Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ennyire gyávák a hit...

Miért ennyire gyávák a hit gyülis,20-30 éves férfiak, miért nem lehet velük normális ember módjára ismerkedni? Hogyan állhatnám meg, hogy egy macsó, nem hívő alakot válasszak ilyen emberek helyett?

Figyelt kérdés
Akiket ismerek félnek elköteleződni, a lányokra úgy néznek, mint az UFO-kra, eszükbe se jutna, hogy na ez egy szép nő, leszólítom a büfébe, megismerkedek vele, stb. Ellenben a nem hívő srácokkal gördülékeny a kommunikáció, könnyen ismerkednek, könnyen kifejezik az érzelmeiket, nincsenek rágörcsölve az egész témára. Pár beszélgetés után teljesen lenyűgözi őket a személyiségem, de persze a világnézeti eltérések mindig tönkreteszik a kapcsolatot. De ezek a gyülis srácok olyanok, mint egy darab fa, se kép se hang, leszólítani nem fognak, akkor mégis hogyan hogyan ismerkedjek? A többi gyülis csaj hogy viseli el őket? Mi ennek az extremizált tompaságnak az oka? Csak engem zavar ez az egész?

#Hit Gyülekezet #hívő férfiak #keresztény párválasztás
2016. dec. 6. 04:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Pedig én például nem vagyok gyülis és amiket ők írtak, az nagyon is értelmes, józan és tisztességes gondolatok. De nem csodálom, hogy van, aki nem érti.
2016. dec. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
53%

Asperrimus, bocsánat!

Leállítom magamat.

2016. dec. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, kérlek, a hitről meg a vezetőről való véleményezést mellőzzük, nem ez a kérdés célja, témaköre. Én pontosan tudom, hogy mi hogyan működik ott, csak a társválasztás területe kikészít. Egy szóval sem gondolkodtam a "szép idomaimra", amikor arra céloztam, hogyha valaki külsőleg megfog, miért ne lehetne vele ismerkedni? A gyüliben rengeteg jól öltözött, elegáns, blézert és kiskosztümöt hordó, kellemes külsejű nő van én nem hiszem, hogy olyan gonosz dolog lenne odaszólni valakinek, aki harmóniában van önmagával, kifinomultnak látszik - és itt még véletlen sem villantós öltözködésre gondolok, mielőtt félreértenétek. Hogy miért itt teszem fel a kérdést... nos. Feltettem én ezt már rengeteg embernek, de azóta se kaptam értelmes választ, olyat, ami növelné a hitemet. Vannak nyilván tanítások, útmutatások ezzel kapcsolatban, de sok minden üti egymást. Valaki szerint Isten majd eléd rendeli az igazit, mégis azt hallom, hogy ha nem ismerkedsz, vénlány maradsz, mert az emberek fognak egymásról dönteni, nem az Isten róluk. Más szerint hittel kell várni, jókor kell lenni jó időben. Nem a felszínességet palástolom, én is tudom, hogy a macsó stílusú pasikkal hosszú távon nem működik a kapcsolat, mégis, nagy kísértés minden fiatal lánynak szerintem, hogy a világi fiúk körbe ugrálják őket - és rengeteg barátnőmnek van felemás kapcsolata, amibe jól érzik magukat - én tudom, hogy ez rossz, de egyszerűen nincsenek perspektívák, nem lehet ismerkedni, még annyira se, hogy megállapítsam, hogy igen, beszélgetek ezzel az alakkal, szimpatikus, el tudnám vele képzelni az életemet. Én nem hiszek abban, hogy imádkozok, aztán majd a semmiből előjön az igazi, mert ez gyakorlatibb dolog, ehhez két ember kell, a kommunikáció számít. Nem tudom kivel megbeszélni az aggályaimat erről. Az is a problémám, hogy mindig az ember dönt. És materiálisabb dologban, mint a munkahely, anyagi jólét, egészség, nyilván könnyebb hinni, de ebbe szerintem nem lehet, mert sosem tudhatjuk, mi lakik a másik emberbe, mikor döf hátba, meg stb.
2016. dec. 6. 15:45
 14/19 anonim ***** válasza:
32%

"hitgyülis" - itt a probléma. Agymosott droid az összes. :)

Egyrészt a hitgyüli pont az ellen vall, amit Isten/Jézus tanít, tehát már nem hívők, másrészt nem kell semminek a tagja lenni ahhoz, hogy higgy valamiben. ;)

2016. dec. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de nem igazán látom át a felvetésedet. Szerintem Jézus tanításait nem arra kéne alapozni, amiket az iskolában, vagy mindenféle felekezetben hallunk róla, hanem el kell olvasni a Bibliát - nem csupán a Károli fordítást, hanem az angol változatokat is. Aztán az elolvasott és megértett igazságok lesznek egy egyház mérőzsinórja, ha nem tér el tőle, akkor az egy pozitív visszajelzés, hogy abban a felekezetben nem csak a vezető fényezi önmagát, hanem tényleg az írott igét akarja továbbadni. Egyébként egyet értek veled, hogy a hit meg a vallás két külön dolog, ezt a történelem is rengetegszer bizonyította már. Szerintem egy egyházhoz nem azért kell tartozni, hogy szavaiddal élve "kimossák az agyadat", hanem azért, mert megegyeznek a tanításai a Bibliával, a hiteddel, a világnézeteddel. Javaslom célszerű előbb utánanézni, hogy miről mit tanítanak és az milyen összefüggésben áll pl. a Jézusról szóló 4 evangéliummal, aztán ítélkezni. Egyébként a kétkedést nem tartom rossz dolognak, hiszen a Bibliában is benne van, hogy vizsgáljunk meg mindent, de az egyfajta alaposságot is magában foglal. Szóval én nem gondolnám, hogy alap igazságok tekintetében tévedések volnának, számomra egyedül a párválasztás, ismerkedés területe értelmezhetetlen, ezért vonatkozott csupán erre a dologra a kérdésem.
2016. dec. 9. 15:19
 16/19 anonim ***** válasza:
41%

Azért ,mert ilyenek. A nők is. Rohadtul prűdek. Persze ez csak azokra vonatkozik ,akik nem-gyülis háttérből jönnek. Akik gyülis háttérből származnak azoknak a 95%-a lepattan.


És ez tényleg így van.

2016. dec. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Pedig az a mormális szerintem, ha Istentől kéri el az ember a társát, és nem maga "próbálkozik". Lehet, hogy hihetetlenül fog hangozni, de én úgy kértem meg a feleségem kezét, hogy előtte sohasem beszélgettünk kettesben. Köszönőviszonynál több nem volt köztünk. De nem is volt rá szükség, az Úr kijelentette, hogy ő lesz a társam. Ádámnak se 100 nő közül kellett választania, hanem egyet kapott Istentől. És nem az én esetem az egyetlen kivételes példa.


Üdv,

egy nem hitgyülis

2016. dec. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Nem gondolnám prűd dolognak, hogy valaki csak a megfelelő ember számára adja ki magát. Ettől függetlenül lehet tüzes belül az illető, csak ezt nem mutatja ki mindenkinek, de akinek meg igen, az igazán értékelni fogja. Sajnos tényleg sokan lepattannak, nem értenek meg dolgokat, szerintem javarészt a párválasztás témaköre miatt, mert megkeserednek tőle.

Én is hallottam már ilyen bizonyságokat, hogy Isten mutatta meg valakinek a társát. De ez hogy zajlik? Mit érzel olyankor belül?

Szerintem valahol a kettő között lehet az igazság, hogy nem kell összevissza ismerkedni, de ha Isten rámutat valakire, fontos a szabad akaratod is. Én nem tudnám elképzelni, hogy úgy hozzámenjek valakihez, hogy nem ismertem meg alaposan a legmélyebb, legrondább dolgaival együtt. Szerintem picit vakmerőség úgy házasodni, hogy nem ismered ki teljesen a másik felet - működik egyébként, én is hallottam ilyeneket - de én biztos nemet mondanék, mert szabad akaratom van választani. Ugyanakkor azzal sem értek egyet, hogy 10 emberből totózzam ki, hogy melyik az igazi, közben megannyi sérülést elszenvedve, "ismerkedjél, Istennek ez úgyis mindegy" címszó alatt. Ha nem bíztat, nem ad kijelentést, ugyan honnan tudnám, hogy jól választok? Ő jobban ismeri az embereket, olyat is lát, amit én nem. Ugyanakkor ez meg most üti az első állításomat. Szerintem az a jó, ha Isten javasol valakit és te is ismered annyira, hogy tudd róla, hogy nem teszi tönkre az életed. Mert ha csak parancsot követünk, akkor ha tönkremegy a kapcsolat, megszomorodunk Istenre, hogy a javaslata rossz dolgot okozott nekünk - pedig ha valaki cserben hagy minket, az a másik ember szabad akarata. De ha meg Isten nélkül választunk és tönkremegy, akkor meg azért verhetjük a fejünket a falba, hogy az önfejűségünkkel tönkretettük az életünket. Szóval szerintem valahol a kettő között lehet az igazság, nem tudom.

2016. dec. 11. 18:07
 19/19 Elluska válasza:
76%
A Hit Gyülis férfiak nagyon is férfiasan viselkednek. Nem szaladgálnak nők után,de ha valaki komolyan tetszik nekik akkor lépnek. Nem csak egyszerű kapcsolatra vágynak hanem egy életre szóló társra, és azt pedig komolyan is veszik. Sokkal mélyebb értékeket keresnek, mint a külső. Minden férfi érzi azt hogy mikor jön el az idő amikor ismerkednie kell, és keresni a számára megfelelő hölgyet. Ők nem kapkodják el.
2016. dec. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!