Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok mondani olyan igehely...

Tudnátok mondani olyan igehelyeket a Bibliából, melyek azt támasztják alá, hogy aki hisz a Szentháromságban az keresztény, aki nem hisz benne az nem?

Figyelt kérdés
Időközönként találkozok olyan véleménnyel, hogy aki hisz a Szentháromságban az nem keresztény, vagy éppen vica versa. Lényeg, hogy egyszerűen nem találok olyan igehelyet, amely azt bizonyítaná, hogy bármelyik állítás is igaz lenne. Pontosabban, hogy a Szentháromsághoz való viszonyulás döntené el, ki keresztény, ki nem. Mikor eljön Jézus Urunk megítélni élőt és holtat, a szerint fog ítélni, hogy ki hitt/hisz a Szentháromságban ki nem? A kérdés provokatívnak tűnik, de nem ez a célom, hanem az, hogy megfogalmazható-e olyan közös, Biblián alapuló álláspont, hogy ki/mi számit kereszténynek és ki/mi nem? Előre is köszönöm a segítségeteket!

2016. szept. 9. 17:05
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:

"A héberben, mint a görögben a név nem feltétlenül azt jelenti, amit ma annak gondolunk."


Ne feledd el, hogy a görög nyelv egy élő nyelv, többek között a görög ortodox egyház nyelve, mely egyház ugyanolyan értelemben használja ugyanazokat a görög szavakat, mint amilyen értelemben használták akkor, amikor lejegyezték őket az Újszövetségben.


Ha kétségeid vannak azzal kapcsolatban, hogy melyik újszövetségi szó vagy kifejezés mit jelent, kérdezz meg nyugodtan egy görög pópát. El fogja mondani korrektül. :)

2016. szept. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 A kérdező kommentje:

Kedves Zoli Taylor!

ApCsel 7:51 - Mióta és mennyiben bizonyítja, hogy a Szentháromságban való nem hit, vagy abban való hit szabja meg ki üdvözül, vagy ki nem? Itt egyedül a Szentlélekről van szó, ráadásul István vértanú beszédéből kiragadott vers, mely egy olyan beszéd része, mely az akkori izraelitákhoz szólt kb. Kr.u. 37-ben, tehát szó sem lehetett a Szentháromságról, abból való üdvözülésről, vagy annak tagadásából való üdvözülésről.

Máté 12:30 és a Róm 13:2 - Szintén, mióta és mennyiben bizonyítja, hogy a Szentháromságban való nem hit, vagy abban való hit szabja meg ki üdvözül, vagy ki nem?

2016. szept. 9. 19:19
 13/65 A kérdező kommentje:

„Keresztény = "krisztianoi" = "krisztusi" azaz Krisztus Istenségét elfogadó, Krisztus Istenségével azonosuló. A szó ezt jelenti görögül.”

Ne haragudj, de ezt még én is tudom, hogy nem ezt jelenti, de ha ezt hiszed, engem egyáltalán nem zavar, a kérdés szempontjából nem is lényeges, mivel nem magyarázza/bizonyítja azt az állítást, hogy a Szentháromsághoz való viszonyulás döntené el, ki keresztény, ki nem.


„Aki tagadja Krisztus Istenségét, az nem keresztény, mert a keresztény szó azt jelenti, hogy valaki elfogadja Krisztus Istenségét. Punktum. Ez egy egyszerű nyelvi kérdés, nem teológiai.”

„Punktum” – Senki nem tagadta Krisztus Istenségét, a kérdés az volt, hogy „Tudnátok mondani olyan igehelyeket a Bibliából, melyek azt támasztják alá, hogy aki hisz a Szentháromságban az keresztény, aki nem hisz benne az nem?” A punktum nem elég, kissé az akkori máglyák lobogására és az inkvizíció szerencsétlenjeinek halálordítást idézi fel, de semmi baj, a kérdés továbbra is az: „a Szentháromsághoz való viszonyulás döntené el, ki keresztény, ki nem?” (Nyugtass meg! Ugye, nem vagy vezető? Munkahelyeden és otthon, a családod körében nem használod ezt a "punktum" módszert?)


„Ha érdekel a teológiai magyarázat is, akkor ajánlom figyelmedbe a teljes Újszövetséget. Az Újszövetség mind a 27 könyve erről szól. Az összes igehely, amit ott olvasol, vagy erre a tényre mutat rá, vagy pedig ebből a tényből indul ki.”

Elnézést, de akkor az Ószövetséget mostantól ne olvassam? Rendben, de csak akkor, ha tudsz olyan igehelyeket mondani az Újszövetségből, melyek azt igazolják, hogy: a Szentháromsághoz való viszonyulás dönti el, ki keresztény, ki nem, és Urunk ez alapján fog mindannyiunkat megítélni!


"Pontosabban, hogy a Szentháromsághoz való viszonyulás döntené el, ki keresztény, ki nem. Pontosan így van. Még egyszer mondom, pusztán nyelvészeti alapon, a szó jelentéséből kiindulva.”

Rendben, hogy Te így látod, semmi gond. Igehely? Valami idézet Urunktól? az apostoloktól?


"Mikor eljön Jézus Urunk megítélni élőt és holtat, a szerint fog ítélni, hogy ki hitt/hisz a Szentháromságban ki nem? Erről szó nincsen. A Biblia ilyent nem ír, és ez nem is keresztény tanítás. Csak a szekták állítanak olyasmit, hogy rajtuk kívül más nem üdvözülhet, de ez nem igaz.”

Most melyikről nincs szó a Bibliában? Arról, hogy Jézus Urunk visszajön? Vagy ítélni fog? Senki nem állította, hogy csak a szekták, vagy a nem szekták fognak üdvözülni. (Egyáltalán, mi az, hogy szekta? Ilyenről szó sem volt, ilyesmi el sem hangzott!) A kérdés az volt: „Tudnátok mondani olyan igehelyeket a Bibliából, melyek azt támasztják alá, hogy aki hisz a Szentháromságban az keresztény, aki nem hisz benne az nem? Mikor eljön Jézus Urunk megítélni élőt és holtat, a szerint fog ítélni, hogy ki hitt/hisz a Szentháromságban ki nem? Megfogalmazható-e olyan közös, Biblián alapuló álláspont, hogy ki/mi számit kereszténynek és ki/mi nem?”

Belátom, sok volt a kérdés, de azért nem kellene elmenni az indulatok irányába, főleg nem a máglyák felé – nem keresztény dolog….

2016. szept. 9. 19:46
 14/65 A kérdező kommentje:

„Ne feledd el, hogy a görög nyelv egy élő nyelv”


Igen? A koiné is? Ne haragudj, de ez olyan komolytalan kijelentés volt, hogy erre inkább nem reagálok bővebben, csak annyit, hogy mondd ezt a Pópádnak is, és örülj, ha nem kapsz egy nyaklevest…

2016. szept. 9. 19:50
 15/65 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! :)


Akkor fussunk neki mégegyszer,ok?


Kérlek ne légy lusta végig olvasni és főleg megérteni.

Köszönöm!


Zsid 3:1 Annak okáért szent atyafiak, mennyei elhívásnak részesei, figyelmezzetek, a mi vallásunknak apostolára és főpapjára, Krisztus Jézusra,

Zsid 3:2 Aki hű ahhoz, aki őt rendelte, valamint Mózes is az ő egész házában.

Zsid 3:3 Mert ez nagyobb dicsőségre méltattatott, mint Mózes, amennyiben a ház építőjének nagyobb a tisztessége, mint a háznak.

Zsid 3:4 Mert minden háznak van építője, aki pedig mindent elkészített, az Isten az.

Zsid 3:5 Mózes is hű volt ugyan az ő egész házában, mint szolga, a hirdetendőknek bizonyságára,

Zsid 3:6 Krisztus ellenben mint Fiú a maga háza felett, akinek háza mi vagyunk, ha a bizodalmat és a reménységnek dicsekedését mind végig erősen megtartjuk.

Zsid 3:7 Annak okáért amint a Szent Lélek mondja: Ma, ha az ő szavát halljátok,

Zsid 3:8 Meg ne keményítsétek a ti szíveteket, mint az elkeseredéskor, a kísértés ama napján a pusztában,

Zsid 3:9 Ahol a ti atyáitok próbára tevéssel megkísértének engem és látták az én cselekedeteimet negyven esztendeig.

Zsid 3:10 Azért megharagudtam arra a nemzetségre és mondám: mindig tévelyegnek szívükben; ők pedig nem ismerték meg az én utaimat.

Zsid 3:11 Úgy hogy megesküdtem haragomban, hogy nem fognak bemenni az én nyugodalmamba.

Zsid 3:12 Vigyázzatok atyámfiai, hogy valaha ne legyen bármelyikőtöknek hitetlen gonosz szíve, hogy az élő Istentől elszakadjon;

Zsid 3:13 Hanem intsétek egymást minden napon, míg tart a ma, hogy egyikőtök se keményíttessék meg a bűnnek csalárdsága által:

Zsid 3:14 Mert részeseivé lettünk Krisztusnak, ha ugyan az elkezdett bizodalmat mindvégig erősen megtartjuk.

Zsid 3:15 E mondás szerint: Ma, ha az ő szavát halljátok, meg ne keményítsétek a ti szíveiteket, mint az elkeseredéskor.

Zsid 3:16 Mert kik keseredtek el, mikor ezt hallák? Nemde mindazok, akik kijövének Egyiptomból Mózes által?

Zsid 3:17 Kikre haragudott vala pedig meg negyven esztendeig? avagy nem azokra-e, akik vétkeztek, akiknek testei elhullottak a pusztában?

Zsid 3:18 Kiknek esküdött pedig meg, hogy nem mennek be az ő nyugodalmába, hanemha az engedetleneknek?

Zsid 3:19 Látjuk is, hogy nem mehettek be hitetlenség miatt.

2016. szept. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 A kérdező kommentje:

Kedves Zoli Taylor! Fussunk neki még egyszer!

Az általad felsorolt idézetek mennyiben bizonyítják, hogy a Szentháromságban való nem hit, vagy abban való hit szabja meg ki üdvözül, vagy ki nem?

Az általad felsorolt idézetek miért bizonyítják, hogy a Szentháromsághoz való viszonyulás döntené el, ki keresztény, ki nem.

Az általad hozott igehelyek egyik kérdésre sem adnak választ…

2016. szept. 9. 20:25
 17/65 KZitus ***** válasza:
46%

Szia


Sok választ kaptál eddig, de senki sm válaszolt a kérdésedre. Én sem fogok, mert:

"Az általad felsorolt idézetek miért bizonyítják, hogy a Szentháromsághoz való viszonyulás döntené el, ki keresztény, ki nem.

Az általad hozott igehelyek egyik kérdésre sem adnak választ…" - hát erről van szó! Nem találsz ilyem vizonyítékot a Bibliában, mert nincsen.

2016. szept. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 A kérdező kommentje:
Egyszer valaki azt mondta nekem: "Amikor eljön a feltámadás és Urunk végtelen kegyelméből ott lehetünk, bizony csodálkozni fogunk! Lesznek, akikről úgy gondoltuk, hogy nem lesznek ott és ott lesznek. Lesznek, akikről úgy gondoltuk, hogy ott lesznek, és nem lesznek ott. Mindezt Urunk kegyelméből, nem emberi ítéletből, elgondolásokból! Urunk kegyelme fogja ezt eldönteni! Nem az, hogy mit gondolunk Róla vagy egymásról!" Szerintem szó sem lesz Szentháromságról, hanem inkább ilyesmiről: Lk 7,47; Ján 15,9-10; 17,26; 1Kor 13,1-13; Mt 22,36-40
2016. szept. 9. 20:38
 19/65 How Arrow ***** válasza:

Kedves kérdező

az csak akkor fogod látni ha ott leszel, ha nem leszel ott és a kárhozatra jutsz nem látod meg.

Isten szemében,amit a bibliábol megtudhatunk, nem az a keresztény aki annak valja magát vagy más vall kereszténynek, hanem az a keresztény, aki mindenhová követi őt.

Ha pedig Jézus azt mondja hogy Isten vagyok, te pedig azt mondod hogy nem vagy Isten, a válasz egyszerü.... KÁRHOZAT

2016. szept. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Úgy látom,hogy nem figyeltél és azt hiszem,hogy rájöttem miért nem. :)

Azért nem mert téged tulajdonképpen nem is a válasz érdekel hanem az ami jól esik a fülednek. :)

És ezt nem rosszindulatból mondom,mert mindannyian ilyenek vagyunk.


Továbbá azt is tudatni szeretném veled,hogy senki nem kötelez rá arra,hogy fogadd el a Szentháromságot. :)

Gondolom,hogy felnőtt ember vagy aki tudja,hogy mit akar és miben szeretne hinni.


Tudod ha az ember nagyon el akar érni valamit akkor mindenben tud hibát találni...és ez a leg könnyebb! :)

Hinni viszont..... :)


Legyen meg a te akaratod!


Tit 3:9 A balgatag vitatkozásokat azonban és a nemzetségekről való tudakozásokat, és a civakodást és a törvény felől való harcokat kerüld; mert haszontalanok és hiábavalók.

Tit 3:10 Az eretnek embert egy vagy két intés után kerüld;

Tit 3:11 Tudván, hogy az ilyen romlott, és vétkezik, önmaga is kárhoztatván magát.


Mindegy,hogy most mit gondolsz,de ha megtagadod a Szentháromságot akkor Istent tagadod meg.

Biztos vagyok benne,hogy az Őrtoronyban megtalálod azt a választ ami tetszeni fog a fülednek. :)

2016. szept. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!