Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok mondani olyan igehely...

Tudnátok mondani olyan igehelyeket a Bibliából, melyek azt támasztják alá, hogy aki hisz a Szentháromságban az keresztény, aki nem hisz benne az nem?

Figyelt kérdés
Időközönként találkozok olyan véleménnyel, hogy aki hisz a Szentháromságban az nem keresztény, vagy éppen vica versa. Lényeg, hogy egyszerűen nem találok olyan igehelyet, amely azt bizonyítaná, hogy bármelyik állítás is igaz lenne. Pontosabban, hogy a Szentháromsághoz való viszonyulás döntené el, ki keresztény, ki nem. Mikor eljön Jézus Urunk megítélni élőt és holtat, a szerint fog ítélni, hogy ki hitt/hisz a Szentháromságban ki nem? A kérdés provokatívnak tűnik, de nem ez a célom, hanem az, hogy megfogalmazható-e olyan közös, Biblián alapuló álláspont, hogy ki/mi számit kereszténynek és ki/mi nem? Előre is köszönöm a segítségeteket!

2016. szept. 9. 17:05
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 A kérdező kommentje:

Kedves How Arrow! Nem értem ezt a „meg jó lenne a teljes írást is figyelembe venni” szöveget! Írtam én azt valahol, hogy nem kell figyelembe venni, Nem én szóltam rád, hogy jó lenne a kort és a szövegösszefüggést is figyelni? Most akkor miről beszélünk? Te panaszkodsz az én modoromról? Nem olvasod a saját írásodat, hogy miket és hogyan írsz nekem? Bagoly mondja a verébnek? Más már nem is reagálna rád, csak legyintene egyet! Nem tudom hova tenni ezt Russel meg Őrtornyos rögeszmédet, de ezt is annak tudom be, hogy csak provokálni akarsz, mert még mindig nem vagy képes felfognia kérdést, annak lényegét, vagy éppen érted azt, de válaszolni nem tudsz, vagy nem mersz. Ismétlem, nem a Szentháromságról van szó. Újból kérlek, nyomatékosan, hogy a kérdést olvasd el. Megpróbálom megkönnyíteni számodra a dolgot, leírom egyszerűsítve és csak egyszerre egy kérdést, azt is szótagolva, hát ha így már menni fog:

A SZENT-HÁ-ROM-SÁG-HOZ VA-LÓ VI-SZO-NYU-LÁS DÖN-TI EL, KI ÜD-VÖ-ZÜL, KI NEM? Na erre a kérdésre kellene bibliai választ adni.

A Máté 28,19-et már tárgyaltuk, még egyszer ne hozd ide, mert nem tartozik a kérdéshez. Az 1Ján 5,7 általad idézett szövegrészéről pedig már mindenki tudja, úgy kb. minimum 20-30 éve, hogy egy későbbi betoldás, a mai modern fordítások már nem is tartalmazzák, a katolikusok sem! MÉG EGY-SZER LE-Í-ROM, NEM A SZENT-HÁ-ROM-SÁG BI-ZO-NYÍ-TÁ-SÁ-RÓL VAGY TA-GA-DÁ-SÁ-RÓL SZÓL A KÉR-DÉS!

Komolyan kezdem úgy érezni, hogy nem vagy még vitapartnernek sem alkalmas!

2016. szept. 10. 00:59
 42/65 How Arrow ***** válasza:

#40

Válasz.

Én nem vitatkozom.

2016. szept. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 How Arrow ***** válasza:
25%

"mindenki tudja, úgy kb. minimum 20-30 éve, hogy egy későbbi betoldás, a mai modern fordítások már nem is tartalmazzák, a katolikusok sem"


Az igazságot nem a "mindenki",nem a "mai

modern forditás"és nem a "katolikusok" határozzák meg hanem a teljes írás.

2016. szept. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező,a legjobb az lesz,ha megválaszolod saját magadnak,mert úgyis mindenki hülye,csak te vagy helikopter..
2016. szept. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
68%

Kedves kérdező, tudsz mondani olyan konkrét igeverset, ami tiltja, hogy a fáradt olajat az árokba engedjük? Esetleg hogy ne szemeteljünk? Nyilván nincs benne a Bibliában minden felesleges tiltás, hiszen ki tudjuk következtetni más igékből, hogy egy jó keresztény nem árt a környezetének.


Hát ugyanígy nincs leírva konkrétan, hogy a Szentháromság tagadása tilos egy kereszténynek, de az pl. benne van, hogy Jézus valóságos Isten és nem egy angyal. Vagy hogy a Szentlélek valóságos személy. Egy kereszténynek azt kell elfogadnia és azt kell továbbadnia, amit Jézus tanított:


,,Menjetek el tehát, tegyetek tanítvánnyá minden népet, megkeresztelve őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevében, tanítva őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam nektek" mondja Jézus (Mt 28,19-20)


A Szentháromság pedig mindenképp egy fontos igazság. Én nem mondom, hogy pl. a Jehova Tanúi nem keresztények, azt viszont igen, hogy eretnekek. Az pedig jó kérdés, hogy mégis honnantól számít valaki kereszténynek, nagyjából ugyanolyan nehéz megválaszolni ezt, mint pl. hogy honnantól számít valaki jó embernek vagy rossznak. De szerencsére nem is a mi dolgunk meghúzni ezt a határt.


Kis érdekesség még: a muszlimok is elfogadják Jézus nagyon sok tanítását, elfogadják, mint prófétát, akit az Isten küldött, csak épp sima embernek tartják, nem Istennek. Akkor most ők keresztények? Nem is vallják magukat annak, a tanításaik lényegi része ennek ellenére nem sokban különbözik a Jehova tanúi tanításától.

2016. szept. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 A kérdező kommentje:
Már megint nem a kérdésre válaszoltok.
2016. szept. 10. 11:17
 47/65 anonim ***** válasza:
34%
Így öt oldal után nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy te vagy tök hülye vagy, vagy szándékosan nem érted, amit írnak.
2016. szept. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:

Kérdező!:)


Te nem veszed észre,hogy te vagy a nevetséges?

"MINDENKIT" megalázol,vagy legalábbis ezt próbálod tenni... :)

Mondok neked valamit de ne vedd nagyon a szívedre!


Vagy Jézus volt hülye vagy te..:)

Én az utóbbira tippelnék!


Igét már nem is hozok fel mert te annyira bezárkózott vagy,hogy azt a vályoggal épített ördögtornyot halandó ember nem tudja lebontani...akkor meg minek!?


Gondolokozz egy kicsit ember!


Ha egyszer Jézus azt mondja,hogy minden az Ő NEVÉBEN lessz jóváhagyva és elítélve..ezt csak egy módon lehet. :)

Egyél diót ember mert az serkenti az agyat!

Gondolkozz és ne azt keresd,hogy hogy tudsz megalázni egy embert mert nyugodtabban teszed le a fejed este a párnádra.


Engem nem êrdekel,hogy te egy jehova nevű démont imádsz,de nehogy már te mond meg nekem,hogy mi helyes és mi nem.


És most a kérdésedre is válaszolok.


Ha nem fogadod el a Szentháromságot véged van!

2000 évvel ezelőt Áriusz püspök ugyan azt tette mint amit te teszel ma. Nézz utánna,hogy mi lett vele,majd akkor talán megérted,hogy mi ellen kűzdesz.


Egyébként Gamalielnek van egy jó tanácsa hozzád,én azt ajámlom,hogy vedd komolyan;



Apcs 5:34 Felkelvén azonban a tanácsban egy farizeus, névszerint Gamáliel, az egész nép előtt tisztelt törvénytudó, parancsolá, hogy egy kis időre vezessék ki az apostolokat.

Apcs 5:35 És monda azoknak: Izrael férfiai, vigyázzatok magatokra ez emberekkel szemben, mit akartok cselekedni!

Apcs 5:36 Mert ez időnek előtte felkelt Theudás, azt mondván, hogy ő valaki, kihez mintegy négyszáz embernyi tömeg csatlakozott; ő megöletett, és mindnyájan, akik csak követték őt, eloszlottak és semmivé lettek.

Apcs 5:37 Ezután felkelt ama galileus Júdás az összeírás idején, és sok népet maga után csábított: ez is elveszett; és mindazok, akik őt követték, szétszórattak.

Apcs 5:38 Mostanra nézve is mondom nektek, álljatok el ez emberektől, és hagyjatok békét nekik: mert ha emberektől van e tanács, vagy e dolog, semmivé lesz;

Apcs 5:39 Ha pedig Istentől van, ti fel nem bonthatjátok azt; nehogy esetleg Isten ellen harcolóknak is találtassatok.


Ezt jól jegyezd meg!


Még mielőt zárnám ezt a témát el szeretném mondani neked,hogy én nem haragszom rád és kérlek,hogy te se haragudj rám és nézd el nekem tökéletlenségemet.


Tisztelettel!

2016. szept. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 A kérdező kommentje:
A hülyék hülyéznek le másokat. Nem hiszem, hogy aki mást lehülyéz, mert nem képes felfogni valamit, annak sok köze lenne a Bibliához, főképp Jézushoz, így a kérdés nem is nekik szól, akkor meg minek reagálnak. De azért csak hajrá! Mutassátok csak ki, melyik oldalhoz tartoztok.
2016. szept. 10. 18:56
 50/65 anonim ***** válasza:

Hát ez vagy te! :)



Még szeretnél tudni valamit?


Szíbesen! :)

2016. szept. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!