Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki a Szentháromság elsö...

Ki a Szentháromság elsö alapitoja ès mikor volt az?

Figyelt kérdés
Itt már sokat halottam ès meg is èrtettem a Szentháromságrol többmindent, de volt aki azt mondja,már az Oszövetsèg idejèn alakult meg ,mások az elsö századtol,mások Isz.-400-tol.

2016. okt. 12. 17:36
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/148 anonim ***** válasza:
67%

"jel.3:14."A Laodiczeabeli gyülekezet angyalának ird meg:Ezt mondja az Amen,a hü ès igaz bizonyság,az Isten teremtèsènek kezdete"."


Nem azt jelenti amit a szektád tanít.


Ha elmennék sétálni és te is arra sétálnál, akkor találkoznánk. És ha séta közben összebarátkoznánk, akkor a mondhatnám azt, hogy a séta volt a barátságunk kezdete. De ettől még a séta nem barátság.


Érted a szemléltetést?

2016. okt. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/148 anonim ***** válasza:
100%

A harmadik válaszoló megadta a választ.


De mit kezdjünk a háromsággal? - Ismerjük meg!


Mi is a háromság? Először is le szeretném szögezni, hogy nem az, amit eddig tudtunk róla. Azok a nézetek, amelyekről nekünk azt mondták a kiadványokban, hogy ez a háromság, azokat a katolikus egyház már a 2-4. században eretnekségnek tekintette, és az azt valló személyeket, csoportosulásokat kiközösítette az egyházból. Valójában a szentháromságnak, vagy háromságnak nincsen fogalma, csupán egy összefoglaló név az Istennel, Jézussal, és a szent szellemmel kapcsolatos, néha rendkívül bonyolult Jehova tanúi szemével nézve érthetetlen, ám mégis egymáshoz tartozó bibliaversekre. Sok háromságban hívő személy nem is használja ezt a kifejezést, sőt olyannal is beszéltem, aki kifejezetten idegenkedik tőle. Viszont sok háromság hívő egyetért abban, hogy ez a téma, pont a bonyolultsága miatt nem feltétele a megmentésnek. Azaz nem kötik az ebet a karóhoz.


Mi is a háromság? A háromság nem három egyenrangú, öröktől fogva létező személy egysége. A háromság hívők abban hisznek, hogy az Atya, a Fiú, és a szentlélek három egymástól független, önálló akarattal, véleménnyel, énnel rendelkező személy. A mindenható teremtő Jehova. (használják is a nevét) Az ő fia Jézus Krisztus, aki nem angyal, de nem is arkangyal. A biblia megkülönbözteti Jézust az angyaloktól.(Héberek 1:4-6) Bár Jézust Jehova hozta létre, a biblia egy kivételtől eltekintve Jézus létrehozására nem a teremteni, hanem a születni szót használja. (Kolossé 1:15, Héberek 1:6,7) Ezért nevezi a Biblia Elsőszülöttnek vagy éppen egyszülöttnek (János 1:14, 3:16,18) ami azt jelenti, hogy csakis ő jött létre ezen a módon. Ez a gondolat azt hordozza magában, hogy Jézus, mint Elsőszülött, fizikai képpel szemléltetve az AtyáBÓL, JehováBÓL jött létre, annak egy részéből. Maga Jehova is azt mondja, hogy szültelek, nem pedig teremtettelek. A háromság hívők szerint a szentlélek, vagy szent szellem személy. Egyébként én magam is ezt vallom már. Hogy miért azt egy korábbi postomban megtalálhatod. Lényeg, hogy a Biblia azt írja a szent szellemről, hogy Jehovától származik. (János 15:26) Bár konkrétan nem írja a biblia, hogy Jézustól is, de azért néhány versből ki lehet venni, hogy Jézus a magáénak érezte a szentlelket. (János 16:14, 15).


Tehát, ha egy háromság hívővel beszélsz, és ő azt mondja neked, hogy a háromság tagjai öröktől fogva léteznek, akkor nem arra gondol, hogy ők mindig is személyként léteztek, hanem arra, hogy mivel mind Jézus, mind a szentlélek az AtyáBÓL jött létre, ezért léteztek örökké, viszont NEM önálló személyként. Tehát őket Jehova nem megteremtette, hanem csúnyán fogalmazva önmagából szülte ki, és csak utána kezdtek el létezni. Tehát amikor azt olvasod, vagy hallod egy háromság hívőtől, hogy ők egyek, vagy egylényegűek, akkor ez náluk azt jelenti, mintha egy nagy kupac gyurmából kivennél egy kisebbet, majd mindkettőből kivennél egy kicsit, és összegyúrnád egy harmadiknak. Tehát ugyanaz az anyag, ugyanaz a létforma, ugyanabból, az ’”anyagból”. Ezért isten mindhárom, hiszen ugyanabból az „anyagból” vannak. Jézusról egyértelműen ismersz olyan verseket a bibliából, ahol istennek van nevezve. A szent szellem nem ilyen egyszerű, de majd később kikerekedik.


Hogy miért volt fontos ezt így leírni? Most kapaszkodj meg! Azért mert ez szolgáltat alapot egy Jehova Tanúi számára megdöbbentő felfedezéshez. Nyugodtan elmondhatom, hogy amikor elkezdtem a most következő témát tanulmányozni, akkor szinte fájdalmat éreztem a megdöbbenéstől. Minden Tanú ismeri a Jézusról szóló próféciákat, illetve azok beteljesedését. Akármilyen hihetetlen, de ha alaposan megnézzük ezen próféciák némelyikét, és alaposan elolvassuk a szövegkörnyezetet, akkor megdöbbenéssel tapasztalhatjuk, hogy ezek a próféciák nem Jézusról szólnak, hanem Jehováról. A Bibliában sok olyan próféciát találunk, ami Jehováról szól, de vagy Jézuson, vagy a szent szellemen teljesedett be. Nézzük őket:


1, A megváltót elárulják 30 ezüstpénzért. Zakariás 11:12, 13. Olvasd el az egész fejezetet. Ez a prófécia nem Jézusról, hanem Jehováról szól. Ő beszél. Ám Jézuson teljesedett be.


2, Az isten nevét fogják segítségül hívni. Joel 2:32. Ezt a próféciát idézi Péter a Csel 2:21-ben. És nézzük a beteljesedését: Róma 10: 13. Viszont itt el kell olvasni az 5. verstől, és meglátod, hogy a Joel próféciája a szövegösszefüggés szerint nem Jehován, hanem Jézuson teljesedett be. Az Újvilág fordítás ugyan a 13. versben a Jehova nevet használja, de valójában itt a görög Κυρίου szó szerepel, ami azt jelenti, hogy Úr. Amit az Úvf is következetesen Krisztusra alkalmaz, kivéve ezt a helyet. Tehát a szövegkörnyezet, és a pontos görög fordítás nem Jehova, hanem Jézus nevének a segítségül hívására figyelmeztet. Egyébként néhány évtizede, még Jehova Tanúi is így gondolták. (helyesen)


3, Egy következő próféciát a zsoltárok 102: 24-27-ben olvashatod. A 24. versben egyértelműen az Istenről beszél, róla szól ez az idézet. Ám a beteljesedés a Héberek 1:8,10-12-ben már Jézusról szól.


4. Az Ézsaiás 6:8-10-ben lejegyzett szavakat az író Jehovának tulajdonítja. Viszont Pál apostol ezeket a szavakat a szent szellemnek tulajdonítja a Csel 28:25-27-ben.


5.A Zakariás könyvében a 12. fejezet első versében ezt olvassuk: Így szól Jehova… majd a 10 versben: „reám tekintenek, a kit átszegeztek, és siratják őt” a beteljesedésről meg tudjuk, hogy Jézuson történt meg. (Jelenések 1:7)


Ilyen még rengeteg van. sőt még furcsábbak is. de azokat esetleg később mutatom meg. A lényeg az, hogy a háromság, mint tanítás nincs benne a Bibliában. Hanem annak a komoly kutatómunkának az eredményét hívják így, ami megpróbálja azt a több száz nagyon érdekes Bibliaverset összhangba hozni, ami összevissza beszél hol Jehováról, hol Jézusról, hol pedig a szent szellemről. És amit itt megmutattam, az még csak a jéghegy csúcsa. Ugyanis sok olyan bibliavers van, amiben Jehova önmagával beszélget, illetve önmagáról egyes szám harmadik személyben. Szerintem az eddig megvizsgált anyag nincs nagyon messze az eddig ismert tényektől. Bár biztos néhány háromság hívő találna hibát a postban, de alapvetően ez a háromság. Én magam egy háromság hívő ariánusnak vallom magam, mert én sem vagyok képes teljesen elszakadni a Jehova Tanúinál tanult ariánus nézetektől, de szerintem a fentiekből kiderül, hogy a szentírás tanulmányozása némileg közelebb hozott a háromsághoz. De szerintem ezek a bibliaversek alkotta közös bizonyítékok megállják a helyüket, és egy jól átlátható, szentírási istenképet adnak.


(Idézet Sefatiastól.)

2016. okt. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/148 anonim ***** válasza:
9%

11#."Nem az amit a szektád tanit.

Én is igy gondoltam!Nem az amit a te szektád tanit.

Az amit a bibliavers ir.

2016. okt. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/148 anonim ***** válasza:
97%

( Ezt mondja az Ámen, a hű és igaz bizonyság, az Isten teremtésének kezdete:)


Ez nem jelent mást, mint a következőt: Ezt mondja ... Aki által Isten teremtett mindeneket.


Kol 1,16. Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek;

2016. okt. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/148 anonim ***** válasza:
100%

"Én is igy gondoltam!Nem az amit a te szektád tanit.

Az amit a bibliavers ir."

Pontosan, a 11-es tökéletesen levezette, hogy miként értitek félre az adott Bibliaverset. Mert nem csak az a lényeg hogy mit ír, hanem hogy az mit jelent, ez pedig sokszor csak a teljes Bibliát egységként tekintve derül ki. És jellemzően ebbe buktok bele mindig, hogy kiragadtok egy-két részletet, ami látszólag alátámasztaná valamelyik tévtanotokat, minden másról ami viszont egyértelműen cáfolja azt, egyszerűen elfeledkeztek...


Jelen esetben a teremtés kezdete, ahogy ügyesen megfogalmazta a 11. kommentelő, kizárt hogy azt jelentse, hogy Jézus mint teremtmény lenne a teremtés kezdete. Miért? Mert a Bibliát ugye egészében nézzük, azonnal két dolgot is észrevehetünk, ami ezt az elképzelést cáfolja.

1. "Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett." (János 1:2)

Minden ami lett, azaz minden ami teremtve van, az Ő általa lett. Ergo ez máris kizárja hogy Jézus teremtmény legyen, hiszen ezek szerint saját magát is teremtette volna, amikor még nem is létezett. Hiszen ha teremtmény, akkor Ő is "lett", és akkor máris hazugság lenne a Bibliában az a 'minden' szócska. Az ott csak akkor értelmezhető, ha Jézus, mint teremtő, értelemszerűen nem teremtmény.

2. A Biblia soha nem is használja rá a teremtmény szót, következetesen elsőszülöttnek nevezi. Ami igen jelentős különbség. A teremtés által alacsonyabb rendű dolog jön létre, születés során viszont mindig a szülővel egyenrangú. Ember gyermeke ember, kutyáé kutya, verébé veréb, Istené Isten.


A kérdésre is válaszolva, a Szentháromságot senki sem alapította, az mindig is létezett. Már maga Jézus is azt tanította, hogy a három Isteni személy nevében kereszteljünk, köteleződjünk el Isten mellett. Attól, hogy maga a Szentháromság, mint teológiai fogalom csak később került bevezetésre, a tanítás már Jézus szavaiban is létezett.

Vagy talán kétségbe vonod a hegyi beszédet is, mert Jézus sosem nevezte azt hegyi beszédnek? Ez elég nevetséges érv...

2016. okt. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/148 A kérdező kommentje:
11#.Korán megkezdted a felebaráti szeretetet,anyira,hogy már átmentèl mohoságban.
2016. okt. 13. 06:40
 17/148 anonim ***** válasza:
94%

Kedves Kérdező!


Nem értem miért kezdesz ismét ítélkezni? Mi az, amiből arra a következtetésre jutottál, hogy "mohó" esetleg sértegető választ adtam. Kérlek idézd ide, hogy lássam. Azonnal őszinte bocsánatot kérek!

2016. okt. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/148 anonim ***** válasza:
94%

Ja vagy a szekta szó miatt borultál ki? Akkor bocsáss meg kérlek!


Nem sértésnek szántam! Legközelebb a szervezet kifejezést használom majd.

2016. okt. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/148 A kérdező kommentje:
18#.Vallásnak neveznèm,ha nem baj,mert keztem vallani az unitárius element.
2016. okt. 13. 08:13
 20/148 anonim ***** válasza:
62%

19#Elnézést,rosszul küldte a telló,uton vagyok.

Utolsó szó"elvemet"

2016. okt. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!