Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isz.400-ig miért nem létezett...

Isz.400-ig miért nem létezett a Szentháromság?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:34
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/1387 anonim ***** válasza:
84%

Szó sincs róla hogy szégyellném. De nem kell hogy ismert legyen bárki vallása is hogy eldőljön egy vita. Ahhoz csak érvek kellenek, aztán meglátjuk hogy kié a hitelesebb, vagy kié cáfolható.

Amúgy te eddig egy érvet sem hoztál csupán próbálsz mindenkinek beszólogatni? Miért? Semmi értelme annak, ahogy produkálod magad.

2016. szept. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/1387 anonim ***** válasza:
63%

És ha azt mondanám, hogy pl. katolikus vagyok, akkor elkezdenéd fikázni a katolikus tanításokat, csak hogy visszavágj? Az a baj, hogy azt sem tudjátok, mi az a vita.


Egyébként nem vagyok semmilyen felekezetnek a tagja (még), viszont annyi már biztos, hogy Jehova Tanúja nem leszek. De ha mégis be akartok sorolni valahova, akkor a katolikus/ill. ortodox tanításokat nagyjából elfogadom.

2016. szept. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/1387 A kérdező kommentje:

Miért nem fontos,hogy kivel beszélgetek?

Nincs jogom tudni melyik vallás milyen tant képvisel?

Ha szégyeled akkor nekem ha igazat mondasz sem hiszem.

2016. szept. 26. 18:34
 74/1387 anonim ***** válasza:
76%
Oké, baptista vagyok. Most már esetleg láthatunk valami érvet is tőled, vagy csak kötözködni jársz fel? Mert ez hogy itt démonozol anélkül hogy ennek bármi alapot is adnál, miközben a téma tárgyától teljesen eltérve csak konkrét személyekbe kötsz bele, ezzel egyszerűen felekezettől függetlenül csak a saját szegénységi bizonyítványodat állítod ki.
2016. szept. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/1387 A kérdező kommentje:

Na keress olyat kinek nincs szegénységi bizonyítványa.

Azt reméltem nem gunyolodsz mint mindig,de tévedtem.

2016. szept. 26. 19:09
 76/1387 anonim ***** válasza:
80%

Hogy senki sem tökéletes, az egy dolog.

Hogy valaki többszöri felszólításra sem képes felfogni, hogy benne hol a hiba, sőt, továbbra is ugyanúgy produkálja magát, az egy másik.

Semmi érdemlegeset nem mondtál eddig, szóval őszintén, minek írtál a kérdéshez? Mi volt a célod?

2016. szept. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/1387 anonim ***** válasza:
16%

"És ha azt mondanám, hogy pl. katolikus vagyok, akkor elkezdenéd fikázni a katolikus tanításokat, csak hogy visszavágj?"

Miért, az már nem jó, ha visszanyal a fagyi, ugye? :)

Úgy könnyű piszkálni más szemébe a szálkát, ha el van titkolva a gerendád (és ezt most nem konkrétan rád/ egy emberre értem, hanem többségében az van, hogy fikáznak, közbe meg a saját titkolt portájukon kellene sepregetni, mert bőőőven van mit)

2016. szept. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/1387 szp72 ***** válasza:
80%

Démonozni bárki bármikor bármit letud. Érvelni persze már nehezebb. Ha valaki cáfolni akarja a Szentháromságot, akkor következők valamelyikét kell bebizonyítania:


- Jézus nem Isten

- Jézus csak egy angyal

- Jézus teremtmény

- Jézust nem szabad imádni

- Jézus nem kapott meg mindent az Atyától

- A Fiú nem csak származásában, hanem lényegében is kisebb az Atyánál

- Az Atya Lelke nem a Fiú Lelke

- A Szentlélek nem személy


Ha nem bizonyítható, akkor a Szentháromság démoni volta sem igazolható. Ha pedig pont az ellenkezője bizonyítható, akkor éppen a Szentháromság tagadás a démoni eredetű.

2016. szept. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/1387 A kérdező kommentje:

Szp.miért provokálod az embereket magad ellen.

Szentháromság a bibliában nincs,akkor miért uszitod az embereket magad ellen,egy általad megfogalmazott nemlétező tény ellen.

Ez már beteges,hogy az embereket provokálod magad ellen.

Egy ember aki ker

2016. szept. 26. 21:32
 80/1387 A kérdező kommentje:
Elszaladt a teló,de talán igy jobb is.
2016. szept. 26. 21:34
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!