Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi ti tudtatok...

Jehova Tanúi ti tudtatok erről a felvételről, és mi a véleményetek róla?


2017. jan. 31. 22:21
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
0%

"ellenszenvessé teszitek magatokat..."


Hát nem is mondta Jézus, hogy mindenkinek tetszeni fog az amit tenni kell vagy mondani kell.

ezért is van, hogy nagyon kevesen lesznek a megmentettek.

Jézust is elhagyták, mert tett olyan kijelentéseket, ami nem tetszett a sokaságnak.

De Ő nem azért jött elsősorban, hogy az embereknek legyen a tetszésére.

Hanem azért hogy megszentelje az Atyja nevét.


(Jakab 4:4) 4 Házasságtörők, nem tudjátok, hogy a világgal való barátság ellenségeskedés az Istennel? Aki tehát a világ barátja akar lenni, az az Isten ellenségévé teszi magát.


(János 15:19) 19 Ha része volnátok a világnak, a világ kedvelné azt, ami az övé. Mivel pedig nem vagytok része a világnak, hanem kiválasztottalak titeket a világból, azért gyűlöl titeket a világ.

(1Tesszalonika 2:4) 4 hanem amiképpen az Isten próbatétel által alkalmasnak talált minket arra, hogy ránk bízza a jó hírt, úgy beszélünk, mint akik nem embereknek tesznek kedvére, hanem Istennek, aki próbának veti alá szívünket.

2017. febr. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

Már megint ugyanaz a mártírkodás...

Erre csak magamat tudom ismételni, nem Jézus nevéért ítélnek el titeket, hanem mert úgy viselkedtek, és olyan szinten kiforgatjátok a Bibliát, ami sem keresztényhez, de még józan emberhez sem méltó.

2017. febr. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem probléma kérdező, akkor én elhelyeznék egy kérdésfigyelőt itt.


[link]


Meg is van!


Csak hogy én, mint a nyilvánossághoz tartozó emberke követni tudjam a kérdést, és az itteni párbeszédet.


Annyit még hozzáfűznék, hogy szerintem Jehova Tanúi egyházának majd a jövőben nagyon a bögyében lesz az internet. És az információ (szerencsére) nem csak egyoldalú áramlása.

2017. febr. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

Elnézést de Istvánnak igaza van!

Jehova Tanúi nem is veszitek figyelembe, hogy mit írnak Vidiripi és Gabriel Tailor.

Ebben a fórmában ahogyan ti csináljátok nem lehet egy korrekt beszélgetést levezetni.

És miért nem akarjátok végre felfogni,hogy nem ti vagytok az üldözöttek hanem az amit képviseltek?

Nem ti vagytok a gonoszok, hisz ti egyszerű Istent kereső emberek vagytok, hanem az a gonosz aki ezt tette veletek és aki kihasználva az Isten utáni vágyatokat becsapott benneteket és hazugságban tart amihez minden lehető eszközt felhasznál.

Tehát most már értem, hogy miért nem vagytok képesek meglátni azt ami ott van és miért tesztek úgy mintha nem is lenne ott semmi. Azért mert tia szervezetet imádjátok a, a szervezetben Jehovát látjátok és ezért nem önmagatok vagytok hanem a szervezet szelleme irányít benneteket.

Mégcsak fel sem merűl bennetek az az opció, hogy mi van ha mégis minden igaz amit mondanak?

Nem,nem egy felnőtt ember aki önmaga, az nem viselkedik ennyire felelőtlenűl és bután mert egy felnőtt ember neki mer menni az igazságnak még akkor is ha az fáj.

Mennyi bizonyítékokra van mé szükségetek,hogy végre megszabadulhassatok az Őrtorony Társulat szellemétől?

2017. febr. 1. 20:34
 35/39 A kérdező kommentje:

Semmi gond kedves #33 válaszoló, csak nyugodtan! :)


És osztozom a gondolatoddal.

Csak az a baj, hogy a hívek fogják meginni a levét annak.

2017. febr. 1. 20:39
 36/39 A kérdező kommentje:

És tessék kedves Jehova Tanúi itt van ez;


https://www.youtube.com/watch?v=vQK4d8euBkc


erre mit fogtok kitalálni?


Jó lenne ha felkészülnétek arra, hoy előbb utóbb lassan minden napvilágra kerűl mert Istennek nincs titok és gondoskodik arról,hogy senkit ne hagyjon tudatlanúl a hazugságban.

Ő megtalálja a módját,hogy megmutassa nektekés mindenkinek a hamisat de onnantól kezdve a döntés a miénk.

Úgyhogy én azért elgondolkodnék és minden opciót mérlegre tennék mert a tét nem kicsi.

2017. febr. 1. 20:47
 37/39 How Arrow ***** válasza:
100%

A fejétöl büdösödik a hal.


A vezető testület a hunyó.

Ha ismernék a korai tanuk úttörők hazugságait és csapongó életöket, és hogy an és miért változtatták meg a tantételöket és próféciájukat megdöbbennének.

Ez egy olyan vallás amely diktaturán épült fel és ma is azt folytatja.

A Jehova tanuit valóban üldözték de nem Isten vagy Jézus miatt hanem a vezetőik alattomos megtévesztés, hazugság,csalás

2017. febr. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:
How Arrow egyetértek!
2017. febr. 1. 21:13
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Kérdező!


Sajnos ilyen ez az agymosás amit a szervezet művel a tagjaival. A kiképzés az folyamatos mert ott nem tanítás folyik hanem kiképzés.

Mutatok is egy példát! Ez minden egyes évben szerepel a kiadványokban, ez nem véletlen hanem szándékos tervezés eredménye.

Mivel nem csak hogy minden évben de majdnem mindig ugyan abban a hónapban jelenik meg ez a "felhívás", figyelmeztetés, emlékeztető!

[link]


István 35!


"Zitus, liwing, ti ilyenkor legalább elolvassátok, amit ír nektek Vidiripi vagy pedig el sem olvassátok?"


Na ná hogy elolvassák. Sőt néha még merítenek is belőle egy nagyon kicsit. Persze ezt soha nem vallanák. De a nagyobbik része a dolognak az hogy képtelenek rá megfelelni.

Ott van az online könyvtár, a feltelepíthető Libary, az egész gyülekezet vénekkel, körzetfelvigyázókkal, rengeteg irodalommal. Akkor ott vannak a kongresszusok és egyéb alkalmak. S természetesen a személyes tapasztalatok is.

Ennyi minden a rendelkezésükre áll de még is képtelenek megfelelni alapvető kérdésekre, kritikákra nem csak a Bibliai témákat illetően de a szervezeti dolgokat illetően sem.

Egyszerűen képtelenek normális választ adni. Amire képesek az a mentegetőzés ami a legritkább. Általában hallgatnak vagy témát váltanak. Csak ennyire képesek azoknál az eseteknél ami kívül esik a szokásos témákon. Voltak olyan esetek amikor bizony megfeleltek de úgy hogy el kellett ismernek hogy annak a Jehova tanújának van igaza. De ezek a ritka esetek nagyon. De akkor be kellett látnom a tévedésemet akkor is ha nem tetszett! De bizony ott én láttam rosszul a helyzetet.


living witness!


"'75-ben gyermek voltam, de amikor lehetőségem lett rá, és tanultam, akkor találkoztam régebbi kiadványokkal, nem is egyszer."


S mit írtak azokban a kiadványokban?


"De bizony, csak Ti mást értetek ez alatt, mivel elfogadjátok Jézust, Sőt egyenlővé teszitek magával az Atyjával, úgy tűnik mint ha Őt védenétek...."


S mi mit is értünk alatta? Kifejtenéd kérlek mert lehet hogy ezt meg ti tudjátok rosszul és hogy ne legyen félre értés! Tehát Jehova tanúi nem fogadják el Jézust? Vagy hogyan kell ezt érteni? Az elfogadást! Hogy Jézus egyenlő e az Atyával az egy másik kérdés.

Kit védünk?


"Kizárólag Jézussal vannak elfoglalva, akinek a nevében Ő jött, az mellőzve van, s ezért teljesen más értelmezést kap minden."


Na itt látszik meg a propaganda és az agymosás. Mert ez nem igaz. Határozottan cáfolom azt hogy ez így lenne hogy csak és kizárólag Jézus Krisztussal foglalkoznának az igei szolgálatot végzők.

Ezt be is tudnám neked bizonyítani ha Jehova tanúinak nem lenne szigorúan tilos más gyülekezetek összejöveteleire elmenni. Kár hogy e tekintetben nem szegel szabályt és mész el más gyülekezetek Istentiszteleteire. Akkor hallhatnád hogy bizony ez nem így van.

A protestáns gyülekezetekre gondolok mindenféle egyházi megkötés nélkül. Többre is elmehetnél. S nem azért hogy más asztalról "egyél" hanem azért hogy te magad győződhess meg róla hogy mi is az igazság ezt illetően! Én voltam Jehova tanúi összejövetelén nem is egyszer. Ha Jehova tanúinak elég erős lenne a hite akkor ők is megtehetnék hogy el mennek 2-3 alkalomra más gyülekezetekhez.


"Jézust is elhagyták, mert tett olyan kijelentéseket, ami nem tetszett a sokaságnak."


Nem Jézusról van szó hanem az Őrtoronyról. És nem arról van szó hogy nem tetszik. Hanem arról hogy hazugságokat terjesztenek.

Tudod mi az ami nem tetszik? Az hogy mindenféle ereklyéket tisztelnek szentként és körmeneten hordozzák végig azokat. Na ez nem tetszik. S ez nem Jézus általi tanítás.

Mint ahogyan egy csomó minden amit az Őrtorony csinál és tanít.


"De Ő nem azért jött elsősorban, hogy az embereknek legyen a tetszésére.

Hanem azért hogy megszentelje az Atyja nevét."


S hogyan kell megszentelni Isten nevét? Azzal nincs megszentelve hogy kimondjuk. Ha ez elég lenne akkor a főpap nem csak évente egyszer mondta volna ki.

Idézed a Jakab 4:4 te házasságtörő vagy Living? miből gondolod hogy azok közül akik nem értenek egyet Jehova tanúival azok mind azok lennének?

János 15:19 - Engem is bántottak már azért mert hívő vagyok. Hülye vagyok, homokos, fanatikus, és egyéb válogatott beszólások. Még a saját apám is beszólt nem is egyszer.

Akkor most mi a helyzet? Jó úton vagyok? Mert olyan dolgok történnek velem amiről Jézus beszélt!

2017. febr. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!