Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz keresztények! Helyes...

Igaz keresztények! Helyes cselekedet-e szerintetek az Úristen nevét szörnyülködés kifejezésére használnia egy kereszténynek?

Figyelt kérdés

Istenkáromlásnak számít-e a fent leírt cselekedet?

Keresztények válaszát várom, köszönöm!



2016. dec. 29. 11:07
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
27%

A helyzet az, hogy a zsidók Istent a mai napig úgy is hívják: “a Név” (ha Sém). A bibliai héberben ugyanis nincs szó a “személy”-re, ezért használja a “név” szót: pl. “Isten nevét segítségül hívni” = magát Istent segítségül hívni; “Isten nevét magasztalni” = magát Istent magasztalni azért, aki Ő. Ez a számunkra furcsa szóhasználat átment az Újszövetségbe is, pl. Apostolok Cselekedetei 1:15 “százhúsz név sokasága” = százhúsz főnyi sokaság, vagy Apostolok Cselekedetei 4:12 “nem is adatott az embereknek az ég alatt más név” = nem adatott senki más.


Tehát az a parancsolat nem azt jelenti, hogy ne ejtsük ki a nevét, megjegyzem, Jézus mit is mondott?

Mt 12,31

Azt mondom azért néktek: Minden bűn és káromlás megbocsáttatik az embereknek; de a Lélek káromlása nem bocsáttatik meg az embereknek.


A parancs azt jelenti, hogy Isten nevében ne tegyünk dolgokat, ahogy nagyon sokan meg is tették, lásd, keresztes háborúk, inkvizíció, stb. Isten nevét hiába ne vegyük. Ne takarózzunk Istennel. Tehát a válasz az, hogy nem istenkáromlás abban a kontextusban, ahogy a kérdésben szerepel, például, hogy - Úristen, mi történt veled...

2016. dec. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
45%
És még annyit, hogy meredek az igaz keresztény kifejezés, nem ezért válaszoltam, mintha magam igaz keresztényként válaszoltam volna. De ha valaki a válaszolók közül így gondolja, kíváncsi lennék, hogy ki az, aki annak tartja magát.
2016. dec. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 A kérdező kommentje:

Pietrosol, a kérdésemben az "Úristen" kifejezést említettem, csak arra vonatkozóan kérdezem, hogy helytelen-e a használata becsmérlő kifejezésekben.


Leírtam pontosan, hogy milyen esetekre gondoltam, nem tudom, hogy azt olvastad-e.

2016. dec. 29. 12:36
 14/49 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Önmagában a negatív érzelmek és a lekezelések sem helyesek. Értelemszerűen tetézve ezt még a törvényszegéssel...hadd ne folytassam.


Az Úr Jézus Krisztus így tanított bennünket: "Én pedig azt mondom nektek, hogy aki haragszik testvérére, megérdemli az ítéletet, aki pedig azt mondja testvérének: Ostoba! – megérdemli, hogy a nagytanács elé kerüljön; aki pedig azt mondja: Bolond! – méltó a gyehenna tüzére." (Mt. 5:22)


Az egyetlen helyes és elfogadható viselkedés: "Amit csak szeretnétek, hogy az emberek tegyenek veletek, mindenben ugyanúgy tegyetek ti is velük, mert ezt tanítja a törvény és a próféták." (Mt. 7:12)


Üdv. Péter

2016. dec. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:

Tehát az idézett mondat pl. akkor így hangzana:


"Segítség, hogy lehetsz ilyen hülye?" Ez így is súlyos, szerintem mindenképpen lekezelést fejez ki.

2016. dec. 29. 12:49
 16/49 A kérdező kommentje:

Szia Péter!


Köszönöm szépen! :-)

2016. dec. 29. 12:51
 17/49 anonim ***** válasza:
0%

Jó kérdés, gondolkodtam rajta és a válaszokon.

Valóban, egyáltalán nem tisztességes a magunk rossz gondolatait Isten személyével összemosni, erről szólt a tízes válasz is, sajnos nem lehet arra nyomni zöld pacsit.

Ugyanakkor valóban ugyanakkora bűn az, amikor másról rosszat mondunk (és ebbe rakjuk bele Isten személyét), mivel semmi szeretet nincs benne, márpedig az a második parancs. Figyelem a további válaszokat.


Az igaz keresztény pedig fura kifejezés. Nincs olyan.

2016. dec. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
27%
Nem helyes, de még mindig megengedhetőbb, mintha az Úristen misztifikált nemi szervét emlegetnéd. :-))
2016. dec. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat!
2016. dec. 30. 20:30
 20/49 A kérdező kommentje:

#11 hsz!


Nem ilyen kérdésre: "Úristen, mi történt veled..." vonatkozott eredetileg a kérdésem, hanem olyanra, amelyben-amellyel az egyik fél egyértelműen lekicsinyli, lenézi a másik embert.


Írtam "szemléltető" mondatokat korábbi hozzászólásomban (#9. hsz.), hogy konkrétan milyen helyzetekre gondoltam, kérlek, azokat is olvasd el és ha gondolod, írd meg, hogy abban a kontextusban elfogadhatónak tartod-e Úristen emlegetését.

2016. dec. 30. 20:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!