Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi ti tudtatok...

Jehova Tanúi ti tudtatok erről a felvételről, és mi a véleményetek róla?


2017. jan. 31. 22:21
1 2 3 4
 21/39 KZitus ***** válasza:
9%

Szia


Ugye nem baj, ha őszintén leírom a véleményemet? Ez az oka a felvételnek :-)

János 15:18–21

" Ha a világ gyűlöl benneteket, tudjátok, hogy engem előbb gyűlölt, mint titeket. Ha része volnátok a világnak, a világ kedvelné azt, ami az övé. Mivel pedig nem vagytok része a világnak, hanem kiválasztottalak titeket a világból, azért gyűlöl titeket a világ. Tartsátok elmétekben a szót, melyet mondtam nektek: a rabszolga nem nagyobb az uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak; ha az én szavamat megtartották, a tiéteket is meg fogják tartani. De mindezt az én nevem miatt művelik majd veletek, mert nem ismerik azt, aki küldött engem."


A legtöbb ember még mindig nem érti, illetve nem becsüli az imádati formánkat. Vannak, akik bírálnak, gúnyolnak, sőt — Jézus figyelmeztetésének megfelelően — gyűlölnek bennünket ("És gyűlölet célpontjai lesztek minden ember előtt az én nevem miatt, de aki mindvégig kitart, az részesül megmentésben.Máté 10:22). A hírközlő eszközök gyakran téves tájékoztatást és rosszindulatú propagandát terjesztenek rólunk.

Zsoltárok 109:1–3

Ó, dicséretem Istene, ne hallgass!

Mert a gonosznak szája és a csalárdság szája felnyílt ellenem.

Hazug nyelvvel beszélnek rólam;

Gyűlölség szavaival vesznek körül,

És ok nélkül harcolnak ellenem.


Vagyis amikor azért gyűlölnek minket, mert Jehova nevét viseljük, tulajdonképpen „Krisztus nevéért gyaláznak” bennünket. Jézus a következőket mondta az ellenségeinek: „Én az Atyám nevében jöttem, de ti nem fogadtok be engem” Ján 5:43.

2017. febr. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 KZitus ***** válasza:
3%

"elhallgat előled a saját szervezeted, ami állítólag az igazságot hirdeti?" - de nem e világ igazságát, hanem a Bibliáét.

A kettő között ég és föld a külömbség, ez látszik/tükröződik itt a hozzászólásokon is.

2017. febr. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
62%

KZitus, már bocsi, de teljesen marhaság, amit leírsz. Senki nem Jézus nevéért gyűlöl titeket. Sőt, még csak nem is gyűlöletről van szó.

Éppen ellenkezőleg, pont azzal teszitek magatokat ellenszenvessé, például hogy Jézust lealacsonyítjátok angyalként, kiforgatjátok a szavait hogy jobban megfeleljen a ti világképeteknek, stb...


Nem kell senkinek téves propagandát terjesztenie rólatok, ez, ahogyan itt mártírkodsz önmagában ékes példája annak, hogy hogyan járatjátok ti le saját magatok!

2017. febr. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

Nem kedves Gabriel,


Vannak még olyan kiadványok amik Stencil nyomtatógépeken készültek.

Sőt az Én első énekes könyvem is ilyen géppel írt volt.

S ami le van írva azt a saját szememmel látom, nem kell hozzá kommentár.

2017. febr. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
80%

Vidiripi


living witness


"Mert olvastam, hiszen élnek még olyan testvérek akik akkor már szolgáltak."


Olvastad? De hol? Aztán meg azt írod hogy élnek még olyan testvéreid akik akkor éltek. Ha olvastad akkor mi az összefüggés. Ebben az egyetlen mondatodban is ellentmondásban kerülsz önmagaddal.


"Én akkor még iskolás gyermek voltam, és a szüleim nem voltak tanúk, Nem is hallottam a Tanúkról, ami nem véletlen mert tiltva voltak"


Akkor elárulok egy hatalmas titkot. Nem csak Jehova tanúi voltak akkor betiltva. Sőt még a katolikus egyház is erősen korlátozva volt abban az időben. Ez egy olyan információ ami teljesen lényegtelen és semmi köze a témához!


"Sőt, a Tanúk tanulnak azokról is, tájékoztatva vannak, amik régen történtek. A legutóbbi olvasmányban is őszintén írtak arról, hogy hogyan értettek meg egy írás szöveget, amit korábban másként gondoltak."


Melyik az az írás szöveg?


"Mivel egy prófécia akkor lesz érthető, ha már teljesedik, vagy beteljesedett. A Tanítványok is szerették volna tudni mikor mi lesz, Jézus pedig azt mondta, hogy nem az Ő dolguk, Ők törődjenek azokkal, amik az Ő idejükre tartozik."


Az Vezető Testület nem így cselekedett. S ez tény! Itt jegyezném meg hogy még a katolikus egyház sem bonyolódott jóslásokba annyit még ők is megértettek hogy nem kell időpontokat számolgatni és azokat hivatalos tanítássá tenni az egyházon belül. De ezt a VT nem így gondolta szembe menve az apostoli példával! Az összes olyan szekta és felekezet amely ilyesmibe kezdett mind-mind megszégyenült. De az Őrtorony még a más kárán sem tanult!


KZitus!


"A legtöbb ember még mindig nem érti, illetve nem becsüli az imádati formánkat."


De igen értem az imádati formátokat. Azért ilyen mert ezt tanítja az Őrtorony. Aztán majd változik mert mást tanít! Még is mit kellene becsülni benne? Azt hogy ellentmond még önmagának is. Hiszen folyamatosan változtatni kell rajta.


"Vannak, akik bírálnak, gúnyolnak, sőt — Jézus figyelmeztetésének megfelelően — gyűlölnek bennünket..."


igen vannak ilyenek. De egy valamit nem bírtok felfogni, megérteni azt hogy a kritika az nem Jehova tanúi ellen irányúl hanem az Őrtorony ellen és a Vezető Testület ellen. Mivel ti nektek NINCS JOGOTOK semmi de semmi hogy tanításokat alkossatok vagy változtassatok meg! Ennek kizárólagos joga a mindenkori Vezető Testületé. Ti csak a szervezetet szolgáljátok mivel minden utasítást onnét kaptok. Értsétek már meg hogy nem ti vagytok kritizálva hanem az uraitok a vezetőitek!


"("És gyűlölet célpontjai lesztek minden ember előtt az én nevem miatt, de aki mindvégig kitart, az részesül megmentésben.Máté 10:22)."


Ezzel csak egyetlen baj van! A ti szervezetetek nem Jézus nevére épül ti nem Jézus tanúi vagytok. Hanem valami Jehováé a 16. századból.

Zita ez az ige nem rátok vonatkozik. Elfelejted a keresztelkedési kérdésedet?

Hogyan is azonosítanak téged? Segítek!

"Megértetted-e, hogy önátadásod és megkeresztelkedésed Jehova tanújaként isten szellemtől irányított szervezetének tagjaként azonosít téged?"

Nem Jézus tanítványaként vagy tanúja ként. Hanem egy szervezet tagjaként azonosít téged! Erre merítkeztél be és mégsem tudod! Te és társaid nem Jézust hirdetitek. Mi is van írva azon a kiadványon amivel felkeresitek az embereket?


"A hírközlő eszközök gyakran téves tájékoztatást és rosszindulatú propagandát terjesztenek rólunk."


Hol? Mutass már olyan híreket amelyek a napi médiában hangzanak el! Nem tudsz ilyet találni ez egy propaganda szöveg ezt hívják agymosásnak. Magyarországon a média nem foglalkozik Jehova tanúival de külföldön sem ti vagytok a téma. De annyiszor olvastok ilyesmit az Őrtorony propagandában hogy el is hiszitek. De mutass rá bizonyítékot!

Írd be a keresőbe hogy Jehova tanúi lejáratás vagy más szókombinációt és te magad is meglátod hogy amit írsz az hazugság! A legtöbb találat az a saját honlapotokat adja be vagy a GyK. oldalt! Meg bejön még a Wikipédia és ennyi.


"Vagyis amikor azért gyűlölnek minket, mert Jehova nevét viseljük, tulajdonképpen „Krisztus nevéért gyaláznak” bennünket. Jézus a következőket mondta az ellenségeinek: „Én az Atyám nevében jöttem, de ti nem fogadtok be engem” Ján 5:43."


Hát persze hogy azért! Megint egy propaganda szöveg. De Zitus lássuk az isteni gondviselés mit is cselekedett!

Cselekedetek 11:26 és miután megtalálta, elvitte Antiókiába. Így történt, hogy egy egész évig egybegyűltek velük a gyülekezetben, és igen nagy sokaságot tanítottak, és először Antiókiában volt, hogy a tanítványokat isteni gondviselés által keresztényeknek hívták.

Tudod mit jelent az hogy keresztény? S tudod mit jelent az hogy isteni gondviselés?

2017. febr. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:

Hát ne haragudjatok de nekem megáll az eszem.

Őszintén nem akartam elhinni,hogy az Őrtorony ennyire befolyása alatt tartja őket de most már én is meggyőződtem,hogy mennyire is aktuális az ige;


Ezék 12:2

"Embernek fia! pártos ház közepette lakol, kiknek szemeik vannak a látásra, de nem látnak, füleik vannak a hallásra, de nem hallanak, mert ők pártos ház."

2017. febr. 1. 12:35
 27/39 anonim ***** válasza:
83%
Zitus, liwing, ti ilyenkor legalább elolvassátok, amit ír nektek Vidiripi vagy pedig el sem olvassátok? Csak kíváncsiságból kérdem.
2017. febr. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
25%

hol olvastam?


A saját otthonában megvannak ezek a régi kiadványok.

Az nem ellent mondás, csak Te értettél valamit félre.

'75-ben gyermek voltam, de amikor lehetőségem lett rá, és tanultam, akkor találkoztam régebbi kiadványokkal, nem is egyszer.

2017. febr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

"senki sem Jézus nevéért gyaláz titeket"


De bizony, csak Ti mást értetek ez alatt, mivel elfogadjátok Jézust, Sőt egyenlővé teszitek magával az Atyjával, úgy tűnik mint ha Őt védenétek....


(János 15:20, 21) . . .. 21 De mindezt az én nevem miatt művelik majd veletek, mert nem ismerik azt, aki küldött engem.


Itt Jézus határozottan elmondja, a miértjét.

Nem ismerik azt aki küldte Őt.


Kizárólag Jézussal vannak elfoglalva, akinek a nevében Ő jött, az mellőzve van, s ezért teljesen más értelmezést kap minden.

2017. febr. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
83%

Living witness, kapásból vagy egy tucat példát tudnék írni Jehova Tanúi féle értelmetlen tévtanokról amiknek semmi köze Jézus mibenlétéhez, de ugyanúgy ellenszenvessé teszitek magatokat mindenki előtt (mondjuk a vértranszfúzió elutasítása).

Szóval ebből a megközelítésből sincs igazad.

2017. febr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!