Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire befolyásol egy...

Mennyire befolyásol egy kapcsolatot a vallás, ha az egyik fél ateista, a másik hívő ember?

Figyelt kérdés

Barátom keresztény, jár templomba, tényleg hisz Istenben, engem nem is foglalkoztat a téma, abszolút hidegen hagy de amúgy sem hiszek az egészben. A kapcsolatunk elején feltettem neki a fenti kérdést, de azt mondta ne aggódjak, ő nem fog rám eröltetni semmit...

Ehhez képest a gyerekvállalás szóbajött, és ő ragaszkodik ahhoz hogy a gyerek meg legyen keresztelve, meg járjon templomba, meg imádkozzon meg mittudomén...És aggaszt engem ez a dolog, mert én idegenkedek az egésztől, és ha vallásos lesz akkor azt saját maga miatt tegye, ne azért mert az egyik szülője belekényszeríti...Ha a gyerek és az apja hívők lesznek, attól félek hogy én kirekesztett leszek abból a családból...

A másik dolog pedig, hogy párom templomi esküvőt akar, én viszont szimplán polgárit. Pont azért, hogy ne kényszerüljek bele a vallásos emberek világába...Nem tudom ezek a problémák mennyire tehetnek tönkre egy kapcsolatot....



2017. márc. 1. 13:49
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
37%

Nyomorek aha

Neked can problemad

Tudod hogy ateistak lenezik a hivoket megis ugy latszik nekik sokkal tobb problemajuk van.

Pl tobbeves kapcsolat utan szakitanak mert a vallast nyomoreknak titualjak.

Ennyit rolad menj szaladj uj pasi aki majd kihasznal szepen es vallas hianya miatt eldob majd hiszen se isten se ember egy ateistanak nem parancsol ....

2017. márc. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az a véleményem, hogy mindez tolerancia és intelligencia kérdése. Senki nem lesz attól hívő mert templomi esküvője van. A párodnak nyilván fontos lenne ez. Ha igazán szereted akkor megteszed érte, te pedig maradsz ugyanolyan, mint eddig voltál. A gyerek kérdésben én azt mondanám, hogy iskolás korában irassátok be hittanra, de úgy, hogy miután megismerte ezt a világot ő, egyedül dönthessen a folytatásról.
2017. márc. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 Alain Delon ***** válasza:
45%
20:02: A vallást egy szinten túl nem lehet tolerálni. A vallásos előbb-utóbb mindenképp felül akar kerekedni, mert a téveszméjét mindenek felettinek tartja.
2017. márc. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:

Kedves Alain Delon!


Mi vallásos emberek toleráljuk az emberek istentelenségét,bedig mindenáron szét akarják törni hitünket.

Azért tehetjük ezt,mert mi megnyugodtunk istenfélelmünkben,míg az istentelenek bizonytalanságát erőssíti a mi hitünk.Ezért szokak kiakadni,és rágalmazni jellemzően,az istentelenek,és ezért vannak jelen nagy arányban vallási oldalakon.

2017. márc. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 Alain Delon ***** válasza:
35%
44: Semmi rágalmazásról nincs szó. A vallásosok minden alkalmat megragadnak, hogy a téveszméiket mások orra alá dörgöljék. Különböző szinten, de elviselhetetlenek a vallásosok. Egy kapcsolatban pedig előbb-utóbb eljön az a pont, mikor a vallásos a téveszméjét el akarja hatalmasítani a kapcsolaton (templomi esküvő, keresztelés stb.). A téveszme attól téveszme, hogy nem vesz tudomást a realitásról, és a vallás célja az emberek irrealitásba döntése (imádkozással gyógyítani, csodát várni stb.).
2017. márc. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
24%

Kedves Alain Delon !


Minden vitában,amikor egy istentelen mattot kap,azonnal sértegetni,rágalmazni kezd.Ez mindíg így történik.Olvasd vissza a különböző GYIK kérdéseket,a vallás,valláskritika rovatokban,ahova az istentelenek írkálni kezdtek.


A "téveszme",úgy tűnik a rögeszméd.

Kifejtenéd milyen vallásos téveszméket próbál minden vallásos ember rád erőszakolni?

2017. márc. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
55%

"Hosszas beszélgetés után szakitottunk, mert a lelkére tapintottam azzal hogy szóba hoztam a vallást. (Nem azt hogy jobban szereti e Istent, szimplàn a vallást) és jobb ha olyan párom lesz aki szintén ateista, neki meg olyan aki vallásos. De legalább jó volt amig tartott ^^ A sok Bibliából idèző nyomorék meg elmehet apácának meg papnak ^^"


Azt gondolod, hogy egy ateistával nem lesz véleménykülönbségetek, konfliktusotok?

Itt nem a hittel van a baj, hanem a hozzáállással. Válaszaidból látszik, hogy képtelen vagy elfogadni, ha valaki másképp gondolkodik, és lazán "lenyomorékozol" akárkit, aki valamit másképp lát. Meg se próbálod megérteni a másik véleményét. Pedig ez a párkapcsolat alapja.

2017. márc. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
49%

"Minden vitában,amikor egy istentelen mattot kap,azonnal sértegetni,rágalmazni kezd.Ez mindíg így történik.Olvasd vissza a különböző GYIK kérdéseket,a vallás,valláskritika rovatokban,ahova az istentelenek írkálni kezdtek. "


Amikor egy vallásos mattot kap, mindjárt sértegetni, személyeskedni és általánosítani kezd. Lást az idézet. Sőt, matt után még a szóközöket se rakja ki az írásjelek után, mint egy rendes ember :D


Dedó az egész, nem elfogadni meg nem elfogadni kell a másik hülyeségét vagy nem hülyeségét. Szerintem az abszolút nem zavar senkit, hogy a párja mondjuk imádkozik este, vagy elmegy vasárnap templomba. Az igazán nagy gond akkor lesz ebből, amikor ráerőlteti a párjára, vagy a gyerekére. Komoly kapcsolatba pont ezért nem mennék bele egy vallásossal. Amíg szó sincs gyerekről, addig oké, onnantól meg már veszélyes.

Pontosan tudom, mit takar egy gyerek vallásos nevelése, nem szeretném, hogy hittanra járjon, nem akarom hogy templomba menjen, nem akarom hogy első áldozzon, gyónjon, bérmálkozzon.

Totál felesleges szűklátókörűségre, meg nem elfogadásra hivatkozni. Vallásosok, ti elfogadnátok, ha az ateista párotok nem engedné a gyerek isten nélkül való nevelését? Ugye nem? Akkor meg mit magyaráztok elfogadásról?

2017. márc. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 Alain Delon ***** válasza:
53%
46: Vallás=téveszme. Nincs ezen mit tovább kifejteni.
2017. márc. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
43%

49.Hsz!

Az istentelenség téveszme.

2017. márc. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!