Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isz.400-ig miért nem létezett...

Isz.400-ig miért nem létezett a Szentháromság?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/1387 A kérdező kommentje:
Irod,hogy a Jehova nevét nem veheti az ember a szájára.Akkor miért mondja? "Aki az én Jehova nevemet kéri segítségül megtartatik".
2016. szept. 13. 17:06
 32/1387 anonim ***** válasza:
16%

"Irod,hogy a Jehova nevét nem veheti az ember a szájára.Akkor miért mondja? "Aki az én Jehova nevemet kéri segítségül megtartatik"."



Nem érted, mert az elmeprogram ami fogságban tartja az elmédet gátolja, hogy megértsd amit írunk.


Talán néhány verssel többre megyek:


Filippi 2:9 Ezért fel is magasztalta őt Isten mindenek fölé,és azt a nevet adományozta neki,amely MINDEN névnél nagyobb,

10 hogy Jézus nevére minden térd meghajoljon,MENNYEIEKÉ, földieké és föld alattiaké;


ApCsel 4:12 "Nincs üdvösség senki másban. Mert nem adatott más név az ég alatt az embereknek, amelyben üdvözülhetnénk.”


Ez utóbbi Kiről szól? Krisztusról! Szóval nincs más név, amely megmenthet.

2016. szept. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/1387 anonim ***** válasza:
16%

"Irod,hogy a Jehova nevét nem veheti az ember a szájára.Akkor miért mondja? "Aki az én Jehova nevemet kéri segítségül megtartatik"."

Ha a Cselekedetek 2:21-re gondolsz, akkor pláne nincs igazad. Ugyanis az Újszövetségi iratokban egyetlen egyszer sem szerepel a YHWH tetragrammaton, ennélfogva a Jehova fordításnak (most attól függetlenül is hogy nem jó fordítás) sincs ott semmi keresnivalója. Ez csak egy tipikus Tanú féle megoldás a Biblia szavának megváltoztatására, hiszen itt is úgy írták bele azt a Jehovát, hogy az semmilyen formában nem szerepel a valódi Bibliában.


Mellesleg az eredeti szöveg Urat mond, és minthogy Úrként a legtöbbször Jézusra hivatkozik a Biblia, minden valószínűség szerint itt a Fiú nevének megdícsőítéséről volt szó.

2016. szept. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/1387 anonim ***** válasza:
20%
Apexsus miért terled el a Jehova névről a témát.Ezt igy tanitják nektek kitérni a téma elől? És a 32-ben elmeprogramrol beszélsz mikor te vonatkoztatsz el a témátol és a te elmeprogramodat futtatod.Elhagyva a tèmával kapcsolatos biblia verseket ès általad választott tèma bibliaverseket idèzel.Ez nem udvarias.
2016. szept. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/1387 anonim ***** válasza:
82%

" Apexsus miért terled el a Jehova névről a témát.Ezt igy tanitják nektek kitérni a téma elől? És a 32-ben elmeprogramrol beszélsz mikor te vonatkoztatsz el a témátol és a te elmeprogramodat futtatod.Elhagyva a tèmával kapcsolatos biblia verseket ès általad választott tèma bibliaverseket idèzel.Ez nem udvarias."


Nem tereltem el a Jehova névről a témát. Ezt csupán te látod bele a szituációba.

Ha értenéd a Szentháromságot és azt, amiről itt próbálok érthetően írni akkor tudnád, hogy én nem tagadom az Atya nevét. Mert az Ő Ószövetségi neve a YHWH és a legvalószínűbb kiejtési formája annak a Jahve. De ok, legyen Jehova.

Szóval akkor mi is a problémád?

Az, hogy felhívtam egy pár versre a figyelmeteket amit a az Őrtorony nem szívesen és elég ritkán idéz?


Milyen vicces, ahogyan ti kerülitek a forró kását és mégis miránk kenitek. A Mit tanít valójában a Biblia könyvetek ami kitér a lényeg elől. Az Ézsaiás 9:6-ot félig sem idézi, egyszer sem!

De nosza, melyik pontját vitassuk meg a témának?

Mi zavar az előző válaszomban téged? Talán a kényelmetlen igazság, hogy Krisztus neve a megmentő?

2016. szept. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/1387 anonim ***** válasza:
12%

Apexus:Olyan körmönfont modszered van,hogy a kolektivizáláskor eredmènyesen használták a tettesek.

Na meg az AVH-sok,akik elhitettèk azt is amiröl meg nem is hallotál.

2016. szept. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/1387 anonim ***** válasza:
84%

Kedves # 36-os!


Majd ha lesznek kérdéseid vagy esetleg ellenérveid, akkor szívesen reagálok rájuk. Viszont a drámai megjegyzéseidre fölösleges figyelmet fordítanom.

Ez van ha kifogynak az érvek? Jön a személyeskedés?

Ok, már lassan megszokom.


Majd imádkozom érted is.


Üdv!

2016. szept. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/1387 anonim ***** válasza:
34%

A történelmi válasz, hogy a császár egyesíteni akarta Rómát egy vallásban, ezért olyan dogmák kellettek, amik a pogányoknak is tetszenek. Érdekes, hogy nikai zsinatot vezető Konstantin császár pogány volt, csak jóval később keresztelkedett meg, mikor már a halálán volt.

Egyébként háromság volt már azelőtt is, pl az Ókori Babilonban is előfordult ilyen pogány istenség (mindeközben a zsidók EGY Istenben hittek), valamint egyéb pogány helyeken.

Szóval legfőbbképp politikai oka volt ennek.

2016. szept. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/1387 anonim ***** válasza:
10%

37#.Nem fogytam Kia reagálásbol mert nincs mire reagálni.

Akkòr amikor Jèzus mindent megkapott a Atyátol erre te helyesen alátámasztásokat irtál.Nekem nem az a bajom,hogy

Jèzust tiszteled mert èn is ugy teszem.Nekem az a bajom,hogy Jehova a zs.83:19.szerit az Ö jòságábol ad a Fiunak,ès a Fiu tiszteli Öt nagyobbnak nevezi,jònak,azt mondta csak az Atya tud mindent.Te pedig csak Jèzust teszed elötèrben, azt aki Jèzust felruházza a jogaiban elfelejted,na de meg jò,hogy a Fiu nemteszi ezt,hanem hálás èrte.

Akkor vagyunk Jèzus követöje ha követjük Öt ès ugy ahogy tiszteli az Atyát ugy tiszteljük mi is.Nem,hogy Jehova a második helyen van vagy sehold.De ha szègyeled vagy utálod a Jehova nevèt de az Atya nevet nemutálhatod mert akkor nagy baj van,ès az Atya megèrdemli akitöl Jèzus is függ,hogy legalább anyit foglalkozni Vele mint a Fiuval,de ti ezt nem teszitek,forditva igen.

Most láthatod mièrt nem reagálok szivesen?

2016. szept. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/1387 anonim ***** válasza:
35%

39-es.

1. A Fiú egyenlő az Atyával, nem felette áll.

2. Még mindig nem jó a Jehovához ragaszkodni, korábban leírtuk többször is.

3. A tetragramma sehol sem került azonosításra az Atyával, YHWH minden valószínűség szerint ugyanúgy vonatkozik Jézusra és a Szent Lélekre is, konkrétan hármuk egységét jelenti.

2016. szept. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!