Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok mondani olyan igehely...

Tudnátok mondani olyan igehelyeket a Bibliából, melyek azt támasztják alá, hogy aki hisz a Szentháromságban az keresztény, aki nem hisz benne az nem?

Figyelt kérdés
Időközönként találkozok olyan véleménnyel, hogy aki hisz a Szentháromságban az nem keresztény, vagy éppen vica versa. Lényeg, hogy egyszerűen nem találok olyan igehelyet, amely azt bizonyítaná, hogy bármelyik állítás is igaz lenne. Pontosabban, hogy a Szentháromsághoz való viszonyulás döntené el, ki keresztény, ki nem. Mikor eljön Jézus Urunk megítélni élőt és holtat, a szerint fog ítélni, hogy ki hitt/hisz a Szentháromságban ki nem? A kérdés provokatívnak tűnik, de nem ez a célom, hanem az, hogy megfogalmazható-e olyan közös, Biblián alapuló álláspont, hogy ki/mi számit kereszténynek és ki/mi nem? Előre is köszönöm a segítségeteket!

2016. szept. 9. 17:05
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 A kérdező kommentje:
Kedves Zoli Taylor! Miről beszélsz? Nem is volt válaszod! A kérdést sem fogtad fel, akkor milyen válaszról is van szó? Ne légy nevetséges!
2016. szept. 9. 23:28
 32/65 A kérdező kommentje:
Kedves How Arrow! Most akkor bagoly mondja verébre? Vagy Te sem tudsz választ adni a kérdésekre és ennyi a tudásod? Ne nekem sugdoss, hanem annak, aki csiklandozza a füled, az biztos szereti a sugdosásod. Amennyiben nem akarod felmagasztalni magad, akkor most miért írtál feleslegesen? Miért nem a kérdésekre válaszoltál? Nem azért, hogy lásd a neved kiírva valahol? A lényeg, hogy Te ismered a Szentlelket! Legyen úgy! Ezt az ismeretet nem irigylem tőled, mert nem volt képes megsúgni a választ…
2016. szept. 9. 23:35
 33/65 How Arrow ***** válasza:

Ézs 8:20 A tanításra és bizonyságtételre [hallgassatok]! Ha nem ekként szólnak azok, akiknek nincs hajnalok:

A tanitás, és a bizonyságtétel, a Szent Háromságrol tanuskodik!

2016. szept. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
26%

Nem igaz,

Konstantin sürgette az akkori hatalomra jutott egyházat ennek megfogalmazására.


Ezért sajnos beadták a derekukat, vagy is nem az szerint tanítottak

2016. szept. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 A kérdező kommentje:

Kedves How Arrow! Most Te is idecitáltál egy verset, ami egyrészt nem kapcsolódik a kérdéshez, másrészt semmi köze a Szentháromsághoz, harmadrészt kifejtenéd, hogy a „tanítás és bizonyságtétel” miképp tanúskodik a Szentháromságról? De ez mind nem is annyira lényeges, inkább azt magyarázd meg, hogy az általad idézett vers, miképp válaszolja meg az alábbi kérdéseket:

1.) Tudnátok mondani olyan igehelyeket a Bibliából, melyek azt támasztják alá, hogy aki hisz a Szentháromságban az keresztény, aki nem hisz benne az nem? A Szentháromságban való nem hit, vagy abban való hit szabja meg ki keresztény, ki nem? 2.) A Szentháromsághoz való viszonyulás döntené el, ki üdvözül, ki nem?

Nem ér csak úgy találomra idecitálni bibliaverseket és abból kiragadni két kifejezést és ráfogni, hogy az a kettő a Szentháromságról tanúskodik. Ilyet én is tudok, ilyen módszer alapján a szent négyességet, vagy akár a szent ötösséget is lehetne bizonygatni, de itt most nem erről van szó.

2016. szept. 10. 00:14
 36/65 A kérdező kommentje:
Meg jó lenne néha a kort és a szövegkörnyezetet is figyelembe venni...
2016. szept. 10. 00:16
 37/65 How Arrow ***** válasza:

Máté 28:19 Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében.

Ez se igaz?

Vagy azt gondolod, hogy Russelhez leszált

az Isten és elmondta neki az összes igazságot? Kiválasztott egy embert aki majd minden igazságra elvezet?

Nem Jézus volt az? És nem is a biblia?


Kérdező azt gondolod hogy most be fogol itt olvasni mindenkinek?

Már megkaptad a választ több válaszolótol de anyira sötét körülötted minden hogy nem látod.

2016. szept. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 A kérdező kommentje:

Kedves How Arrow! Mikor fogod fel végre, hogy a kérdés nem arról szól, hogy létezik-e a Szentháromság, avagy sem? Nem a Szentháromság bizonyításáról, vagy nem létezésének bizonyításáról van szó! Kérlek még egyszer, hogy olvasd el a kérdést!

A Máté 28,19 keresztelési szertartás, sehol nem írja, hogy aki hisz a Szentháromságban, vagy éppen nem hisz benne, az nem keresztény, de erről is volt szó, olvass vissza.

Nem tudom, honnan jön ide Russel, de nem is érdekel, ez legyen a Te dolgod. Netán sokat olvastad? Nem hiszem, mert akkor tudhatnád, hogy Jehova tanúi is az Atya, a Fiú és a Szent Szellem nevében keresztelnek. Ennyit a tudásodról. Nem tudom miről beszélsz, hogy több válaszadótól is megkaptam a választ, egy valakitől kaptam rá valamiféle választ, a többitől csak félrebeszélést, ahogy tőled is. Nem is csodálom, mert mindenki mindenről beszél, csak éppen a kérdést kerüli meg, mert valószínűleg úgy érzi, hogy ha a őszintén válaszolnia kellene, akkor bajban lenne. Szerintem nálad nagy a sötétség, vagy egyszerűen nem tudsz olvasni és értelmezni, vagy lustaságból, vagy Te is direkt kerülöd a választ. Sajnálom.

2016. szept. 10. 00:36
 39/65 How Arrow ***** válasza:

Meg jó lenne a teljes írást is figyelembe venni. Nekem nem zavaró a kérdésed hanem a modorod ahogy a válaszolókkal viselkedsz igy tanulod az örtoronyban?


Szenthármasság: mert mind a három szent

Máté 28:19 Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,

1Ján 5:7 Mert hárman vannak, akik bizonyságot tesznek a mennyben, az Atya, az Ige és a Szent Lélek: és ez a három egy.

2016. szept. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 How Arrow ***** válasza:

Kedves kérdező én a komenteket is olvasom mindeggyiket és elkalandoztam bennök. Bocsika.

Sehol nem ir ilyesmit a biblia, viszont azt irja hogy ne kárhoztassunk el senkit és ne ítéljünk el senkit.

Az ítélet az Istené.

2016. szept. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!