Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten, illetve Jézus miért...

Isten, illetve Jézus miért várja el tőlünk, hogy megbocsássunk az ellenségeinknek, mikor Ő maga ezt nem teszi?

Figyelt kérdés
Ha Jézus is megbosszul, ítél és kárhozatra juttatja azokat az embereket, amelyek nem teszik ki azokat a feltételeket, amit Ő maga alkot, akkor hogy várja el ezt egy embertől, hogy várja el a feltétel nélküli szeretetet, és alázatot, ha Ő maga ugyan úgy messze van ettől? Tudom, hogy ő az ítélő bíró, de ha a türelme véges, akkor hogy a viharba ne lenne véges az én türelmem, és megítélek embereket?
2017. jan. 13. 18:43
1 2 3 4 5 6
 51/57 A kérdező kommentje:

"Isten mindenkinek megbocsájt,aki azt kéri"


Nincs a fejemben az egész Biblia, de ilyenre nem emlékszem. Megmondhatnád, hogy hol találom ezt a részt a Bibliában.

2017. jan. 15. 08:10
 52/57 A kérdező kommentje:
Oké, kérj és adatik.... Viszont a szüzek hiába zörgettek, nem nyertek bebocsájtást, nem mindenki üdvözül, aki zörget és azt mondja, uram, uram...
2017. jan. 15. 08:13
 53/57 anonim ***** válasza:

"Ha Jézus is megbosszul, ítél és kárhozatra juttatja azokat az embereket, amelyek nem teszik ki azokat a feltételeket, amit Ő maga alkot, akkor hogy várja el ezt egy embertől, hogy várja el a feltétel nélküli szeretetet, és alázatot, ha Ő maga ugyan úgy messze van ettől? Tudom, hogy ő az ítélő bíró, de ha a türelme véges, akkor hogy a viharba ne lenne véges az én türelmem, és megítélek embereket?"


Üdv. kihagytad a képletből az előző lépést, hogy bemutatta, milyen az isteni szeretet és megáldozta magát. Ezzel lehetőséget adott az örök életre és a megszentelődésre (azaz, hogy megtisztít minket a bűntől). Ennek egyik gyakorlata, hogy bocsássunk meg ellenségeinknek. Jézus az Isten, nyilván azt is közölte, hogy aki nem tér meg, annak kárhozat a része. CSak Isten tudja pontosan megítélni, ki tért meg és ki nem, így Ő ítélhet és büntethet, az ember nem. Nekünk marad a megbocsájtás és a szeretet. "Enyém a bosszú, majd én megfizetek"-mondta Isten. A hívőnek nem kell bosszút állnia. Ha szeretetben él, Isten majd megoldja a problémáit

2017. jan. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:

"Az a gond szerintem, hogy a megbocsátást magatokra értitek. Megbocsát-e egy vétkesnek, ha nem érdekli a vallás, nem érdekli Jézus személye? Mit mondott a farizeusoknak? Nagyobb lesz a büntetésük, mint a sodomaiaknak. Megbocsátott nekik még 2000 éve? Már akkor sem, holott a tanítványainak azt mondta, hogy bocsássanak meg mindenkinek."


Ne mossuk össze az ószövetséget az újjal. Ószövetségben a törvény teljesítéséhez volt kötve az átok és az áldás, ma pedig Jézusban való hithez. A farizeusok mindkét hibát elkövették: nem tartották a törvényt és nem hittek Jézusban. Még meg is feszítették őt. Ha valaki elutasítja Istent, hogy a rákban jutalmazza azt meg örök élettel? Ez igazságos lenne a hívő felé? A tanítványoknak sem kellett megbocsájtani mindenkinek. Még az ószövetség érvénye alatt elküldte Őket Izraelhez, hogy hirdessék az Igét, és akik nem fogadták be őket, bizonyságot tettek ellenük. Lsd. evangéliumok.

Az újszövetség életbe lépésekor (Krisztus halála, István halála, Pünkösd) már minden megváltozott. Az apostolok a pogányok felé is nyitottak, gyülekezeteket hoztak létre + a zsidókból való hívőket is gondozták. Itt kezdődött el a Szentlélek általi megszentelődési munka. LSd. apostoli levelek

2017. jan. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
100%
Nem válaszoltál a kérdésemre. Alá tudnád támasztani bibliai résszel az állításodat, miszerint Jézus nem bocsátott meg mindenkinek, mikor a földön élt? Én olyanokra emlékszem, hogy megbocsátott Péter apostolnak, miután az háromszor is megtagadta, megbocsátott a házasságtörő asszonynak, rémlik, hogy egy vámosnak is megbocsátott, de ebben nem vagyok biztos, megbocsátott a jobb latornak, és talán a legszebb, hogy Atya bocsánatát kérte azok számára, akik gyalázták, miközben a kereszten szenvedett ("nem tudják, mit cselekszenek"). Azt hiszem, ezekkel válaszoltam is legutóbbi kérdésedre, hogy hol van leírva, Isten mindenkinek megbocsát, aki kéri azt. Bár konkrét helyet nem adtam meg, mert nem vagyok Biblia-tudós, de ez szerintem már a fenti néhány példából is egyértelmű. Ennél a kérdésednél is azt tanácsolom, hogy ha mélyebben érdekel a Biblia és a kereszténység, iratkozz be valamely hittudományi főiskolára vagy egyetemre, ahol sokkal magasabb szintű ismereteket kaphatsz, mint itt a GYK-n.
2017. jan. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
“És bocsásd meg a mi vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk azoknak, akik ellenünk vétkeztek” (Mt 6:12)
2017. jan. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:

Szia!

Él még a topik?

Pontosan mit értesz büntetés és kárhozat alatt?

2017. jan. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!