Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten, illetve Jézus miért...

Isten, illetve Jézus miért várja el tőlünk, hogy megbocsássunk az ellenségeinknek, mikor Ő maga ezt nem teszi?

Figyelt kérdés
Ha Jézus is megbosszul, ítél és kárhozatra juttatja azokat az embereket, amelyek nem teszik ki azokat a feltételeket, amit Ő maga alkot, akkor hogy várja el ezt egy embertől, hogy várja el a feltétel nélküli szeretetet, és alázatot, ha Ő maga ugyan úgy messze van ettől? Tudom, hogy ő az ítélő bíró, de ha a türelme véges, akkor hogy a viharba ne lenne véges az én türelmem, és megítélek embereket?
2017. jan. 13. 18:43
1 2 3 4 5 6
 21/57 A kérdező kommentje:

Látom remek kis csapat gyűlt itt össze, ezért elkezdem valahol máshol és lépésenként.


1 Jézus szerint valóban képmutató az az ember, aki bort iszik és vizet prédikál?


2 Jézus arra kért minket, hogy mindig bocsássunk meg az ellenünk vétkezőknek?


3 Jézus mindig megbocsát a vetkezőnek?


Szerintem a válaszok:

1 igen

2 igen

3 nem


Szerinted?

2017. jan. 13. 21:50
 22/57 anonim ***** válasza:
Ő megakar bocsátani, csak az emberek, nem akarnak úgy élni, és ezzel elutasítják a megbocsátást, mert továbbra is a saját fejük után akarnak menni.
2017. jan. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 A kérdező kommentje:
Living, az előző három kérdésemre egy három igen-nem választ légyszíves, mert addig biztos vagyok abban, hogy nem értitek a kérdést. Köszönöm.
2017. jan. 13. 22:04
 24/57 anonim ***** válasza:
igen igen igen
2017. jan. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 A kérdező kommentje:
Ha a 3-ra azt írod, hogy igen, akkor nem lenne ítélet és nem lenne kárhozat. Ez nem lehet igen, mert van ítélet, így nem bocsát meg MINDIG, ahogy tőlünk elvárja.
2017. jan. 13. 22:35
 26/57 anonim ***** válasza:

Kérdező én úgy látom, hogy pontosan te vagy az aki nem érti.

Nézd csak;


Zsid 2:9

"Azt azonban látjuk, hogy Jézus, a ki egy kevés időre kisebbé tétetett az angyaloknál, a halál elszenvedéséért dicsőséggel és tisztességgel koronáztatott meg, hogy az Isten kegyelméből MINDENKIÉRT megízlelje a halált."


Szóval a válaszom;


Igen.

Igen.

Igen!


Tehát ha egyszer Jézus Krisztus MINDENKIÉRT meghalt a kereszten akkor már csak egy kérdés van amit meg kell válaszolni;

Elfogadod Őt vagy sem?

Szóval TE döntesz.

2017. jan. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 A kérdező kommentje:

Pálnak nem annyira mint Jézusnak.


Mt 20,28

Valamint az embernek Fia nem azért jött, hogy néki szolgáljanak, hanem hogy ő szolgáljon, és adja az ő életét váltságul sokakért.

Mt 26,28

Mert ez az én vérem, az új szövetségnek vére, a mely sokakért kiontatik bűnöknek bocsánatára.

Mk 10,45

Mert az embernek Fia sem azért jött, hogy néki szolgáljanak, hanem hogy ő szolgáljon, és adja az ő életét váltságul sokakért.

Mk 14,24

És monda nékik: Ez az én vérem, az új szövetség vére, a mely sokakért kiontatik.


Sokakért. De mindez lényegtelen annyiból, hogy Jézus nem bocsát meg mindenkinek.


Mt 11,24

De mondom néktek, hogy Sodoma földének könnyebb dolga lesz az ítélet napján, hogynem néked.


Ami nem gond, de akkor miért vár el olyat, amit saját magától sem. Ez nem képmutatás?

2017. jan. 13. 22:53
 28/57 anonim ***** válasza:
Oké, akkor visszatérek az első válaszomhoz: Quod licet Iovi non licet bovi. Isten ítélhet, mert Isten. Ember nem ítélhet, mert ember. Nincs egyenlőség, mehetsz az ombuccmanhoz. ha az örök életre pályázol, követed Istent legjobb tudásod szerint, és akkor vele együtt fel is támadsz majd, vagy durcáskodsz, aztán lesz, ami lesz. Ez az utolsó válaszom neked, akinek van füle, hallja meg! :-)
2017. jan. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 A kérdező kommentje:
Kolompár, te nem vagy 100-as,de elmondom újra :Nincs problémám azzal, hogy Isten megitéli az embert. Nem fogod fel?
2017. jan. 13. 23:11
 30/57 A kérdező kommentje:
A 21-es válaszomban lévő 3 kérdésre válaszolj, igen vagy nem, aztán beszélgethetünk remélem értelmesebben tovább, mert úgy tűnik addig tényleg nem értitek a problémámat.
2017. jan. 13. 23:13
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!