Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tagadhatják a keresztén...

Hogyan tagadhatják a keresztények az evolúciót, mikor a kígyók egykor képesek voltak a beszédre, most meg már nem?

Figyelt kérdés

2017. jan. 20. 18:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/258 anonim válasza:
2%

Ezt az ateisták nem érthetik. Addig amig a Szent Szellem nem járja át a testüket, tudatlanok maradnak. Isten úgy teremtette meg a világot, hogy nem magyarázta el, mit miért tett.

Az én életemben olyan dolgok voltak, hogy hiba lenne nem hinnem. Csodák, gyógyulások, stb.. :)

2017. jan. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/258 How Arrow ***** válasza:
22%

"megdönthetetlen bizonyítéka volt"


Egy megdönthetetlen bizonyitékot mondj!

2017. jan. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/258 anonim ***** válasza:
13%

Vidiripi


Kérdező!


A kérdésed hibás! Nem kígyók hanem EGY kígyó!

S tudjuk azt is hogy képesek az angyalok fizikai testbe "költözni, megszállni" ahogy tetszik! Így van rá esély hogy nem a kígyó szólt hanem valaki vagy valami egészen más. De ez nem bizonyítható ezért hit kérdése a dolog.

De mindenképpen kétséges az hogy valóban a kígyó beszélt. Bár van rá bibliai példa hogy megszólal egy állat. De az csak azért képes erre mert Isten képessé teszi rá. De arra is van példa hogy Isten megnyitja egy ember szemét és az látja az Isten angyalát vagy angyalait.

- Az evolúció egy elmélet ami nem egyeztethető össze a teremtéssel. A Biblia világosan leírja hogy Isten teremti meg a növényeket az állatokat és magát az embert is.

De a legszembetűnőbb dolog hogy leírja hogy a Föld porából formálja meg az első embernek a testét. Nem egy állatból alakul ki fokozatosan mindenféle átmenet után lesz kifejlett ember.

Hanem egyértelműen embernek teremti meg, nem pedig ember szerűnek ami később valamilyen változáson keresztül azzá válik. Egy kifejlett felnőtt teljesen épp és egészséges embert teremt meg Isten.

2017. jan. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/258 anonim ***** válasza:
50%
Hopp, ritka, eset, de tetszik Vidripi válasza :)
2017. jan. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/258 Cerevisiae ***** válasza:
80%

Az evolúció mechanizmusának működése 100%-osan visszaigazolt tény. Ugyanolyan tény, mint ahogy látod fenn az égen a Napot.


Nem egyszerűen egy kígyóról beszél a Biblia, hanem "A" kígyóról. És nem azt írja, hogy az az egyetlen lábbal rendelkező kígyó az összes többi között, hanem a bűnbeesés után az a retorzió, hogy a hasán kell "járnia". Vagyis az összes kígyó vele együtt így jár, vagy ő volt az összes kígyó őse.


Bibliából: "A kígyó pedig ravaszabb vala minden mezei vadnál, melyet az Úr Isten teremtett vala..."


A Biblia semmi olyat nem ír, hogy az összes ma létező állatot tuti megteremtette kapásból. Számtalanszor derül ki, hogy az ateisták jobban ismerik a Bibliát, mint a hívő.


Vidiripi: "Így van rá esély hogy nem a kígyó szólt hanem valaki vagy valami egészen más."


Nincs rá esély, mert a Bibliát tudtommal szó szerint kell érteni. Ki vagy te, hogy össze vissza kitalálsz magadnak a Biblia alapján sztorikat, ami éppen az eszedbe jut?


Vidiripi: "A Biblia világosan leírja hogy Isten teremti meg a növényeket az állatokat és magát az embert is."


Azt is világosan leírja, hogy az első és a második élőlény teremtési sorrend egymással teljesen összeegyeztethetetlen. Azt miért hagyod ki a világos dolgok közül?


Vidiripi: "Hanem egyértelműen embernek teremti meg, nem pedig ember szerűnek"


A második teremtési sorrendben előbb valamiféle emberszerűt teremt, de Istennek csak sokkal később jut eszébe nőt teremteni, következésképpen az első teremtésbeli ember se nem nő se nem férfi nem lehetett, és Isten csak utólag igazgatta valóban férfivá az első teremtését, vagyis a Biblia maga írja le világosan a II. teremtési verzóban, hogy egyértelműen csak emberszerűt teremtett.


Vidiripi barátom.


Már a múltkor megállapítottuk, hogy feltehetőleg te soha nem olvastál bele a Bibliába. Mikor veszed már rá a fáradtságot, hogy legalább az első oldalakat átböngészd?

2017. jan. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/258 How Arrow ***** válasza:
14%
Hány lába volt a kígyónak?
2017. jan. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/258 anonim ***** válasza:
74%

Vidiripi


"Az evolúció mechanizmusának működése 100%-osan visszaigazolt tény. Ugyanolyan tény, mint ahogy látod fenn az égen a Napot."


Az is 100%-osan visszaigazolt tény hogy léteznek olyan emberek akik hisznek Istenben.

Bizonyára ennek is van tudományos magyarázata.

Nézzük hit nélkül a dolgot.

Valami miatt kialakult ez is úgy értem az erre való igény, fogékonyság nevezd aminek akarod. S hiába is küzdesz ellene ez akkor is létezik és létezni is fog. Mind1 hogy milyen technikai fejlettségen lesz az emberiség. Sem a szelekció sem a mutáció sem bármilyen más folyamat amit kapcsolatba hoznak az evoval. Nem szüntette meg ezt a tulajdonságot vagy igényt! Ahogy tetszik!

Így erős a gyanúm hogy ez egy természetes folyamat! De ez csak elmélet részemről.


"Nem egyszerűen egy kígyóról beszél a Biblia, hanem "A" kígyóról. És nem azt írja, hogy az az egyetlen lábbal rendelkező kígyó az összes többi között, hanem a bűnbeesés után az a retorzió, hogy a hasán kell "járnia". Vagyis az összes kígyó vele együtt így jár, vagy ő volt az összes kígyó őse."


Végre! Soha nem gondoltam volna hogy egy tudományban hívő eljut arra hogy elkezd elemezni úgy ahogyan azt egy tudós tenné. Megszépítetted a napomat, köszönöm! Hogy milyen következtetéseket fonsz le az adott információkból az rajtad múlik.


"Nincs rá esély, mert a Bibliát tudtommal szó szerint kell érteni. Ki vagy te, hogy össze vissza kitalálsz magadnak a Biblia alapján sztorikat, ami éppen az eszedbe jut?"


Hogy kivagyok én? Nagyon is jól tudod hogy kivagyok. S ami vagyok az alapján írtam amit írtam. Az hogy te nem értesz valamit vagy nem hiszel benne az egy másik kérdés. De attól nekem még nem kell úgy gondolnom ahogyan te gondolod.

De ha itt tartunk. - Ki vagy te hogy veszed a bátorságot és nem hiszel Isten szavában és abban hogy ő teremtett mindent? Ki vagy te hogy nem hiszel abban amit Isten megíratott az ő szavában?


"Azt is világosan leírja, hogy az első és a második élőlény teremtési sorrend egymással teljesen összeegyeztethetetlen. Azt miért hagyod ki a világos dolgok közül?"


Mert a kérdés alapján nem az ezzel kapcsolatos dolgok merültek fel. Te miért nem a kvantum fizika alapjaitól kezdted el magyarázni hogy mit gondolsz a világról? Lehet hogy pont azért hagytam ki én is a válaszom megírásakor a sorrendet! nem tudom ezt csak egy lehetséges ok.


"A második teremtési sorrendben előbb valamiféle emberszerűt teremt, de Istennek csak sokkal később jut eszébe nőt teremteni,..."


Mire alapozod hogy "sokkal később"? Az adott információk alapján nem állapítható meg hogy mennyi idő telt el és a másik dolog az hogy az idő az viszonylagos. Ha fájdalmat érzel akkor abból 20 másodperc is sok de ha valami jó és tetsző dolog akkor 20 óra is kevés lehet!


"...következésképpen az első teremtésbeli ember se nem nő se nem férfi nem lehetett..."


Pedig jól kezdtél neki az elején az elemzésnek ahogyan egy tudós csinálja. De átmentél filozófusba. De te nem elméleti ember vagy mindig azt hangoztatod hogy bizonyítva van. Most meg elmélkedsz. Megváltoztál?

Máté 19:4 Ő pedig így felelt: Nem olvastátok, hogy a Teremtő kezdettől fogva férfivá és asszonnyá teremtette őket,


Ezek szerint te nem olvastad! "Számtalanszor derül ki, hogy az ateisták jobban ismerik a Bibliát, mint a hívő." Hát nekem nem pont ez jön le!


"Vidiripi barátom."


Na, barátok lettünk? Pedig korábban még attól rettegtél hogy hívő ember kerül politikai hatalomra és eltörli a tudományos világot. Amire én azt írtam hogy kizárt dolog hogy megtörténik. Ebben lehetett volna nagyobb hited. Aztán láss csodát ki lett az elnök a szabad világ legerősebb országában!


"Már a múltkor megállapítottuk, hogy feltehetőleg te soha nem olvastál bele a Bibliába. Mikor veszed már rá a fáradtságot, hogy legalább az első oldalakat átböngészd?"


Nem ilyesmit nem állapítottunk meg. Összekeversz valakivel.

Te pedig mikor fogadod el a tényt hogy nem vagy hívő ember és soha nem is fogod őket megérteni. Ezért nem is fognak olyan dolgok eszedbe jutni mint nekem a Bibliát illetően.

A teremtés megemlítése az nem csak az Ószövetségben fordul elő hanem az Újszövetségben is.

Ez nem olyan mint az evo ami nem foglalkozik az életkeletkezésével csak a fejlődésével.

Ezt mindig akkor hozzák fel amikor én az élet keletkezését kezdem el firtatni.

2017. jan. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/258 anonim ***** válasza:
100%
21es válaszoló, életemben nem történtek csodák, gyógyulások, mégis hiszek. Nem ezekre kellene alapozni a hitet szerintem, mert ez sokak számára félrevezető lehet, főleg azoknak akik sokat imádkoztak, mégis meghaltak, elvesztették gyereküket stb.
2017. jan. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/258 How Arrow ***** válasza:
59%

Cerevisiae


"Már a múltkor megállapítottuk, hogy feltehetőleg te soha nem olvastál bele a Bibliába. Mikor veszed már rá a fáradtságot, hogy legalább az első oldalakat átböngészd?"


Én ennek az ellenkezőjét látom mivel sok hozzászólását olvastam sokhelyen és nem csak az 1 Mózest ismeri hanem az egész Bibliát tanulmányozta és mikor komentel az egéssz írást figyeleme veszi.


Persze a biblia hitellességének megkérdőjelezői nem veszik ezt észre

2017. jan. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/258 anonim ***** válasza:
0%

Cerevisiae

Hányszor el lett neked mondva, miért van "kétféle" teremtéstörténet... Te semmit nem tanulsz?

2017. jan. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!