Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mondják azt, hogy a...

Miért mondják azt, hogy a református vallás közelebb áll a Bibliához, mint a katolikus?

Figyelt kérdés
2017. márc. 28. 20:01
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
47%

Péter egy protestáns nézőpontot szedett össze, remélem egy katolikusi sm ajd így összeszedi hogy ő ezt hogy látja, a bibliában is jelen van a gyónás, és az egyháztörténet is ki tudja mutatni, ez csak egy példa


a reformátusság talán csak annyival áll közelebb a bibliához hogy igyekeznek a híveikkel sokat olvastatni a bibliát


viszont sok esetben az eredeti református nézetek mindenek csak nem keresztényiek, a reformáció alatt persze biztos baromi jól jött h pl "minek búcsúcédula meg jóvátételi cselekedetek ha egyszer úgy is előre el van rendelve minden?" de ha komolyabban megvizsgáljuk a kereszténységgel nem egyeztethetőek össze, nem véletlen hogy sok szekta amelyik pl elveti a jótékonykodást, a pénzügyi sikert tekinti a jó keresztény ismertetőjegyének és egyebek tulajdonképpen igazán következetes reformátusokból alakult ki (pontosabban szólva kálvinistákból)


még szerencse, hogy az átlag református ezeket többnyire eleve nsm isismeri ha pedig megismeri azt mondja ezek ellenkeznek a bibliával ezért el is veti őket


Mo.-n amennyire én ezt látom kb nincs is "igazi református"


(én egyébként református vagyok mielőtt valaki befenyítene, egyszerűen csak elismerem a tényeket)

2017. márc. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
36%

bocsánat, csak még egy apróság amit nem tudtam nem kiszúrni, "hivatalosan" a reformátusok is azt tanítják hogy mária örökké szűz maradt, Kálvin ezt ki is mutatta a bibliából (vagy ha szőrszálhasogató akarok lenni akkor csak azt hogy Jézusnak nem voltak testvérei), és ezt az átlagos református is nagyon sokáig tartotta, manapság persze ha egy egyszerű refit megkérdezel azt mondja majd úgy gondolja Mária nem meradt szűz Jézus születése után, de igazából nem tudja


azért sikkadt el idővel ez a nézet a reformátussgában mert egyrészt "mit számít?" véli az átlag refi másrészt pedig a Máriatisztelet az egyik legerősenn konfliktuspont a katolicizmussal éppen ezért jól jön ha még valamit ki lehet venni a kezükből

2017. márc. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
57%

Péter kiválló felsorolásához:


A katolikus pap nem engedi áldozni,akit arra méltatlannak tart.A reformátusok szerint,a szent jegyek Istenéi,s így egyetlen szolgájának(papjának)sincs joga visszatartani azt.(Az én református templomomba ezért jár sok katolikus.)

2017. márc. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
36%

ez megint tévedés, persze az elmélet és a gyakorlat sokszor eltér, a katolikus pap ha nem ismeri az illetőt elvileg nincs is joga eldönteni az járulhat e a szentséghez, és csak ah ismeri az egyént és tudja róla hogy valami olyat tett ami miatt nem adhat akkor nem ad és ezt nem a pap dönti el hanem egy előre megírt "egyházi jog"


a reformátusoknál elvben pedig pontosan ugyan ez van, nálunk van aki nem kap úrvacsorát


tehát megint ne húzzuk rá a (véleményem szerint helyesebb és meberégesebb) helyi gyakorlatot az átlagra és pláne az előírásokra

2017. márc. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Igazából nem az a kérdés, hogy melyik áll közelebb a Bibliához, hanem-hogy melyik áll közelebb az igazsághoz?


Mindkét félnél vannak olyanok, akik nem ismerik az élő Istent, nincs vele személyes élő kapcsolatuk. A lényeg a tanításokban van amit a Pap vagy a gyülekezet pásztora hirdet és mond. Annak kell egyeznie. A tanításnak és a cselekedetekkel és a Bibliával.

2017. márc. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Kedves 14.Hsz!


Én nem tudok olyan katolikus gyakorlatot folytató református papról,aki merészelné a szent jegyeket visszatartani bárkitől.

Az úrvacsora szereztetése előtt mindíg felszólítja a felszolgáló pap:"Mindenki próbálja meg MAGÁT,vajon nem méltatlan-e a szent jegyekre..."

NEM a pap próbálgatja a hasonlóan bűnös keresztény testvéreit.

2017. márc. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
40%

"A katolikus egyház azt tanítja, hogy a nem megkeresztelt gyermekek nem mehetnek a mennybe az eredendő bűn miatt" - Hol tanítja azt? Sehol. A katolikus egyház nem tanítja senkiről, hogy elkárhozott vagy hogy el fog kárhozni.


"A katolikus egyház szerint a purgatórium egy ... hely" - Nem tanítja, hogy hely, hiszen "ott" nincs se tér, se idő, de jó, ne lovagoljunk a szavakon. :)


"A katolikus egyház elvárja a papi nőtlenséget" - Elvi akadálya nincs a papi nőtlenség eltörlésének a katolikus egyház tanítása szerint sem. De (egyelőre?) az a gyakorlat, hogy elvárja.


---------------------


"A katolikus pap nem engedi áldozni,akit arra méltatlannak tart.A reformátusok szerint,a szent jegyek Istenéi,s így egyetlen szolgájának(papjának)sincs joga visszatartani azt.(Az én református templomomba ezért jár sok katolikus.)"


De mire megoldás a reformátusokhoz járó katolikusok szerint az, ha oda járnak? Ott áldozni nem tudnak, mert nincs átváltoztatás. Akkor?

2017. ápr. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
39%

Kedves 17.Hsz!


Az eukarisztia átváltoztatása varázslás,és kannibalizmus.Semmi bibliai alapja nincs.Ezt az én katolikus híveim tudják.


Amikor a pap az ostyát átváltoztatja Jézus testévé,és a bort Jézus vérévé,gyakorlatilag tiltott varázslást követ el.Amikor az átváltoztatott vért issza,Szembemegy Isten egyértelmű parancsával,és még kannibalizmust is követ el.Az átváltoztatott ostyával a híveket is kannibalizmusra bátorítja.


Az már csak ráadás,hogy Krisztus áldozata egyszer,s mindenkorra elegendő áldozat.A minden napos,minden parókián végzett áldozás ellentétes a Biblia tanításával.


A református egyházak helyesen gyakorolják az úrvacsorát,melyben a keresztények,mint jelképet gyakorolják a szent jegyek vételét.Ez biblikus.

2017. ápr. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

17.Hsz!


Ha nem tanítja a RKE,hogy a megkereszteletlen csecsemő elkárhozik,miért kényszerítenek rá valamit tudatlan korában?


A Biblia,CSAK hit vallomására történt keresztségről ír.

2017. ápr. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Ha az Eukarisztia vétele által szerinted kannibál leszek, akkor örömmel válok azzá, mint sem örökre holttá, mert:

"Jézus ezt mondta rá: „Bizony, bizony, mondom nektek: Ha nem eszitek az Emberfia testét és nem isszátok a vérét, nem lesz élet bennetek. 54De aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, annak örök élete van, s feltámasztom az utolsó napon. 55A testem ugyanis valóságos étel, s a vérem valóságos ital. 56Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, az bennem marad, én meg benne."

2017. ápr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!