Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten, illetve Jézus miért...

Isten, illetve Jézus miért várja el tőlünk, hogy megbocsássunk az ellenségeinknek, mikor Ő maga ezt nem teszi?

Figyelt kérdés
Ha Jézus is megbosszul, ítél és kárhozatra juttatja azokat az embereket, amelyek nem teszik ki azokat a feltételeket, amit Ő maga alkot, akkor hogy várja el ezt egy embertől, hogy várja el a feltétel nélküli szeretetet, és alázatot, ha Ő maga ugyan úgy messze van ettől? Tudom, hogy ő az ítélő bíró, de ha a türelme véges, akkor hogy a viharba ne lenne véges az én türelmem, és megítélek embereket?
2017. jan. 13. 18:43
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:

Igen,igen,nem.

Nincs ebben semmi igazságtalanság. Jézus a farizeusokat ítélte el jelen helyzetükért, de remélt abban is, hogy még az életükben megváltozhatnak lásd Zakareus.

Jézus nem volt képmutató azáltal, hogy mindenkinek megbocsát a halál pillanatáig, utána majd ítél is. A halálunk után a mennyben nem fogjuk egymást bántani, megbocsátani már nincs kinek :) A megbocsátás és az ítélet nem keverendő össze, Jézus mindenkinek megbocsát, de aztán ítélnie is kell, mert mennyországba nem juthatnak az Istent be nem fogadó emberek. A menny és a pokol nem egy hely, ezért sajnos ítélni kell. Jézusnak majd megszakad a szíve, hogy az elveszetteken már nem tud segíteni, de el kell ítélnie őket! Kedves kérdező, a te kezedben van a döntés. Jézust válaszd :)

2017. jan. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
...de nem többet. Ezt is csak akkor, ha figyelmen kívül próbálod mindenáron hagyni, hogy a labda az embernél pattog Krisztus áldozata miatt, tehát hiába vádolod a másik felet azzal, hogy miért nem szervál...
2017. jan. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
#40,#42,#43 összetartozik
2017. jan. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező a válaszaimat - és mások válaszait - valószínűleg nem akarod megérteni. A példák nem mennek át. Ha követni akarod Iatent, kövesd! Ha számodra nem szimpatikus Isten, mert ítélni merészel, vagy mert képmutatónak gondolod, akkor... Nincs tippem, mit tehetnél. Viccesen írtam, hogy panaszt tehetsz az ombuccmannál, de ez se ment át. Ha meg vagy arról győződve, hogy Isten képmutató, akkor gondold azt! Azt gondolsz, amit akarsz. Ha úgy gondolod, hogy Isten nem bocsát meg mindenkinek, és ezért te sem bocsátasz meg mindenkinek, tedd azt! Szabad akaratod van, bármit tehetsz!
2017. jan. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 A kérdező kommentje:
41, nem lehet a harmadik igen, mert Jézus nem bocsát meg mindenkinek. Vannak, akik kárhozatra jutnak. Vagy tévednék? Tehát ha azt mondom, hogy mindenkinek adok 10.000 forintot, mindenkinek, aki feje tetejére áll és elkezd pörögni, akkor az azt jelenti, hogy minden egyes embernek, mind a 7 vagy akárhány milliárdnak adtam 10.000 forintot? Vagy csak annak a néhánynak, aki ezt megtette nekem? Akkor ne mondd, hogy én minden egyes embernek adok 10.000 forintot, mert ez hazugság. Ahogy az is hazugság, hogy Jézus mindenkinek megbocsát. Nem bocsát meg mindenkinek! a lehetőség mindenkinek adott, hogy adjak 10.000 forintot, de nem fogok adni, mert feltételhez kötöttem és ezt csak kevesen teljesítették. Mindenkinek megbocsát Jézus, aki teljesíti a feltételeit. Tehát megbocsát mindenkinek? Nem, csak azoknak, akik a feltételeit teljesítik. Tehát a hármasra a válasz nem! Véleményed?
2017. jan. 14. 13:34
 46/57 A kérdező kommentje:

Ja, a lényeg lemaradt! Ha a hármas nem, tehát Jézus nem bocsát meg mindenkinek, és Jézus azt mondta, hogy én meg Te viszont bocsássunk meg mindenkinek, akkor ez képmutatás. Képmutatás szótári definíciója a következő:


"(kép-mutató) ösz. mn. és fn. Ki szóval és tettel máskép nyilatkozik, mint belül gondol és érez. 2) Ki oly érzelmeket mutat külsőleg, melyek szivében nem léteznek, tehát tettető. 3) Szoros ért. személy, ki külsőleg magát erkölcsösnek, erényesnek, vallásosnak színleli, holott valósággal erkölcstelen és vallástalan. Régiesen: képmutaló. V. ö. KÉPMUTATÁS."


Jézus hogyan tehet olyan terhet ránk, hogy ne ítéljünk, és bocsássunk meg mindenkinek, holott ő maga ezt a terhet nem teszi magára, még két évezrede sem, amikor itt volt közöttünk. Ez Jézusnak sem tetszett:


Mt 23,4

Mert ők nehéz és elhordozhatatlan terheket kötöznek egybe, és az emberek vállaira vetik; de ők az ujjokkal sem akarják azokat illetni.


Ha Jézusnak ez nem tetszett, miért tett ilyet velünk? Miért tette a megbocsátás terhét, ha ő nem veszi fel?

2017. jan. 14. 13:48
 47/57 A kérdező kommentje:
Jézus mivel feltételhez kötötte a megbocsátást, az ellenségnek csak akkor bocsát meg, ha átpártol úgymond hozzá, de onnantól kezdve az már nem az ellensége. Viszont nekünk azt mondta, hogy az ellenségnek is bocsássunk meg.
2017. jan. 14. 13:49
 48/57 anonim ***** válasza:

Isten, mindenkinek megbocsát, aki kéri a bocsánatát. A halál pillanatáig van lehetőség kérni. Mindenkinek ajánlasz 10000 forintot, de nem mindenki veszi el. Ha úgy nézzük, nem adtál mindenkinek, de ez nem a te hibád. Tiszteled embertársaidat, így tiszteletben tartod, ha valakinek nem kell a pénz. Nem fogod erőszakkal a zsebükbe tömködni.

.

Azt mondod, Jézus nem bocsátott meg mindenkinek, mikor a földön élt. Lennél olyan kedves, hogy idézel erre egy példát a Bibliából?

2017. jan. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:

41-es vagyok. Azért írtam igen,igen,nem választ a kérdéseidre. Értem, hogy mit gondolsz és megpróbálok segíteni neked megérteni a megbocsátás lényegét.

„Ha a hármas nem, tehát Jézus nem bocsát meg mindenkinek, és Jézus azt mondta, hogy én meg Te viszont bocsássunk meg mindenkinek, akkor ez képmutatás.”

Nem ez volt a harmadik kérdés, hogy Jézus mindenkinek megbocsát-e, hanem idézem: „Jézus mindig megbocsát a vétkezőknek?” Kihangsúlyoztad a „mindig” szót. Alapvető tény, hogy Jézus már nem bocsát meg az elhunyt és elkárhozott embereknek.

Nézzük meg, mit jelent a megbocsátás? Vagyis mit bocsát meg nekünk Isten? Isten megbocsátja főképpen az eredendő bűnt Jézus kereszthalála által, így mindenki visszakapja az elveszett kegyelmet. Bizony mindenki, mert Jézus mindenkiért halt meg. Ha nem történt volna meg ez az isteni megbocsátás/megváltás, Jézus hiába halt volna meg értünk. Mi hiába bocsátanánk meg egymásnak a bűneinket, ezáltal nem állíthatjuk vissza az eredeti állapotot. Mindenki meghívást kap az örök életre. Az ember szabad akaratot kapott, hogy döntsön az örök élet és az isteni megbocsátás felől. Másik kérdés: nekünk mit kell megbocsátanunk egymásnak? Persze, hogy nem az eredendő bűnt, hanem az egymás ellen elkövetett bűnöket. Ezért nem kéne összekeverni az isteni és az emberi megbocsátásokat.

"Az Emberfia azért jött, hogy megkeresse és megmentse azt, ami elveszett." Lk 19,10

Azt kívánom, hogy békesség jöjjön az életedbe, és szép vasárnapot!

2017. jan. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Isten mindenkinek megbocsájt,aki azt kéri,de senkire sem erőszakolja rá bocsánatát.


Az ember megbocsájtása,ennél bonyolultabb,hisz az ember,azzal szemben,aki vétett ellene,haragot,vagyis mérget termel önmagában.(Kimutatható mérget,amit összegyüjtve,s így beadva halált okoz.)A megbocsájtás,így saját érdekünk azoknak is,akik ezt nem igényelik.


Isten megbocsájtásához,egy tanmese:


A hegymászó eltévedt egy ismeretlen helyen.Rögzítőszege kilazult a sziklából,és így zuhanni kezdett a koromsötét éjszakában.Zuhanás közben elkapott egy faágat,s így megmenekült.Hangosak kiáltott Istenhez segítségért,és megszólalt egy hang:"Ugorj le!"Ez megismétlődött 3X.A hegymászó,halucinálásnak vélte a hangot,és tovább kapaszkodott az ágba.A hideg éjszakában megfagyott,félméterre a földtől,s néhány lépésre a menedékháztól.


Ilyen Isten megbocsájtása.Senkire sem kényszeríti rá.Azt mindenki,maga utasítja el,vagy fogadja el.

2017. jan. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!