Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire befolyásol egy...

Mennyire befolyásol egy kapcsolatot a vallás, ha az egyik fél ateista, a másik hívő ember?

Figyelt kérdés

Barátom keresztény, jár templomba, tényleg hisz Istenben, engem nem is foglalkoztat a téma, abszolút hidegen hagy de amúgy sem hiszek az egészben. A kapcsolatunk elején feltettem neki a fenti kérdést, de azt mondta ne aggódjak, ő nem fog rám eröltetni semmit...

Ehhez képest a gyerekvállalás szóbajött, és ő ragaszkodik ahhoz hogy a gyerek meg legyen keresztelve, meg járjon templomba, meg imádkozzon meg mittudomén...És aggaszt engem ez a dolog, mert én idegenkedek az egésztől, és ha vallásos lesz akkor azt saját maga miatt tegye, ne azért mert az egyik szülője belekényszeríti...Ha a gyerek és az apja hívők lesznek, attól félek hogy én kirekesztett leszek abból a családból...

A másik dolog pedig, hogy párom templomi esküvőt akar, én viszont szimplán polgárit. Pont azért, hogy ne kényszerüljek bele a vallásos emberek világába...Nem tudom ezek a problémák mennyire tehetnek tönkre egy kapcsolatot....



2017. márc. 1. 13:49
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Szűklátókörű 48.Hsz!


A gyermekek,az iskolák 95%-ban istentelenséget tanulnak,és nem emlékszem olyan vallásos családra,akik emiatt nem engedték gyermeküket iskolába.


Az viszont,ha a gyermek,csak istentelenséget tanul az iskoláiban,olyan szűklátókörű felnőttet eredményez,mint te.Szemben azzal a gyermekkel,aki mindkét elképzelést tanulja,s VAN választási lehetősége,ha felnő.(Tudod,piros váza,vagy piros váza,esetleg piros váza.)

2017. márc. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 Alain Delon ***** válasza:
91%

50: Nem az "istentelen" morfondírozik kitalált lényeken, kitalált világokon életvitelszerűen, hanem a vallásos. Hogy a gyerekek mesebeli figurákat és világokat képzelnek el, az az életkorukból kifolyólag indokolt, de felnőttként ilyeneken agyalni beteges.

Különben a kérdező már leírta, hogy megtette a helyes lépést, és szakított a vallásossal.

2017. márc. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
64%

"Kedves Szűklátókörű 48.Hsz! "


Már megint ez a szokásos személyeskedés. Nem a vallásosságtól van ez valójában, hanem az intelligencia hiánya miatt.


"A gyermekek,az iskolák 95%-ban istentelenséget tanulnak,és nem emlékszem olyan vallásos családra,akik emiatt nem engedték gyermeküket iskolába. "


Én igen. Sőt, még olyanra is akinek a gyereke vallásos hülyeség miatt halt éhen.


"Az viszont,ha a gyermek,csak istentelenséget tanul az iskoláiban,olyan szűklátókörű felnőttet eredményez,mint te.Szemben azzal a gyermekkel,aki mindkét elképzelést tanulja,s VAN választási lehetősége,ha felnő.(Tudod,piros váza,vagy piros váza,esetleg piros váza.)"


Remélem azért az istentelen iskolában megtanítják a gyerekeket mondjuk helyesen írni (nálad ez lemaradt), mert ez például az állami oktatásnak valójában feladata lenne. A vallásos nevelés viszont a legkevésbé sem. Ezt iskolán kívül kapja meg, ha van rá igénye a gyermeknek és a szülőnek egyaránt.

2017. márc. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 Alain Delon ***** válasza:
82%
51: Pont az "istenes" oktatás okoz szűklátókörűséget. Mi van más kultúrákkal, ahol teljesen más vallás van? Például a buddhizmus, a tao, vagy akár a japán sintoizmus? A keresztények szerint azok kb. h_lyék, csak egyedül a világon ők nem azok. Ha annyira széles látókört akarnának a vallással, akkor valamiféle vallástörténetet tanítanának az iskolákban, nem ezt az egy kereszténységet erőltetnék. De ez itt a döntéshozóknak nem érdeke. Hatalomra meg zsebre megy a dolog.
2017. márc. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Alain Delon!


Nem akarom minősíteni értelmi képességed,mert arra elégséges válaszod.(Hogy lehet valaki széles látókörű,ha CSAK az istentelenséget tanulja...,s mellette semmi egyebet?)


Tudomásom szerint a hitoktatás része,egy vázlatos ismertetése az 5 világvallásnak.(Ha én tanítnék,iskolában,mindenképpen tanítanám.Én,rendszeresen prédikálok közösségem 8 különböző felekezetű tagságának,köztük Krisna hitűeknek,és zsidóknak.)

2017. márc. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:

"Hogy lehet valaki széles látókörű,ha CSAK az istentelenséget tanulja...,s mellette semmi egyebet?"


Ez tök jó, hogy szerinted minden istentelenség amit nem te tanítasz. Mondd, te most csak szórakozol vagy valójában értelmi fogyatékos vagy? Most szakadt el a cérna, ezen a kommenteden már kínomban röhögök :D Én érzem magamat kínosan helyetted.

2017. márc. 27. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 Alain Delon ***** válasza:
55: Rendeben vagyunk: "rendszeresen prédikálok". Te a rendszer eltartottja vagy. Ahogy előtte írtam, pont az vagy: "Hatalomra meg zsebre megy a dolog." A csaló (te) úgyis a saját álláspontját, hazugságát, csalását fogja védeni. Nem fogod bevallani, amit minden épelméjű ember tud, hogy egy aljas, csaló, hazug gazember vagy, aki mindent megtesz, hogy hazugságban, álomvilágban tartson másokat, mert ez a hatalmi és anyagi érdeke. Ennyikehhhh!
2017. márc. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!