Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire befolyásol egy...

Mennyire befolyásol egy kapcsolatot a vallás, ha az egyik fél ateista, a másik hívő ember?

Figyelt kérdés

Barátom keresztény, jár templomba, tényleg hisz Istenben, engem nem is foglalkoztat a téma, abszolút hidegen hagy de amúgy sem hiszek az egészben. A kapcsolatunk elején feltettem neki a fenti kérdést, de azt mondta ne aggódjak, ő nem fog rám eröltetni semmit...

Ehhez képest a gyerekvállalás szóbajött, és ő ragaszkodik ahhoz hogy a gyerek meg legyen keresztelve, meg járjon templomba, meg imádkozzon meg mittudomén...És aggaszt engem ez a dolog, mert én idegenkedek az egésztől, és ha vallásos lesz akkor azt saját maga miatt tegye, ne azért mert az egyik szülője belekényszeríti...Ha a gyerek és az apja hívők lesznek, attól félek hogy én kirekesztett leszek abból a családból...

A másik dolog pedig, hogy párom templomi esküvőt akar, én viszont szimplán polgárit. Pont azért, hogy ne kényszerüljek bele a vallásos emberek világába...Nem tudom ezek a problémák mennyire tehetnek tönkre egy kapcsolatot....



2017. márc. 1. 13:49
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim válasza:
Így jártál.
2017. márc. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
Ha szeretik és elfogadják egymást, mindenükkel együtt; és nem zavarja az egyiket, hogy a másik mondjuk bigott; vagy épp a másikat, hogy az egyik nem , és ezért egyik sem tartja butának a másikat, akkor minden szuper. Akkor nem is kell, hogy beszélgessenek vallásról. Szeressék egymást, kucorodjanak egymás mellé a kanapén, beszélgessenek tök más dolgokról. Meg mondjuk most valami ilyesmi jutott eszembe, hogy pl tanácsadáskor az egyik felhasználhatja a vallásosságát, de még az is jól jöhet. Vagy ha másik totál elhatárolódik ettől amúgy.
2017. márc. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:

Ezt most látom: "úgyhogy most rákérdezek páromnál hogy jobban szeret e mint Istent. :D"


Miért kéne, hogy válasszon köztetek? Amúgy állítólag van ilyen a Bibliában is, hogy "nem lakozik Isten kézzel csinált templomokban, bennetek van; a Fenségesnek fiai vagytok mindahányan." Vagy valami ilyesmi, csak valaki annyit idézgetett már nekem, hogy ez megmaradt; na szóval, és ez amúgy szerintem is tök jó; szóval mi mindannyian Isten fényéből vagyunk, mert ő osztotta fel magát; meg nem értek már ehhez, nekem ez a rész itt picit ellentmondásos, hogy magát osztotta föl, ugyanakkor csak az emberbe lehelte bele a lelkét, aki csak akkor, csak attól mozdult meg, és kelt életre. Nem kérheted, hogy válasszon kettő között, akiket szeret. Miért kényszerítesz valakit olyan h.lye helyzetbe, akit amúgy szeretsz? Hát nem tök mindegy? Különben is, én most pl jobban szeretek valakit, mint amikor másvalakibe szerelmes voltam. Plusz, Isten nem a szerelme, az elvileg te lennél; vagy te lettél volna, amíg össze nem töröd a lelkivilágát. Nem kérhetsz valakit erre, hogy egy érinthetetlen apuka, és a barátnője között válasszon. Különben is, Istenre mit féltékenykedsz? Ő az apánk Meg amúgy is ővele nem is tudna összebújni és megcsalni; még ha meleg lenne sem.

2017. márc. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
*Isten úgy önmagában egy olyan megfoghatatlanabb figura. És amúgy meg miért ne lehetne szeretni őt is?
2017. márc. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
*ja és ha a pasid szeret téged, nem hagyja, hogy a családja kiutáljon téged. Ja és volt egy mondatom, amivel összezavarhattalak, de most nincs kedvem kimagyarázni, bocsi^^
2017. márc. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
12%

A vallas egy csomo erkolcsi konfliktust hoz magaval.

De ha mar egyutt eltek eskuvo nelkul ez mar mutatja o nem igazan hivo.

Sok sok problemad leszmeg vele es beki veled

Ez felemas iga nem jo nem helyes

2017. márc. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 Alain Delon ***** válasza:
33%
Amúgy az elég sz_r, ha valaki a párkapcsolatot igának fogja fel.
2017. márc. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:

Az a szomoru ha valaki szo szerint ertelmezi a bibliat mint egy 6 eves gyerek.

Iga szo mely ertelmu ketten egyutt huzzak az elet szekeret

A munka is lehet iga de nem minden iga kemeny nehez es kenyszer

2017. márc. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 A kérdező kommentje:
Hosszas beszélgetés után szakitottunk, mert a lelkére tapintottam azzal hogy szóba hoztam a vallást. (Nem azt hogy jobban szereti e Istent, szimplàn a vallást) és jobb ha olyan párom lesz aki szintén ateista, neki meg olyan aki vallásos. De legalább jó volt amig tartott ^^ A sok Bibliából idèző nyomorék meg elmehet apácának meg papnak ^^
2017. márc. 7. 17:19
 40/57 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Vallásos oldalon-ezért várhatóan- vallásos embereket kérdeztél egy életbevágóan fontos személyes kérdésben,s mi abból adtunk,amink van.

Ha nem ilyen válaszokat vártál,amilyeneket kaptál,akkor nagyon buta vagy.

Ha csupán azért írtad ki a kérdést nekünk,hogy bunkó módon nyomoréknak nevezzhess minket,akkor valóban sajnálatraméltó ember vagy.


Sajnos sosem leszel boldog,mert megveted a boldogság egyedüli forrását,a szeretetet,melyet itt idegenektől kaptál válaszainkban.


Nagyon sajnállak!

2017. márc. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!