Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire befolyásol egy...

Mennyire befolyásol egy kapcsolatot a vallás, ha az egyik fél ateista, a másik hívő ember?

Figyelt kérdés

Barátom keresztény, jár templomba, tényleg hisz Istenben, engem nem is foglalkoztat a téma, abszolút hidegen hagy de amúgy sem hiszek az egészben. A kapcsolatunk elején feltettem neki a fenti kérdést, de azt mondta ne aggódjak, ő nem fog rám eröltetni semmit...

Ehhez képest a gyerekvállalás szóbajött, és ő ragaszkodik ahhoz hogy a gyerek meg legyen keresztelve, meg járjon templomba, meg imádkozzon meg mittudomén...És aggaszt engem ez a dolog, mert én idegenkedek az egésztől, és ha vallásos lesz akkor azt saját maga miatt tegye, ne azért mert az egyik szülője belekényszeríti...Ha a gyerek és az apja hívők lesznek, attól félek hogy én kirekesztett leszek abból a családból...

A másik dolog pedig, hogy párom templomi esküvőt akar, én viszont szimplán polgárit. Pont azért, hogy ne kényszerüljek bele a vallásos emberek világába...Nem tudom ezek a problémák mennyire tehetnek tönkre egy kapcsolatot....



2017. márc. 1. 13:49
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
*tulajdonsága
2017. márc. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
100%
Butaságnak tartod a Bibliát? Akkor tulajdonképpen miért akarsz hozzámenni? :) Életed végéig a férjed szemében nem te leszel az első, hanem Isten. Ezt vésd jól a fejedbe, amikor hozzámész.
2017. márc. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom szerint,az ilyen súlyos világnézeti különbözőséget a szerelem-amíg tart-kiegyenlíti.Aztán semmi sem garantálható.


Gyermeknevelés.


Azt gondolom,a gyermeknek választási lehetőséget kell biztosítani,hogy felnőve dönthessen egyik,vagy másik világnézet közt.Ha eltiltják a templomtól,ezzel döntési lehetőségét korlátozzák.

Az istentelenséget,az egyik fél mellett az állami iskola is tanítja.

2017. márc. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
20%
Eléggé. Azt ugye tudod, hogy templomi esküvőhöz neked is hívővé kell válnod?
2017. márc. 2. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 A kérdező kommentje:

Leírtam a kérdés kifejtésében hogy én polgári esküvőt akarok csak.

Amúgy itt irta valaki hogy nem én hanem Isten lesz neki az első... miért mondod ezt? Látható hogy mindennél jobban szeret, konkrétan bevallotta hogy jobban szeret a szüleinél... egy kitalált dolgot (már bocsánat..) hogy lehet jobban szeretni mint egy emberi lényt?

2017. márc. 2. 14:41
 16/57 anonim ***** válasza:
Oké, oké, te csak polgárit akarsz... de ő is?
2017. márc. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 A kérdező kommentje:
Ezt is leírtam...
2017. márc. 2. 14:45
 18/57 anonim ***** válasza:
40%
Amíg nem kerülne képbe a házasság és gyerek dolog, addig nem zavarna, ha a párom vallásos, de semmiképp nem terveznék komolyabban ilyen esetben. Még a templomi esküvő hagyján, engem nem érdekel, hogy mit mondok ott és mire esküszök fel, hisz nem hiszek benne, na de a gyerekek nevelésében tuti összekülönböznénk.
2017. márc. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim válasza:
32%
Én is úgy gondolom, hogy majd ha a gyerek elég idős lesz ahhoz hogy saját maga döntsön a vallásáról akkor döbthessen és nehogy az legyen esetleg hogy az apuka megkereszteltette de a gyerek 18 évesen mondjuk úgy dönt hogy sokkal közelebb áll hozzá a sátánimádat esetleg buddhizmus vagy bármi más amit kizár a kereszteltség.
2017. márc. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
42%

19.Hsz!


Elvileg,a szülő(k)által rákényszerített felekezetiség semmit sem jelent az egyénre,hisz az szigorúan személyes kérdés.Az,csak egy babonás felfogás szerint határozhat meg bármit.


Felnőttkorában-szabadakarata révén-bárki követhet olyan útat,amit választ.

2017. márc. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!