Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mondják azt, hogy a...

Miért mondják azt, hogy a református vallás közelebb áll a Bibliához, mint a katolikus?

Figyelt kérdés
2017. márc. 28. 20:01
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
40%

"Az eukarisztia átváltoztatása varázslás,és kannibalizmus.Semmi bibliai alapja nincs.Ezt az én katolikus híveim tudják.


Amikor a pap az ostyát átváltoztatja Jézus testévé,és a bort Jézus vérévé,gyakorlatilag tiltott varázslást követ el.Amikor az átváltoztatott vért issza,Szembemegy Isten egyértelmű parancsával,és még kannibalizmust is követ el.Az átváltoztatott ostyával a híveket is kannibalizmusra bátorítja."


Nekem ebből nem egyértelmű, hogy akkor szerinted valóban átváltoztatja vagy nem. Mert egyfelől úgy tűnik, hogy nem hiszel az átváltoztatásban, másfelől viszont akkor hogy jön szóba a kannibalizmus (ami emberevést jelent), ha ember a környéken sincs, csak egy darabka ostya meg bor? :)


Hogy érted azt, hogy "az én katolikus híveim"?

2017. ápr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
48%

20. Hsz!


Jézus önmagáról azt is állította,hogy ő a "szegeletkő,amit az építők megvetettek".Együnk ezután terméköveket is,meg homokos vizet?

Azt is állította,hogy Ő a "szőlőtő",s mi a vesszők.Ezért nekünk imádkoznunk kell a szőlőtövekhez,és lábujjunkat be kell oltani abba?

Azt is állította,hogy Ő az "élő víz"melynek fogyasztásától soha meg nem szojazunk.Igyunk egyszer az eukarisztia átváltoztatott borából,és soha többé ne igyunk semmit?


Nyilvánvalóan a "szent jegyek"példázzák Jézus testét,és vérét,bár nem azok.

A testét jelképező kovásztalan kenyér,a krisztusi tiszta evangélium.A testté lett íge,Aki lakozott köztünk.

A vérét jelképező erjedetlen szőlőlé,Jézus kiontott vérét jelképezi,amely lemossa szennyes ruhánkat(cselekedeteinket).(Vörös vér hófehérre,ami képzavar,mely felráz,hogy értve olvassunk.)

2017. ápr. 17. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
76%

21.Hsz!

A katolikus híveim az én református közösségemben találták Krisztus menedékét,ahol ma is együtt vettük velük a "szent jegyeket":A bűntelen testét jelképező kovásztalan kenyeret,és bűntelen életét jelképező erjedetlen szőlőlevet.


Én nem hiszek az eukarisztia átváltozásában.

2017. ápr. 17. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
50%

A szegletkő, a szőlőtő mind mind példázatok és gyakran példabeszédekben szerepeltek. Ezzel szemben Krisztus valóságos teste és vére igazi. Ha megnézed nem azt mondja, hogy ez a szegletkő én vagyok, ez a szőlőtő én vagyok, de azt mondja, hogy egyétek és vegyétek, mert ez az én testem. Majd tanítványainak adta és ők ették és itták. Követ nem adott nekik enni.


"erjedetlen szőlőlé"

Milyen szőlőlé? Sehol nem olvastam, hogy szőlőlét ivott volna.


Ha Jézus ennyire világosan tanította, hogy a kenyér valóban az Ő teste, akkor miért kell ebbe mást belemagyarázni? Miért nem lehet egyszerűen elhinni azt, amit Jézus mond?

Ha valóban csak kenyér és bor (vagy üdítő szerinted) lenne, akkor miért írja ezt a Biblia?

Ezért aki méltatlanul eszi a kenyeret vagy issza az Úr kelyhét, az Úr teste és vére ellen vét. Tehát vizsgálja meg magát mindenki, s csak úgy egyék a kenyérből és igyék a kehelyből, mert aki csak eszik és iszik anélkül, hogy megkülönböztetné az (úr) testét, saját ítéletét eszi és issza. Ezért sokan gyöngék és betegek közületek, többen pedig meghaltak.


Miért mondja ezt Jézus?

"Ugyanígy a vacsora végén fogta a kelyhet is, és azt mondta: "Ez a kehely az új szövetség az én véremben, amelyet értetek kiontanak."


Szerinted Jézus ereiben szőlőlé folyt?


"A katolikus híveim az én református közösségemben találták Krisztus menedékét,ahol ma is együtt vettük velük a "szent jegyeket":A bűntelen testét jelképező kovásztalan kenyeret,és bűntelen életét jelképező erjedetlen szőlőlevet."

Neked nem lehetnek katolikus híveid, csak Krisztusnak. Ennyire magasra azért ne emeld magad. Másrészt a reformátusok úrvacsorája is kenyér és bor, nem pedig szőlőlé...

2017. ápr. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
39%

"Ha nem tanítja a RKE,hogy a megkereszteletlen csecsemő elkárhozik"


Amit tanít, azt mind megtalálod itt:

[link]

Ami ebben nincs benne (pl. hogy a megkereszteletlen csecsemő elkárhozik), azt nem tanítja.


"miért kényszerítenek rá valamit tudatlan korában?"


Nem kényszerítenek rá senkit semmire. Aki nem örül neki, hogy a szülei úgy látták jónak, hogy római katolikusnak kereszteltessék pici korában, az egyszerűen ne vegyen róla tudomást felnőttként. Ha akar, papírt is kaphat róla, hogy ki akar lépni az egyházból.

2017. ápr. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
33%

24.Hsz!


"Sehol nem olvastam, hogy szőlőlét ivott volna."

Olvass eredetit,s ne ferdítést!


Az alkoholos,és kovászos erjedés a bűnt jelképezi,s Jézus nem volt bűnös.

A kovásztalan kenyerek ünnepén Jézus CSAK kovásztalan kenyeret adott tanítványainak.


Jézus semmiben nem utalt arra,hogy az általa kínált kovásztalan kenyeret,és a szőlőnek azt a termését átvarázsolta volna valóságos testévé,és vérévé.


A te ferdítésedben a kehelyt kínálta Jézus,és nem a benne lévő szőlőlét.


Ahogyan a kehely,a must,a kenyér is jelképek,és NEM valóságos vér, hús,kehely.


Valóban rosszul fogalmaztam.

Az én közösségem katolikus híveivel vettem együtt a"szent jegyeket".

Az,hogy mit,talán én jobban tudom,hisz feleségem készítette.

2017. ápr. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Éljen az ökumené...
2017. ápr. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
38%

Kérlek linkeld az eredeti görög szót a szőlőlére, ami szerinted az eredeti szövegben szerepel.

Ha a bor a gonosztól való, akkor a mennyegzőn Jézus miért változtatta borrá a vizet?


Egyébként is, húsvét ünnepe tavasszal volt, akkor pedig már nincs szőlőlé. Tudtommal Izraelben is ősszel szüretelnek.


Kovászos kenyérről én sehol sem beszéltem. A katolikusok kovásztalan kenyérrel áldoznak.


Jézus nem utal rá, hanem egyenesen kimondja, hogy teste és vére lett. Rengeteg helyen találhatod meg a Bibliában, ha valami ennyire egyértelmű és nyílvánvaló, miért nem fogadod el?


"Ez az én vérem kelyhe" Nyílván nem a pl. réz kelyhet kellett az apostoloknak rágni, hanem a tartalmát meginni.


Attól a pillanatattól fogva pedig azok az emberek már nem voltak katolikus hívek.

2017. ápr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
47%

A Bibliában,az bornak fordított szó helyén "oinos"szó szerepel,mely elsősorban a szőlő,de más gyümölcsok kipréselt nedvét is jelenti.


Az apostolok,pünkösdkor Isten Lelke befolyására olyan nyelveken prédikáltak,melyeken korábban nem beszéltek,sőt volt,hogy több nemzetbeli egyidőben hallhatta különböző anyanyelvükön az evangéliumot.

Erre gúnyolódtak rajtuk,hogy "talán édes(erjedetlen)bortól részegedtek meg,"ami nyilván abszurdum.Ezzel azért gúnyolódhattak,mert ők sosem ittak erjedt bort.

Késébb még folytatom.

2017. ápr. 18. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

[link]


34-szer fordul elő, elsődleges jelentése bor. A linken példának hozozz igehelyek egyértelműen tanúsítják, hogy csak bor lehet. Például az új/ó bor résznél is.


Az apostolok pedig miért ne ihattak volna bort? Keresztények voltak tudtommal, nem adventisták...

2017. ápr. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!