Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az adventisták kivéreztetett...

Az adventisták kivéreztetett húst esznek?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 20. 13:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
91%

Sziasztok!


Annyira vicces amikor a kívülállók akarják megmondani, hogy mi mit, hogyan és miért csinálunk, meg hogy hogyan gondolkozunk és kik nálunk a többség...tegnap előtt ültem az egyházelnökünkkel egy több mint két órás megbeszélésen, szerinted... :-)


Szóval a húsevés kérdése nem hitvallási és gyakorlati teológiai kérdés az adventista egyházon belül. Senki nem kérdezi meg, hogy te eszel-e húst vagy sem, és ha igen, akkor milyet, ki van-e véreztetve, vagy sem. Ez kb. olyan kérdés, mint hogy van-e otthon TV-d, és azon milyen műsorokat nézel...


Akkor még egyszer: az adventisták jelentős többsége nem eszik egyáltalán húst. Akik esznek, azok pedig szabadon dönthetnek arról, hogy kivéreztetik-e vagy sem. Nincs erre nézve semmilyen ajánlás, tekintettel arra, hogy az adventisták a vegetáriánus és vegán étrendet ajánlják.

( [link]


Ennek hátterén tehát még mindig meggyőződéssel állítom, hogy a kérdésed okafogyott!


Üdv. Péter

2017. ápr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Péter! Ha visszaolvasol, én mindössze annyit mondtam, hogy ahová jártam, ott a többség húsfogyasztó volt. ÉS az is írtam, hogy adventista voltam, tehát sok kérdésbe volt belátásom


Kérdezőnek: Az adventisták természetesen hivatalosan tartózkodnak a vértől. Pl. véres hurka tilos

2017. ápr. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
31%
#11 Ezzel kvázi azt is kimondtad, hogy a többség a lényeg, a kisebbséggel nem kell foglalkozni. Hát, az adventisták is jelentős kisebbségben vannak mondjuk a katolikusokkal szemben, szóval az adventistákkal nem kell foglalkozni, felejtősek, a gondolatmeneted alapján.
2017. ápr. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Tehát TI nyugodtan beszólhattok, hogy a keresztények miért esznek disznóhúst, csak mert az Ószövetségben a zsidóknak tiltott volt, de én már nem kérezthetem meg, hogy akkor a kivéreztetéssel mi a helyzet, ugye?


Ismerem a tanításaitokat, ezerszer voltam már piszkálva általatok, hogy miért eszem disznóhúst, így én nyugodtan megkérdezhetem, hogy akkor a vérrel mi a helyzet? Vagy egyik törvényt megtartjátok, a másikat már nem?

2017. ápr. 20. 15:26
 15/24 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Kérdező!


Egyáltalán nem szólunk be, és nem szokásunk piszkálni sem másokat az étkezési szokásaik miatt. Sajnálom, ha adventisták által piszkálva voltál, vagy beszóltak, itt is csak emberek vannak, akik sajnos követnek el hibákat, de butaság lenne ebből általánosítani az összes adventistára.


Bármit nyugodtan megkérdezhetsz, én úgy gondolom, hogy autentikus választ tudok neked adni, tekintettel arra, hogy 25 éve gyakorló adventista vagyok, aki most szombaton is fel fog állni a szószékre, hogy tanítson egy gyülekezetben.


Ezek alapján még egyszer szeretném megerősíteni: az adventisták nem ajánlják semmilyen hús fogyasztását, így értelemszerűen a véres húsok fogyasztását sem. Aki ennek ellenére eszik húst, annak szabad akarata van arra nézve, hogy vérrel, vagy vér nélkül fogyassza el.


Az adventista egyház hitvallása pedig kimondja, hogy az üdvösség egyedül kegyelemből van és egyedül hit által, az Úr Jézus Krisztus áldozata által. Így sem a szombat megtartása, sem a tisztátalan állatoktól való tartózkodás nem biztosítja az ember számára az üdvösséget.


Üdv. Péter

2017. ápr. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
59%

a 20. hitelvből nekem az jön le, hogy bálványt csinálnak az adventisták a szombatból. De erről mindenki maga győződjön meg és vonja le a biblikus következtetést


[link]

2017. ápr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Szeretném ha megmutatnád, hogy annál a kérdésnél, ahol az adventista kérdező szekálta a keresztényeket, hol írtad le, hányas számú kommentben ugyanezeket a hitelveket, amik kicsit helyre rakta volna több testvéred is.
2017. ápr. 20. 19:25
 18/24 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező!


Bocsi, de én ilyet nem láttam. Linkeld be légyszi...


Köszönettel: Péter

2017. ápr. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Drága Péter, hisz írtál oda. Méghozzá elsőnek.
2017. ápr. 20. 20:03
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Azok az adventisták,akik esznek húst,kivéreztetett húst fogyasztanak.


Sok vágó üzemben nem véreztetik ki a leölt állatokat,s így benne marad valamennyi vér.Ezt hideg vízben áztatással,és gondos mosással szoktuk eltávolítani a húsból.Az otthoni vágásoknál igyekszünk gondosan kivéreztetni az állatot.(Azért sem szabad fúlvaholt állatot elfogyasztani,mert a vér bele alvad,és szinte lehetetlen kimosni belőle.)


A sakter általi vágás, csak zsidó szabály.A Biblia sehol nem követel meg ilyet.

2017. ápr. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!