Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mondják azt, hogy a...

Miért mondják azt, hogy a református vallás közelebb áll a Bibliához, mint a katolikus?

Figyelt kérdés
2017. márc. 28. 20:01
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
13%
Én nem mondom. Ezek emberi szokások, és egy egyház sem fog üdvözíteni.
2017. márc. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
0%
minden felekezet ezt mondja magáról...
2017. márc. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
66%

Mert mikor kialakult a református vallás, egy csomó dolgot, ami nincs bent a Bibliában, de bent van a katolikus vallásban, elhagytak.

Pl.

Szüz Mária imádása/tisztelete, oltáriszentség, szobrok tisztelete, szentek tisztelete, szentképek, ereklyék, papi nőtlenség, tisztítótűzről szóló tanítás.

Az úrvacsorát is bibliai módon végzik ill. tanítják.

Ezáltal a hitgyakorlatuk jóval közelebb került a Bibliához, mint a katolikusoké.

2017. márc. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
47%

A kialakulása miatt. Anno, a katolikus misék latin nyelven folytak, pedig az emberek nagy része nem beszélte a nyelvet. Ergo azt se tudták, miről van szó, csak mentek a pap után.

A reformáció során a Bibliát lefordították, kinyomtatták, elérhetővé tették a hívek számára, így már maguk is tudták olvasni és értelmezni a dolgokat. Az Istentiszteletek is saját nyelven kezdtek el folyni, így közelebb hozva a könyvet az emberekhez.


Manapság a katolikus misék is anyanyelvűek, és a Bibia is elérhető számukra is, tehát én ezt így már nem jelenteném ki, hogy a reformátusok közelebb állnak a Bibliához. :)

2017. márc. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
16%
Nem áll közelebb hozzá. Főleg a predesztinációs hülyeség miatt. Sok mindent átértelmeztek, kihagytak a reformáció során. 2 érdemük van, hogy a katolikus egyház kicsit visszavett az arcából, valamint az anyanyelvű Biblia és mise.
2017. márc. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
0%

A reformátusok szerint legfelejebb.


Meg szoktam látni egy hozzászólót, aki mindig elmondja magáról, hogy nem református, de ők állnak legközelebb a Bibliához. Aztán ezt heti rendeszerrel odaírja pár kérdéshez, ha válasz a kérdésre, ha nem. Általában nem.

2017. márc. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 KZitus ***** válasza:
56%

Szia


Amit most írok, az nem az én véleményem. Évek alatt többször hallottam a reformátusoktól. Ők arra vannak buzdítva a templomban, hogy naponta olvassák a Bibliát(ezért akik ezt teszik, azok szívesen is beszélgetnek róla).Házaknál Biblia órákat is tartanak.

Mig a kaolikusoknak jelentős hányada soha nem olvasta a Bibliát, mert azt mondják nekik elég az, amire a pap tanítja(hiszen onnan olvas fel)mert végül is ők a "szakemberek" ebben.

Nem tudom midez mennyire fedi a valóságot.


De az már saját tapasztalatom(katolikuskánt), hogy 34 éves koromig nem volt Biblia a kezemben, mert senkitől sem hallottam, hogy szükséges lenne olvasni. Persze erről megváltozott a véleményem, miután elkezdtem olvasni a Bibliát

2017. márc. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
4%
Szinte az összes rokonom katolikus, mégis rendszeresen olvassák a Bibliát. Öreganyámról tudom, hogy az az esti olvasmánya. Ennyit arról, hogy csak a protestánsok olvasnak Bibliát. Sok misén voltam, de egyiken sem hallottam olyat, hogy ne olvassunk otthon Bibiliát, mert elég, amit a pap olvas.
2017. márc. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Talán azért mert valóban közelebb áll! :-)


Jómagam református családban nőttem fel, 15 éves koromban egy református ifjúsági táborban tértem meg és 18 évesen a református teológiára készültem.


Akkor nézzük a tényeket, amik alátámasztják ezt az állítást:

- A református egyház zsinórmértéke egyedül a Biblia (Sola Scriptura) - ellentétben a katolikus egyházzal, mely a hagyományt egyenértékű forrásnak tekinti

- A katolikus egyház azt tanítja, hogy az anyaszentegyház látható feje Krisztus földi helytartója a római pápa, a református egyház a Biblia alapján azt tanítja,, hogy az anyaszentegyház a Krisztus teste, és annak egyedüli feje maga Krisztus (Kol. 1:18, Ef. 1:22-23, 4:15-16, 5:23)

- A katolikus egyház hét szentséget ismer, ezzel szemben a református egyház a Biblia alapján kettőt: a keresztséget és az úvacsorát, ezt a kettőt redelet el Krisztus

- A katolikus egyház azt vallja, hogy Mária szűz maradt egész életében, és mentes volt az eredendő bűntől, és most közbenjár értünk a mennyben, a református egyház ezzel szemben a Biblia alapján azt tanítja, hogy Jézusnak voltak testvérei (Mk. 6:3, Mt. 13:55) és hogy egyetlen közbenjáró van Isten és az emberek közt és az az Úr Jézus Krisztus (1Tim. 2:5)

- A katolikus egyház azt tanítja, hogy a nem megkeresztelt gyermekek nem mehetnek a mennybe az eredendő bűn miatt, a refomtázusok ezzel szemben azt tanítják a Biblia alapján, hogy a keresztségnek nincs bűntörlő és üdvösségre juttató ereje

- A katolikus egyház szerint a purgatórium egy megtisztító hely a menny számára, a református egyház a Biblia alapján tagadja a purgatórium létezését

- A katolikus egyház szenteknek és boldogoknak nyilvánít embereket a cselekedeteik alapján, a református egyház a Biblia alapján azt tanítja, hogy senki sem cselekedhet "fölösen" jót, mivel a legjobb ember is csak annyit cselekszik, amennyivel tartozik Istennek (Lk. 10:17)

- A katolikus egyház tanítja a szentek és ereklyék tiszteletét, a református egyháza a Biblia alapján ezeket elveti és a többségüket közönséges hamisítványnak tartja

- A katolikus egyház elvárja a papi nőtlenséget a református egyház a Biblia alapján ezt elveti

- A katolikus egyház gyóntatja a híveit a református egyház a Biblia alapján azt tanítja, hogy a bűnöket Istennek kell megvallani (1Jn. 1:99, és csak Isten adhat feloldozást ezek alól (Mt. 16:26).


Röviden ennyi jutott eszembe...


Üdv. Péter

2017. márc. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Uh Péter ezt köszönjük, jól összeszedted
2017. márc. 29. 15:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!