóimra

kiárasztom Lelkemet azokban a napokban, és prófétálni fognak.


Kié a kiárasztott Lélek? Önmagáé? Az Atyáé! Tehát az Atya része és így egy Ővele.

És mije van az Atyának, ami nincs a Fiúnak?


János16:15 15 Mindaz, ami az Atyáé, az enyém; ezért mondtam, hogy az enyémből merít, és azt jelenti ki nektek.


János 17:10

"És mindaz , ami az enyém, a tiéd, és mindaz, ami a tiéd, az enyém, és én megdicsőültem közöttük."


Róma 8:9 "Ti azonban nem test szerinti, hanem Lélek szerinti emberek vagytok, ha valóban Isten Lelke lakik bennetek. Akiben viszont nincs meg Krisztus Lelke, az nem az övé."


Figyeltél? Isten Lelke az Krisztus Lelke.


Hiszel-e már az Úr Jézus Krisztusnak?

Vagy tagadod az Ő szavainak hitelességét és hiszel inkább az Őrtoronynak?


A döntés terajtad áll, az Úr világítsa meg az elmédet.

2016. szept. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/1387 A kérdező kommentje:

"Hiszel-e az Jézus Krisztusban vagy az Őtoronyban?"

Te ezt a kérdést nem joggal teszed, mert az Őrtorony a Jehova és az Ő fia szavaibol él és táplálkozik.

Azt,hogy te nem ismered a Jt.kiadványait csak hallombol beszélsz, vagy az utcán kaptál egy Ébredjeteket az kevés,igy véleményt mondják.

2016. szept. 4. 22:12
 23/1387 anonim ***** válasza:
85%
Na de Kérdező, ott van Apexus válaszában több ige is, ami egyértelműen rámutat Krisztus Istenségére, amit ti Tanúk tagadtok. Azaz az Őrtorony kizárt hogy Isten szavából táplálkozna. Inkább csak kiforgatása annak.
2016. szept. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/1387 anonim ***** válasza:
80%

"Te ezt a kérdést nem joggal teszed, mert az Őrtorony a Jehova és az Ő fia szavaibol él és táplálkozik.

Azt,hogy te nem ismered a Jt.kiadványait csak hallombol beszélsz, vagy az utcán kaptál egy Ébredjeteket az kevés,igy véleményt mondják.

"



Hohóóó... Lassíts le.


1. Évekig hittem az Őrtoronynak!

2. Tanulmányoztam már Tanúkkal és vénnel is.

3. Rendszeresen jártam a királyságterembe, válaszolgatás a kérdésekre, kongresszusok stb.


Java részt ismerem a tanaitokat, és már évekkel ezelőtt akkora "ismeretem" volt, hogy alámerítkezhettem volna.


Szóval ennek tükrében miért is jogtalan a kérdésem?

Elvégre eléggé "képben" vagyok.

2016. szept. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/1387 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, te csak vergődsz itt érvek nélkül, nekem legalábbis nagyon úgy tűnik. A másik Szentháromsággal kapcsolatos kérdést is te tetted fel, ez már biztos. Szóval gyere vissza, ha majd lesznek valódi érveid, addig viszont ismerd el, hogy vesztettél.
2016. szept. 5. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/1387 A kérdező kommentje:

11#.Akkor kitartasz az mellett,hogy a biblia amit ir nem igaz és amit nem ir az igaz.

Neked még a fordító is téved ha nem a dogmádat támasztja alá.És szeretettel teszel bele olyat ami nincs benne a bibliában.

A Pld.iroja azt mondja "jaj aki az igazat hamisnak a hamisat igaznak mondja".

2016. szept. 5. 18:36
 27/1387 anonim ***** válasza:
82%

"Akkor kitartasz az mellett,hogy a biblia amit ir nem igaz és amit nem ir az igaz.

Neked még a fordító is téved ha nem a dogmádat támasztja alá.És szeretettel teszel bele olyat ami nincs benne a bibliában.

A Pld.iroja azt mondja "jaj aki az igazat hamisnak a hamisat igaznak mondja"."


Bocsi, de a Biblia YHWH-t ír, a Jehova csak egy fordítás, vagy inkább fordítási baki. Innentől az érvelésed értelmetlen.

2016. szept. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/1387 A kérdező kommentje:

A Jehova nevet az a biblia irja,amelyikből te alátámasztod a háromságot.Ami természetesen nem igaz mert nem irja.Igaz, te állítod, de érvényes rád a bibliában leirt versek:jel.22:19.

Neked amit nem ir azt irja,és amit ir azt nem irja. A pld.iroja azt mondja"jaj annak aki a jót rosznak,és a rosszat jonak mondja!

2016. szept. 12. 22:04
 29/1387 anonim ***** válasza:
80%

"A Jehova nevet az a biblia irja,amelyikből te alátámasztod a háromságot."


Szerintem neked az alapok is hiányoznak ahhoz, hogy egy ilyen komoly témába vágd a fejszédet.

Kedves Kérdező! A Biblia héber és ógörög iratokból lett összeállítva, és azokat nevezzük "eredeti" iratoknak. Szóval ha azokban nincs a "JEHOVA" név akkor minek erőltetni azt?

A YHWH az Ószövetségi iratokban rengeteg helyen megtalálható, de az Újszövetségben bizony én egyet sem láttam.


A Szentháromságot tagadni annyi, mint Krisztus és az Atya kijelentéseit tagadni. Olvasd át a korábbi idézeteimet a Bibliából és gondolkodj is. Ne az Őrtorony gondolkodjon helyetted!

2016. szept. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/1387 anonim ***** válasza:
82%

"A Jehova nevet az a biblia irja,amelyikből te alátámasztod a háromságot."

Mit nem értesz azon, hogy eredetileg a Bibliában YHWH szerepel? A Jehova csak egy fordítás, ráadásul hibás.

Eredetileg a héberben nem használtak magánhangzókat. Később kezdték el őket pontozással jelölni, ám mivel a YHWH név volt az amit az ember nem vehetett a szájára, nem is az eredeti magánhangzók jelöléseit írták a szó fölé, hanem az adonáj, az Úr szó magánhangzóit.

Valami nem túl képzett fordító pedig egyszerűen összemosta a két szót, és ebből lett a Yehowah/Jehova.


"Neked amit nem ir azt irja,és amit ir azt nem irja."

Éppen fordítva. Mint fentebb levezettem (vagy Apexus is), a Jehova az amit nem ír a Biblia. Azt ellenben rengeteg helyen, hogy Krisztus mindenek felett örökké létező Isten (Róma 9:5), hogy Isteni formájában Istennel egyenlő (Fil 2:6), hogy minden hatalom neki adatott mennyben és a földön (Máté 28:18), ami gyakorlatilag annyit tesz, hogy nincs ami az Atyának hatalmában állna, de a Fiúnak nem.

Még a farizeusok is értették hogy Isten Fiának lenni annyit jelent, mint egyenlőnek lenni vele (János 5:18). Hogy lehet hogy még ők is jobban értették Jézus szavait mint te?


Mellesleg csak egy észrevétel, hogy számonkérnéd azt, hogy maga a Szentháromság szó miért nem szerepel a Bibliában, ettől még utalások tömkelege támasztja alá azt. Miközben ti meg olyan képtelenségeket terjesztetek, hogy Jézus angyal lenne, amire aztán még csak utalás sincs sehol a Szentírásban!

2016. szept. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!